Ne všichni fotbalisté jsou primadony. Mané opečovává svůj iPhone s prasklým sklem a svými slovy dojal celý svět!

Někteří fotbalisté mají to štěstí, že si díky svému umu vydělají opravdu pohádkové peníze. Někdo toho poté využívá a žije v pohádkovém přepychu, a někdo, jako například Sadio Mané, využívá pouze to, co potřebuje a naopak používá peníze k pomoci druhým. Škoda jen, že takových je stále velmi málo!

Zdroj: redbullsalzburg.at

Novinářům nemohla uniknout fotografie Maného iPhonu, který má na displeji prasklé sklíčko. Pro většinu obyčejných lidí je to pouze otázka několika hodin a cca 1 500 Kč. Křídelník Liverpoolu by přitom tímto úkolem mohl někoho pověřit nebo si pořídit nový mobil.

Místo toho však Mané opečovává svůj rozbitý přístroj a na dotaz jednoho z fanoušků, kterého zajímalo, proč si ho neopraví, odpověděl: “Proč bych měl chtít 10 aut značky Ferrari, 20 hodinek s diamanty a dvě letadla? Čím bych tím světu pomohl?“

„Hladověl jsem, pracoval jsem na polích, hrál jsem bosý a nechodil do školy. Nyní mohu pomáhat lidem. Raději postavím školy a dám chudým lidem jídlo a oblečení, než abych si kupoval drahé věci pro svoji potřebu,“ pokračoval.

„Už jsem postavil několik škol a stadionů, poskytuji oblečení, obuv a jídlo pro lidi, kteří žijí v extrémní chudobě. Posílám 70 euro měsíčně všem chudým lidem v Senegalu. Nepotřebuji luxusní auta, domy, výlety či letadlo. Dávám přednost tomu, aby lidé, kteří to potřebují, dostali trochu z toho, co mi život dal,“ zakončil Mané.

K tomu rozhodně není co dodat, lze pouze doufat, že tento názor bude sdílet více a více bohatých lidí, kteří budou dělat náš svět lepším.

Zdroj: FootyRoom

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Až mi slza ukápla! Kdyby to prohlásil o Xiaomi, Huawei, LG apod. a ne o předraženém Apple, tak bych mu i věřil. Ale takto to vypadá jako by prohlásil, že žije skromně a na odpolední sváču měl namísto kaviáru jen ústřice 🙂

    • Ty seš taky myslitel. Když bere miliony týdně, tak rozdíl mezi tím, jestli má několik let mobil za 30 tisíc nebo za 5 je opravdu nulový.
      Bere tolik za týden co průměrný člověk za několik let a mohl by žít obklopený luxusem, místo toho naprostou většinu z toho dává na charitu. Kolik dáváš ty, je to aspoň 10 % toho co vyděláš?

    • Vy snad víte co má za model a jak starý? Huawei P40 je za cenu 18 až 27000.. to je jiná cena než za kdejaký Apple? S jeho příjmem si může kupovat auto každý den.. tak si nechte ústřice a kaviár pro ryby..

  2. V Senegalu jsou slušné ceny. Co všechno vybudoval a kolik lidí nasytil a to za 70 euro měsíčně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?