Našel Manchester United konečně nového Paula Scholese?

Paul Scholes, výjimečný středový záložník, který tvořil hru v Manchesteru United přibližně 20 let. Že by se jeho úlohy ujmul odchovanec Scott McTominay?

Zdroj: flickr.com, CC BY 2.0, James Adams

Vedení Manchesteru United doufalo, že klíčovým hráčem na postu středového záložníka bude po návratu z Juventusu Paul Pogba, který klubovou kasu vyšel na €105 milionů.

Ale za 4 roky Francouz nedokázal naplnit vysoká očekávání a mezitím po jeho boku rostl klenot. Skotský reprezentant Scott McTominay prošel akademií Red Devils a stává se klíčovým mužem týmu Oleho Gunnara Solskjæra.

Typologicky si je s Pogbou velice podobný, ale na hřišti je mnohem pracovitější. Ve 14. kole Premier League Red Devils hostili Leeds United a 24letý záložník se postaral o pořádnou parádu.

Z pozice středního záložníka vsítil dva góly! Ještě speciálnější je, že první branka padla hned ve 2. minutě a druhá pouze o minutu později.

Manchester United ovládl derby s Leedsem v poměru 6:2, zápas krom 8 branek nabídl také 43 střel. S nastavením se hrálo 94 minut, což znamená, že za každých 131 sekund jeden z týmů vystřelil.

Solskjærovi svěřenci poskočili na 3. místo v tabulce Premier League. A to mají ještě jeden zápas k dobru! V příštím kole si to rozdají o druhé místo s Leicesterem City, příštím soupeřem pražské Slavie v Evropské lize.

Zdroj: Livesport