Spojte se s námi

Fotbal

Nálada není ideální, říká Brabec. Vyhodnotili jsme si to u videa, stejné chyby neuděláme, věří Šilhavý

Českou reprezentaci po nepovedeném výkonu a remíze s Albánií čeká reparát v podobě přátelského utkání s Maďarskem. Stoper národního týmu Jakub Brabec přiznal, že nálada není ideální.

Publikováno

dne

Českou reprezentaci po nepovedeném výkonu a remíze s Albánií čeká reparát v podobě přátelského utkání s Maďarskem. Stoper národního týmu Jakub Brabec přiznal, že nálada není ideální.

Češi mohli ve čtvrtek udělat obří krok směrem k postupu na EURO 2024 v Německu. Stačilo porazit doma Albánii a náskok na čele tabulky už by je dostal do solidní pozice.

Jenže česká reprezentace předvedla velice slabý výkon. Když v 56. minutě Václav Černý konečně otevřel skóre zápasu, Albánci za chvilku srovnali na 1:1.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ze zbytku zápasu už byla jen křeč podpořená Šilhavého podivnými střídáními. Na český tým se tak snesla obrovská kritika.

„Nálada teď není ideální,“ přiznal na tiskové konferenci Jakub Brabec. „Zkomplikovali jsme si to a všechno si posunuli do dalšího utkání venku v Albánii. Co se teď po čtvrtku děje, je pro nás nepříjemné. Věřte, že nikdo nechce tolik na EURO jako my hráči,“ dodal stoper Arisu Soluň.

O něco pozitivněji se vyjádřil trenér Jaroslav Šilhavý. „Jedeme dál, neházíme flintu do žita. Vyhodnotili jsme si to u videa, věřím, že se z chyb, které jsme udělali, poučíme,“ říkal přesvědčivě kouč národního týmu.

Trochu přitáhnout veřejnost na svou stranu mohou Češi v neděli od 18 hodin. V budapešťské Puskás Aréně se utkají s Maďarskem, jejichž reprezentace jde značně nahoru.

Svou kvalifikační skupinu vede po 4 zápasech s 10 body před Srbskem, které nad očekávání ve čtvrtek porazilo na jejich hřišti 2:1.

Největší hvězdou kádru je 22letý záložník Liverpoolu Dominik Szoboszlai, v týmu jsou ale další kvalitní hráči jako kapitán Lipska Willi Orban, 19letý talent Bornemouthu Milos Kerkezs nebo útočník Freiburgu Roland Sallai.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené