Naděje pro Hradec! Projekt stadionu je schválen, začít by se mělo v září

Fanoušci východočeského fotbalu mohou slavit! Po oznámení stavby stadionu v Pardubicích se přidal i Hradec Králové, kde byl schválen projekt nového stadionu a mělo by se začít kopat do země již v září tohoto roku.

Zdroj: FC Hradec Králové

Hradec Králové slibuje nový stadion již čtvrté desetiletí. Jakmile nebude postaven, stále existují možnosti, že nastanou nějaké problémy.

Naděje pro fanoušky Votroků ale opět vzrůstají. Tento týden byl představen plán stadionu, kterému ve výstavbě nyní brání pouze schválení zastupitelstvem města.

“Řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže skončilo. Město Hradec Králové může podepsat s vítězem tendru smlouvu o realizaci projektu Fotbalového stadionu.

PORR stáhl námitku a pokud zastupitelstvo schválí projekt, nový stadion má vyhráno. Nejpozději v září kopneme do země,” napsal na Twitter náměstek pro finance Jiří Bláha.

Fanoušci hradeckého fotbalu tak mohou doufat, že se tak opravdu stane. Přeci jen kopání do země již zažili. Nedávno se bourala tribuna, která měla být prvním krokem k výstavbě.

Znamenalo to akorát to, že museli fanoušci chodit na tribunu, kde kvůli vzdálenosti sotva viděli na druhou stranu hřiště a slunce jim celé utkání svítilo přímo do očí.

Zdroj: FC Hradec Králové

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. A kolik se tam vejde diváků? Stejná nevýhoda jako u Pardubic. Tribuny velice nízko položené. I když někdo bude mít sedadlo na úrovni půlky a bude v poslední řadě, tak nebude mít přehled co se děje ve vápně či u rohových praporků. 🙂 Pak bude docházet k situacím, které jsou běžné v těchto stadioncích. Dá se gól a než se to dostane na tribunu za druhou brankou, tak bude 2 – 3 vteřina směšná promlka 😀

    • Přesně tak – ideal pro fans je když sedící divák v 1. řadě je více než 2 metry nad urovní hřiště.

  2. Vůbec bych se nebál toho,že nebude vidět co se děje ve vápně.Otázkou je jestli se tam Votroci vůbec dostanou.No a koukat na soupeře ve vápně domácích to nemá nikdo rád.

  3. Prostor je tam veliký tak proč tam nepostaví stadion pro min. 10 tis. diváku ? Vždyť Hradec je 3. nebo 4. největši město s fotbalovou tradicí kde svého času chodilo na ligové zápasy 7 tis. fanoušku a na zápasy Sparty Slavie Ostravy Plzně i 9-12 tis. ! Jinak ten to model vypadá pěkně a již aby stadion stál a Hradec hrál nejvyšší fotbalovou soutěž místo např. Přibrami 😊

    • Tam je veliká rivalita to je zcela nemožné to je jako kdyby měl mít společný stadio Baník s Opavou 😊 Jen by měl mít Hradec stadion pro těch alespoň 10 tis. diváku – když se již staví zcela od základu – o moc dražší by to 100% nebylo !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.