Reklama

Naváže Chelsea spolupráci s Viktorií Plzeň? Co by “formát Vitesse” přinesl?

Tohle by mohla být velmi zajímavá, avšak nečekaná novinka. Viktoria Plzeň údajně jedná s Chelsea o navázání spolupráce, podobat by se to mohlo verzi, kdy Blues v minulosti spolupracovali s Vitesse Arnherm. Dokonce by mohli mít Západočeši i nějaké další výhody.

Zdroj: Andrea Sartorati, Flickr, CC BY 2.0

Informaci naťukli ve svém podcastu Kudy běží zajíc Ondřej Novotný s Janem Podroužkem. Následně se o tom začalo mluvit v zákulisí ve velkém.

Viktoria Plzeň by mohla navázat spolupráci s londýnskou Chelsea. Ano, s finalistou Ligy mistrů, který chytil na jaře pod trenérem Tuchelem skvělou formu. Celé věci by mohla prospět i osoba Petra Čecha, rodáka z Plzně, který momentálně pracuje v Chelsea jako technický poradce.

Kooperace obou celků by údajně mohla připomínat styl spolupráce s Vitesse Arnherm. Ta vznikla domluvou obou ruských majitelů Romana Abramoviče a Alexandera Chigirinksyho.

Nizozemský celek dostával pravidelně několik mladíků na hostování, v případě zájmu měl i lepší podmínky k odkupu. Hráči Blues chodili do Vitesse v hojném počtu, celkově se tam prostřídalo 28 mladíků.

Žlutočerný dres oblékli třeba Nemanja Matič, Patrick Van Aanholt, Mason Mount či Tomáš Kalas. Ne všichni se ale později prosadili, drtivá většina už dres Chelsea neoblékla a v tichosti Stamford Bridge opustila.

Podle novináře Jana Podroužka má vše váznout na Adolfu Šádkovi. Nový majitel Viktorie Plzeň se tomuto formátu zatím brání, bral by ho až jako poslední možnost.

Spolupráce totiž nemusí mít jen pozitivní účinky. Pokud by se hostovalo v hojném počtu a každý půlrok či rok by hráči odcházeli a přicházeli, nemusí to mít na tým dobrý vliv. Ostatně, spolupráce s Vitesse už také skončila.

Zdroj: Kudy beží zajíc

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené