Nečas a Zadina zářili v duelu Caroliny s Detroitem, dařilo se ale i dalším legionářům v NHL

Legionáři z České republiky zažili v NHL skvělý večer! Nedařilo se jen jednomu, dobrým výkonem se jich blýsklo hned několik. Za vyzdvihnutí stojí zejména výkony Martina Nečase a Filipa Zadiny.

Zdroj: NHL

Carolina přivítala na svém ledě Detroit. Do utkání šla jako jasný favorit, dvakrát ale prohrávala. Obě branky Red Wings vstřelil Filip Zadina, na výhře Hurricanes 5:2 se gólem a asistencí podílel pro změnu Martin Nečas. Do zápasu naskočil i Filip Hronek, připsal si ale jen dva mínusové body.

Pavel Zacha a jeho New Jersey se musí vypořádat s debaklem, který jim nadělil New York Rangers, který vyhrál 6:1. Zacha si připsal jen dva záporné body. Na druhé straně si připsal asistenci Filip Chytil, jenž získal hned tři plusové body, nastoupil i Hájek.

Pensylvánské derby nyní ovládla Philadelphia, leč to ze začátku vůbec nevypadalo. Pittsburgh už ve čtvrté minutě první třetiny vedl 3:0, Flyers ale otočili na 4:3. K obratu pomohl Jakub Voráček, jenž asistoval u první branky svého mužstva.

Duel Chicaga s Tampou Bay došel až do prodloužení. Z našich krajanů kanadský bod získal pouze obránce Jakub Rutta. Dominik Kubalík, David Kampf či Ondřej Palát se do statistik výrazněji nezapsali.

Radko Gudas pomohl k výhře své Floridě, která porazila Nashville 5:4. Připsal si další čtyři bodyčeky a ukázal, proč je v této sezoně králem hitů.

Calgary i díky výkonu Davida Ritticha v bráně dokázalo porazit Ottawu 7:3. Český brankář si připsal 90,6% úspěšnost zákroků.

Dallas ani s Radkem Faksou nedokázal vyzrát na Columbus a Blue Jacket tedy vyhráli 3:2.

V dalších kláních Montreal po prodloužení vyhrál nad Winnipagem 4:3, New York Islandes porazil Buffalo Sabres 5:2 a Vancouver porazil Toronto 3:1.