Reklama

Nad návratem k hokeji jsem přemýšlel dlouho. Po sezoně to na mě spadlo, přiznal Vrána

Byl to pro hokejového matadora Petra Vránu emočně děsivě vypjatý půlrok. Na konci základní části jej postihla velká životní tragédie, žal se rozhodl zahánět hokejem, v němž dovedl třinecké Oceláře k extraligovému titulu. A teď s odstupem? Vše bere neuvěřitelně smířlivě, pozitivně. „Takový je život,” přiznává.

„Člověk prožívá šťastné okamžiky a během vteřiny se všechno změní, dostane se dolů. Pro mě to byl samozřejmě nejextrémnější rok,” zdůraznil 36letý rodák ze Šternberka to, co je nad slunce jasné každému hokejovému příznivci.

Unést obrovskou životní ránu a vůbec celé náročné období, kdy přišel o manželku Lindsey, ale podle něj šlo, a to především díky obrovské pomoci rodiny, kamarádů, ba dokonce i klubu. Ostatně na výběr moc nebylo, na starost mu zůstal malý synek.

„Dlouho jsem přemýšlel, jestli se vrátit, nebo nevrátit. Cítil jsem podporu od rodiny, viděl jsem, že malý doma s rodinou nebo kamarády funguje, že to zvládá. Hokej byl pro mě útěkem od toho všeho, hlava se mohla soustředit na něco jiného,” objasnil zkušený útočník, proč se rozhodl na led vrátit.

O to dojemnější bylo, když coby kapitán dovedl Třinec jen pár měsíců po neštěstí k poháru pro mistry extraligy. A jak uvedl v rozhovoru pro DVTV, aspoň na chvíli si užil i čistou radost z velkého úspěchu.

Poté a druhou stranu přišly možná ty nejtěžší chvíle. „Člověk najednou ztratí cíl, kterého se drží. Spadla na mě psychická i fyzická únava, bylo to extrémní. Rázem jsem se probudil do toho, že teď mi začíná ta práce – musím na 100 % fungovat jako otec a není kam uniknout,” přiznal Petr Vrána.

Ale skočme k hokejové dráze. Po ní účastník dvou mistrovství světa doklouzal skrze řadu let strávených v zámoří, dálném Rusku či Švédsku až zpátky do domovského regionu. Sice ne doslova, rodný Šternberk i Olomouc, kde s hokejem začínal, ale neleží v porovnání s ostatními zastávkami ve Vránově kariéře od Třince nikterak daleko.

Není tudíž divu, že právě mezi Oceláři se hráč kdysi draftovaný New Jersey jako 42. v ročníku teprve pořádně našel. „Krásně si to sedlo. Máme tam spousta kluků, kteří jsou taky starší. Jsem hrozně rád, že na konci kariéry můžu být v organizaci, jež má na naše, ale vlastně i evropské poměry špičkové zázemí a opravdu skvělou partu kluků.”

V ní může 36letý Vrána ještě pár roků vydržet. Běží mu dvouletá smlouva, podle svých slov zatím na konec kariéry ještě příliš nemyslí a velkým osobním lákadlem může být vidina třetího mistrovského titulu. Třinec v následující sezoně rozhodně bude mít na obhajobu ambici.

„To by si asi přáli všichni, ale já to mám nastavené tak, že jdu dělat svou práci, jdu jí dělat na 100 % a budu se snažit pomáhat všem okolo. Pro mě je teď důležité hlavně si najít nějakou cestu jak fungovat s malým jako singl otec a zároveň hokejista,” stanovil si jasné priority na závěr sympatického rozhovoru kapitán Ocelářů.

Zdroj: DVTV

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené