Ne všichni fotbalisté vydělávají statisíce. Paní ministryně by si to mohla zjistit, říká Tomáš Sivok

Mají fotbalisté právo na 25 tisíc pro živnostníky? Téma, které v posledních dnech rezonuje napříč českým fotbalovým světem komentoval v rozhovoru pro iSport.cz Tomáš Sivok.

Zdroj: skcb.cz

Stejně jako většina ligových klubů začal trénovat i tým Českých Budějovic. „Je příjemné, že můžeme být zpátky na hřišti. Nekonečné běhání o samotě je šílenost, to mají všichni sportovci společné. Hokejisti mají rádi puk, my fotbalisté míč. Bez něj to není ono,“ řekl Sivok.

V poslední dnech bylo hodně probírané téma 25 tisíc pro živnostníky, kdy ministryně Schillerová debatovala o tom, že fotbalisté nemají morální právo na tyto peníze. „Bylo to hodně nešťastné. Všichni si myslí, že fotbalisté vydělávají velké peníze, ale paní ministryně by si mohla umět zjistit, že ne všichni hrají za Spartu nebo za Slavii.

Třeba kluci u nás v Dynamu jsou na tom stejně jako běžní živnostníci. Totéž hráči z druhé ligy, těch pětadvacet tisíc se jim bude zatraceně hodit,“ dodal. Většině fotbalistů by tak tato částka mohla pomoci. Ti, kteří vydělávají statisíce, zcela určitě žádat o peníze nebudou.

Stejně tomu bude i u Tomáše Sivoka. „Bylo by mi trapně. Naopak jsme se ženou posílali peníze na jídlo pro zdravotníky nebo pomáhali našim známým v nouzi. Neumím šít roušky, tak jsem chtěl být užitečný jinak.“

Liga by dle predikcí měla začít na začátku června. „Je jasné, že u nás i všude jinde se nejen kvůli penězům za televizní práva bude tlačit na dohrání sezony, ale je v tom spousta dalších proměnných. Fotbal nám všem chybí, ale teď ještě není a nemůže být na pořadu dne.“

Sivok komunikuje i s Tomášem Rosickým, který je sportovním ředitelem ve Spartě. „S Rosou jsme v kontaktu pořád. Bavíme se o Spartě nebo o tom, jestli se ještě bude na jaře hrát. Spíš debatujeme, než že bychom mluvili o něčem konkrétním. Každý teď máme svých starostí dost,“ zakončil Sivok.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. V nejvyšši fotbalové lize neni co řešit tam i to největší dřevo má plat přes 50 tis.kč tak že je jeho problem že z dané částky si nebyl schopen našetřit za rok 100 tis.kč na horši časy ! V 2.lize většina hráču má kolem 35 tis.základ do toho některé týmy jsou “farmou” nebo jinak napojené na nějaký tým z nejvyšší ligy tak ať ten jim pošle 180-200 tis. Kč jako finanční výpomoc pro 22 fotbalistu ! A od ČFL níže musí jíd holt kopalisti makat na stavby či do zemědělství aby měli korunky ! Spousta lidí je na tom daleko huře a také jim nikdo nic nedá a tak jako 1 muj známí co dělal pingla nyný 10 nocí hlídá na stavbě + má 2.práci a rozváži jídlo do bytu !

  2. Má se k tumu vůbec cenu vyjadřovat? MILLWALL to tady napsal zcela přesně. A má zkušenost je taková od lidí co mají oproti nim pár korun. To znamená max 20 táců, ti mají našetřeno, protože musí obracet každou korunu, více než lide co berou 2x a více. A tito pak nejvíce řvou kvůli Koronaviru,že nemají práci, či sou na 60% a to je prý strašně málo! Chtělo by to z těch oblak spadnout. Ono se ne nadarmo říká ,čím větší výška tím tvrdší pád!

  3. Pokud mají málo,je to jejich vina.To se rozhazují peníze za dovolené,automobily,automaty a alkohol a potom se brečí.Je třeba si vzpomenout na Švancaru.Ten jasně prohlásil,že si každý fotbalista může našetřit na horší časy a nijak zvlášť se neomezovat.Jenže to se nesmí chlastat,brát drogy a hrát automaty.A tím Švancara prošel a tak ví,o čem vlastně mluví.Sám sebe nijak nešetřil.Tak ať fotbalisté drží hubu(za předvedené výkojny mají neadekvátní plat) a jdou tedy něco dělat.Jenže to by museli ráno vstávat brzy a ne se válet v posteli do devíti hodin.A to se jim nechce!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejlepší hráči Midtjyllandu, na které si musí dát Slavia velký pozor

Již v úterý večer se sešívaní utkají s dánským mistrem o vstupenku do Ligy mistrů. První zápas se odehraje v Edenu, odveta je na programu ve středu 30. září. Že slávisty nečeká nic lehkého je dobře známo. Na co a zejména na koho by si však sešívaní měli dávat pozor?

Pikantní přestup ve Španělsku! Suárez putuje do Madridu, hrát bude nově pod Simeonem

Luis Suárez strávil ve slunné Barceloně 6 let, teď však spojení hrotového útočníka s Blaugranas končí. Bude se stěhovat do hlavního města Španělska, kde bude nastupovat za Atlético Madrid.

Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.