Reklama

Na Zoncolanu útočil Yates s Bernalem, vítězem Fortunato

Vítězem dosavadní nejtěžší etapy se stal opět jezdec z úniku – Ital Fortunato. Činili se i favorité. Nejvíce byl vidět opět Bernal a Yates, kteří získali na své soupeře cenné vteřinky. Dařilo se i Janu Hirtovi. Ten na Zoncolanu dokonce útočil a obsadil 22. místo.

Zdroj: Pixabay

14. dějství slibovalo velké věci. Královská etapa s bájným výstupem na Monte Zoncolan měla prověřit největší favority.

Činili se však i jezdci v úniku. Zálusk na triumf si dělal Mollema či Bennett. Brzy si vypracovali ohromný náskok. V pelotonu se snažila být aktivní Astana, ale marně. Bylo jasné, že zvítězí někdo z uprchlíků.

Na Monte Zoncolan dlouho favorité čekali. Vidět byl i Jan Hirt. Čech se na závěrečném stoupání držel s favority. Dokonce se pokusil o útok, ale rychle jeho pokus byl zlikvidován.

Vrchaři zaveleli k útoku až 2 kilometry před cílem. A konkrétně Yates s Bernalem. A nikdo další. Oba uháněli k cíli a bylo jasné, že jsou na tom lépe než jejich největší soupeři. V závěru ještě zaútočil Bernal a odpáral i Yatese a potvrdil, že nemá v tomto ročníku konkurenci.

Za vítězným Fortunatem zaostal Kolumbijec o necelé dvě minuty. O 11 vteřin později přijel Yates. Skupina s dalšími favority dostala od těchto dvou necelou minutu, někteří více. Po této etapě se ještě více prohloubil rozdíl mezi vedoucím Bernalem a zbytkem světa.

15. etapa tak tvrdá nebude. Peloton čeká několik snazších kopců. Ale úplně pro čistokrevné sprintery to není. Opět šance pro Sagana.

Výsledky 14.etapy:

1.Fortunato 5:17:22, 2.Tratnik +26, 3.Covi +59, 4.Bernal +1:43, 5. Mollema +1:47, 6. Yates +1:54, 22.Hirt +3:32

Celkové pořadí:

1.Bernal 58:30:47, 2.Yates +1:33, 3.Caruso +1:51, 4.Vlasov +1:57, 5.Carthy +2:11, 6.Buchmann +2:36, 34.Hirt 47:55

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Ganna opět králem časovky, vítězem Gira Bernal

Stejně jako závod začal, tak i skončil. Vítězem poslední etapy se stal Ganna ze stáje Ineos. Ital tak opanoval i druhou časovku tohoto ročníku. Druhý dojel Cavagna, bronzový skončil Affini. Své celkové vítězství stvrdil Egan Bernal.

Poslední horský test patřil Carusovi, Bernal dojel druhý a nadále vede

20. etapa měla být velkou bitvu favoritů, což se potvrdilo. Všechny překvapil Caruso, který zaútočil už 50 kilometrů před cílem. Své vedení dokázal udržet a ve 20. etapě nakonec zvítězil.

Bernal o krok blíže titulu, vítězem 19. etapy Yates

Egan Bernal okusil velkou zatěžkávací zkoušku. V páteční horské etapě na něho zaútočili všichni jeho největší soupeři. Kolumbijec to díky podpoře svého týmu ustál a přiblížil se tak vysněnému triumfu na Giro d'Italia. Nejaktivnějším jezdcem byl opět Yates a zaslouženě etapu vyhrál.
Reklama