Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Zdroj: Peter Menzel, CC BY-SA 2.0

Kateřina Siniaková prožívá opravdu velmi špatnou sezonu. První výhru si připsala až v polovině března v Petrohradu, na další úspěch čekala měsíc, když v Istanbulu došla do čtvrtfinále.

Právě čtvrtfinále jakéhokoliv turnaje je sezónní maximum rodačky z Hradce Králové. V úterý jej ale mohla vyrovnat, čekal to však málokdo.

Na kurtu se totiž postavila proti světové osmičce Sereně Williamsové, tedy jedné z nejlepších tenistek v historii. Pro Siniakovou to bylo vůbec poprvé, co mladší ze slavných sester čelila.

Nutno pak zmínit, že Siniaková se v žebříčku WTA propadla až na 68. příčku. Celý tenisový svět tak šokovala, když Williamsovou porazila ve dvou setech!

První set došel až do tie-breaku, který Siniaková ovládla 7:4 a první sadu tak vyhrála v poměru 7:6. První sada byla vyrovnaná, trvala hodinu a tři minuty.

To druhá sada už byla mnohem jednoznačnější. Siniaková ji získala v poměru 6:2 za pouhých 35 minut a postarala se o nečekané.

Siniaková tak vyrovnala své sezónní maximum a v Parmě postoupila do čtvrtfinále, kde ji čeká vítězka duelu Garciová vs. Friedsamová.

Stala se teprve čtvrtou tenistkou z České republiky, která dokázala Serenu porazit.