Naděje pro hradecký fotbal? Město schválilo vypsání tendru na stavbu stadionu

Hradec Králové a nový fotbalový stadion. Příběh, který se line již více než dvacet let. Od té doby fanoušci již několikrát slyšeli, že se stavba jejich nového svatostánku blíží. Dnes mají další naději, město schválilo vypsání tendru na stavbu nového stadionu.

Zdroj: fchk.cz

Na pondělním zasedání schválilo zastupitelstvo města Hradec Králové vypsání výběrového řízení na zhotovitele nového Malšovického stadionu. Začátek stavby se plánuje na jaro příštího roku.

„Takhle blízko k novému stadionu Hradec ještě nikdy nebyl. A věřím, že opravdu stadion bude, protože již nyní se nám hlásí spousta zájemců, kteří jej chtějí udělat,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek.

Hradečtí fanoušci ale ze svých zkušeností zatím slavit nebudou. Již několikrát měli naději, která byla později pohřbena. Například zboření protilehlé tribuny, po němž se změnilo pouze to, že všichni museli sedět na hlavní, kde jim celé utkání do očí svítilo slunce.

To v kombinaci s atletickou drahou a velkou vzdáleností ke hřišti znamenalo, že fotbal viděli s velkými obtížemi. Věřme tak, že se stavba zrealizuje a FC Hradec Králové bude moci ukázat, že i on má velkou fanouškovskou základnu.

Zdroj: fchk.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kdyby radní v Hradci za něco stáli a chtěli mít ve 4.největším městě nový stadion pro 10 tis. fanoušku a stalou učast v nejvyší fotbalové lize tak stadion již stojí a Hradec je místo Pardubic Přibrami Karviné v nejvyší lize kam patří !! Ale radní ser… miliony a sponzory do hokeje ukradený Českým Budějovicím ! Jako stařec pamětník rád vzpominám na výjezdy se Spartou do Hradce kdy vždy byl plný stadion na kterém kolikrát bylo 2 tisice Sparťanu popijejicich před zápasem hlavně v hospudkách na Velkém a Malém náměstí pivka a panáčky….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.