Reklama

Na středeční draft NBA vyčkává i český talent Krejčí

Nejlepší basketbalová soutěž světa naplánovala na středu 18. listopadu draft, v němž si týmy vyberou talentované hráče do svých mužstev. Že zazní i jeho jméno, doufá český dvacetiletý talent momentálně působící ve španělské Zaragoze. Vít Krejčí věří, že jeho přihláška do středečního losu může být úspěšná.

Zdroj: championsleague.basketball

I navzdory zranění kolene se přihlásil do výběru nejlepších talentů do NBA. Český mladík hrající ve španělské Zaragoze je skauty hodnocen jako šestnáctý nejlepší hráč světa narozený v roce 2000. Pokud by v draftu uspěl, stal by se teprve pátým Čechem, kterému by se to povedlo.

Krejčímu věří i jeho reprezentační kolegové. Mezi jeho mentory, kteří mu radí na jeho cestě za vysněnou soutěží, jsou i Tomáš Satoranský a Luboš Bartoň, bývalý český basketbalista.

Právě Satoranský si myslí, že by Krejčího zranění nemělo rozhodnout o tom, zda si jej některý z týmů vybere. “Týmy si vybírají dle přínosu hráčů do budoucna. Nemyslím si, že by jeho zranění představovalo nějaký problém,” řekl hráč Chicaga v rozhovoru pro server isport.blesk.cz.

Dalším reprezentačním kolegou, který nadějnému basketbalistovi pomáhá s rozvojem, je kapitán Vojtěch Hruban. Ten je i Krejčího agent a stará se tak o vše, co mladý sportovec k basketbalu potřebuje.

“Jde o štěstí v tom, že se musí líbit jednomu týmu, který si ho může ve druhém kole vzít. Má to trochu ztížené tím, že je zraněný, ale šance určitě žije, i když není asi vysoká,” přiznal v rozhovoru pro Český rozhlas složitou situaci svého svěřence basketbalista Nymburku.

Rozehrávač Zaragozy ale potvrdil, že se koleno lečí rychle a zanedlouho by mohl opět zasáhnout do zápasu. Nic však nechce uspěchat. Vše bude záležet na výsledku, jenž se dozví v noci ze středy na čtvrtek středoevropského času.

Během svého zranění má prostor ke zlepšování síly, což rozhodně není jedna z jeho předností. I Satoranský uznal, že na zesílení horní části těla musí talentovaný reprezentant ještě zapracovat.

V týmu hrajícím NBA by se síle stoprocentně velmi intenzivně věnoval. Ty totiž skýtají možnosti, jež většina evropských týmů nemá, nejen kvůli finanční náročnosti.

Vít Krejčí bude draft během středeční noci sledovat pouze u televize. To nic nemění na tom, že pokud by se mu podařilo zaujmout některý z legendárních klubů této míčové hry, byl by jedním z mála Evropanů, jimž by se to v tomto roce podařilo.

Přihlášek z Evropy totiž v tomto roce nepřišlo tolik, jako tomu bylo zvykem v předchozích letech.

Zdroje: irozhlas, isport, twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené