Reklama

Na turnaji v Ostravě se domácím tenistům nedařilo. Ani jeden neprošel přes brány osmifinále

V pondělí odstartoval tenisový turnaj v Ostravě, který patří do kategorie challengerů. Ačkoliv zde měla Česká republika poměrně velké zastoupení, tak čtvrtfinále se bude muset obejít bez domácích hráčů.

Zdroj: Rboed, CC BY 2.0

Do hlavní fáze turnaje se dostali Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Patrik Rikl, Martin Krumich a Jiří Lehečka. Ani jeden z nich však nebyl nasazeným hráčem, tudíž neplnili roli favoritů. To se projevilo také na výsledcích.

Už v prvním kole ztroskotal Zdeněk Kolář. Čtyřiadvacetiletý tenista narazil na Argentince Tomase Martina Etcheverryho, jemuž podlehl 1:2 na sety. Talentovaný tenista následně vyřadil i nasazenou jedničku a i nadále se nachází v turnajovém pavouku.

Podobný osud potkal rovněž Patrika Rikla, jenž díky divoké kartě nemusel podstoupit kvalifikační souboje. V prvním kole ovšem nestačil na Sergiye Stakhovskyho. Ukrajinský veterán vyhrál bez větších obtíží 6:4 a 6:2.

Přes první kolo se nedostal ani Martin Krumich. Teprve osmnáctiletý tenista skončil na raketě Sebastiana Baeze. Domácí tenista se přitom získal pouhé čtyři gamy.

O něco lépe si vedl Jiří Lehečka. Jeden z největších českých talentů zdolal Lestienna, jemuž dokonce nadělil kanára. V osmifinále už ale byl nad jeho síly Francouz Bonzi, turnajová trojka.

Asi největší naděje se vkládaly do Lukáše Rosola. Dvojnásobný vítěz Davis Cupu postoupil přes Safwata, avšak následně prohrál derby se Slovákem Kleinem 1:2 na sety.

Letošní ročník ostravského challengeru se tedy domácím tenistům příliš nevydařil. Doufejme, že v příštích letech to bude lepší.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené