Reklama

Nagelsmann: Fotbal se musí modernizovat, tak jako v NFL. Navrhuje sluchátka hráčům a time-outy

Julian Nagelsmann je jedním z nejprogresivnějších a nejmodernějších trenérů na světě. Ne nadarmo už ve 28 letech vedl Hoffenheim, následně Lipsko a teď sedí na lavičce Bayernu Mnichov. Rád by však fotbal zmodernizoval.

Ačkoli je mu teprve 34 let, Nagelsmann už má jeden z nejlepších trenérských postů na světě. Od nové sezóny vede Bayern Mnichov, německého giganta a vládce posledních let v Bundeslize.

Už v Lipsku proslul svými moderními metodami, v realizačním týmu měl spoustu odborníků na různá odvětví. Jenže by rád posunul fotbal na ještě větší úroveň. Podle něj by se mohl celosvětově nejsledovanější sport na světě v něčem zhlédnout v americkém fotbale a konkrétně ve slavné NFL.

“Fotbal se musí přestat schovávat za tradici a musí proběhnout revoluce,” je přesvědčený Nagelsmann. Jak by fotbal chtěl posunout?

“Americký fotbal je technologicky mnohem pokročilejší než fotbal. Quarterback má sluchátko, aby mohl naslouchat trenéra. Rozhodně potřebujeme něco takového. Jako fotbalový trenér byste s takovou věcí dokázali udělat velké věci,” říká 34letý kouč Bayernu Mnichov.

Nagelsmannovi se nezamlouvá ani to, že kvůli přílišnému hluku na stadionech nemůže pořádně komunikovat s hráči a stěžuje si i na to, že ve fotbale nejsou žádné time-outy, které jsou v tom americkém samozřejmostí.

“Máme jen poločas na rozebírání taktiky s hráči,” postěžoval si Nagelsmann. U amerického fotbalu, ale i třeba hokeje nebo basketu jsou time-outy povoleny z důvodu čistého herního času. Ve fotbale čas běží pořád, zastavit nejde.

Navrhované změny Nagelsmannem by tak musely znamenat pořádnou fotbalovou revoluci, na kterou asi nejsou ještě všichni fanoušci připraveni. Není však vyloučeno, že v následujících letech bude fotbal určitým způsobem zmodernizován.

Zdroj: Marca

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Opravdu nebezpečnej idiot. Když se mu stav věcí nelíbí, ať jde koučovat americkej fotbal, mentál!

    • Proč do prdele.S tím sluchátkem nevidím problém pro kapitána by to bylo třeba zajímavé.Proč hned všechno odsuzovat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené