Reklama

Na vrcholu San Giacoma nejrychlejší Mader, z favoritů opět útočil Bernal

Šestou náročnou etapu s výstupem na San Giacomo vyhrál Švýcar Mader ze stáje Bahrain. Po včerejší tragédii to byla obrovská satisfakce pro tento tým. Za vítězným Švýcarem dojeli už favorité. Nejlépe si vedli Bernal, Martin nebo Evenepoel. Jan Hirt dojel na 67. místě.

Zdroj: Pixabay

Programem 6. etapy byl první velký horský test. Pekelný byl hlavně závěr etapy. Šestnáctikilometrové stoupání na San Giacomo a první horský dojezd. Ideální etapa pro nejlepší vrchaře.

Únik v letošním ročníku Gira slavil úspěch několikrát. I tentokrát se v něm objevilo několik zajímavých jmen. V čelní skupině byli třeba výborní vrchaři Cataldo či Mollema. Do skupiny uprchlíků se snažil dostat i Jan Hirt, ale neúspěšně.

Čelo si vypracovalo zajímavý náskok. Bylo však jasné, že rozhodne až závěrečný kopec. V průběhu etapy nabíral obrovskou ztrátu lídr závodu De Marchi a bylo jasné, že se vedoucím závodníkem stane někdo jiný.

Blížilo se závěrečné stoupání a výšlap na San Giacomo. Náskok uprchlíků byl stále víc než minutový a jejích šance na vítězství se zvyšovala. Mezi favority bylo ticho před bouří a čekalo se, kdo zaútočí jako první.

Nikdo se k tomu však příliš neměl. Zato na čele se děly klíčové okamžiky etapy. 3 kilometry před cílem zaútočil Mader a provedl klíčový útok. Nikdo z vedoucí skupiny ho nedokázal zachytit a Švýcar si jel pro velký triumf.

V samotném závěru zaútočili i favorité. Nejprve Evenepoel s Almeidou, brzo se k nim přidal i Bernal. Držel se také Martin či Ciccone, ostatní favorité nestačili. A tak to i skončilo.

Vítězem se těsně stal Mader. Za ním už dojeli favorité (Bernal, Evenepoel, Martin). Yates, Buchmann nebo Nibali dojeli o několik desítek vteřin později. Novým majitelem růžového dresu je Valter ze stáje FDJ. Za ním už jsou v pořadí největší favorité.

Závod se dostává do své třetiny. 7. etapa bude tentokrát sprinterská. Šance pro nejlepší spurtery. O etapový primát by měl opět bojovat Viviani, Gaviria či Sagan.

Výsledky 6. etapy:

1.Mader 4:17:52, 2. Bernal +12, 3.Martin +12, 4. Evenepoel +12, 5. Ciccone +14, 6. Caruso +25, 67. Hirt +14:37

Celkové pořadí:

1.Valter 22:17:06, 2. Evenepoel +11, 3. Bernal +16, 4. Vlasov +24, 5. Vervaeke +25, 6.Carthy +38, 45. Hirt +18:57

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené