Najednou je moc hráčů do sparťanské zálohy, i když Martin Hašek v ní určitě nebude. Poradí si s tím trenér Jílek?

Tato sparťanská fotbalová zima je svým způsobem specifická, neboť zatím žádný velký pohyb v kádru tohoto týmu nenastal, ani směrem ven z klubu a zatím žádná velká posila do klubu nepřišla. Letenští vsadili na stabilizaci kádru a uvidíme, jaký to bude mít vliv na výkony tohoto týmu v pokračování naší nejvyšší fotbalové soutěže. Tuto stabilizaci trochu narušil Martin Hašek, který chce mermomocí na zahraniční angažmá.

Zdroj: sparta.cz

Hlavně nejvíc tohoto trenéra určitě potěšilo uzdravení Bořka Dočkala, který nastoupil po 10 měsících. Odehrál v posledním přípravném zápase s Ústím nad Labem poločas a dle sparťanského trenéra byl a hlavně bude rozdílovým hráčem. Samozřejmě musí zůstat zdravý.

Teď to vypadá, že trenérovi letenských začínají příjemné starosti, protože ve sparťanské záloze je mnoho hráčů a po soustředění ve Španělsku by měl trenér Sparty rozhodnout, kdo v kádru tohoto týmu zůstane a kdo půjde na hostování, nebo si bude hledat jiné fotbalové angažmá.

Úkol je to mnohem příjemnější, než kdyby letenští nutně potřebovali ve své záloze posílit a hledali na poslední chvíli nějaké hráče. Na druhou stranu odehráli část nějakého zápasu Bořek Dočkal,Adam Hložek, Guélor Kanga, Martin Hašek, Michal Trávník, David Moberg Karlsson, Martin Graiciar, Srdjan Plavšič, Ladislav Krejčí, Michal Sáček a zatím největší příjemné překvapení této sparťanské přípravy Jan Fortelný.

Je téměř jisté, že z tohoto bohatého výběru záložníků bude muset trenér se svým realizačním výběrem pouze některá a ostatní budou mít smůlu. Bylo by velkým přepychem i pro takový tým jako je Sparta, aby si tolik záložníků nechala ve svém kádru pro jarní sezónu. Guélor Kanga má smlouvu do poloviny příštího roku, dostane důvěru od svého trenéra a bude v základní sestavě.

Pokud ano, tak by měl zůstat, ale pokud důvěru vedle Bořka Dočkala nedostane, tak by se s ním a s jeho agentem měla Sparta domluvit na jeho přestupu do jiného klubu. Nechat sedět tohoto hráče na lavičce náhradníků by jistě nebylo dobré řešení, neboť tento hráč potřebuje vidět, že má trenérovu důvěru. Když totiž nastupoval někdy jako střídající hráč, tak jeho výkon tak kvalitní nikdy nebyl. To samé oplatí o Martinovi Haškovi, o kterého byl zájem z Izraele.

Tento hráč to trenérovi Sparty ulehčil, protože se nedostavil na sraz před odjezdem na soustředění do Španělska. A co mladík Jan Fortelný, nechá si ho Sparta v kádru, nebo ho pošle někam na hostování? Kdyby si ho v kádru nechala, tak by také musel dostat šanci v soutěžním utkání. Sedět na lavičce náhradníků není pro tohoto mladého hráče určitě šťastné řešení, protože pro svůj fotbalový růst potřebuje co nejvíce hrát.

Otázek a otazníků má Václav Jílek dost a dost. Teď se jen ukáže, jestli bude mít šťastnou ruku při svém rozhodování o složení své záložní řady. Na podzim totiž několikrát předvedl, že se mu sestava svého mužstva, kterou nominoval na určité utkání vůbec nepovedla. Záloha každého fotbalového týmu je motorem útočných akcí a jen trenér je zodpovědný za její výběr.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.