Reklama

Na soupisce Sparty pro Ligu mistrů se objevil devatenáctiletý mladík

Adam Hložek, Adam Karabec, Martin Vitík, v posledních letech se v A-týmu Sparty prosazuje hodně mladých hráčů. Nyní se zdá, že si přízeň trenéra Pavla Vrby získal další “greenhorn”.

Na soupisce pro Ligu mistrů se totiž dostal Nelson Okeke. Ten byl ve Spartě před třemi lety na testech, dokonce nastoupil do několika zápasů juniorky.

Natrvalo do Sparty zamířil v listopadu 2020, no zápasů od té doby moc neodehrál, jelikož vlivem koronavirovým opatření se třetí liga (kde hrál B-tým Sparty) nehrála.

Letní přípravu už si ale užil naplno a v přátelských zápasech patřil, minimálně dle názorů sparťanských fanatiků, k těm nejlepším. Ve středu pole zastavoval soupeřovy šance a sám jich několik založil.

Právě proto pravděpodobně přišla nominace pro předkola Ligy mistrů. Byť cesta do základu je hodně trnitá (na jeho postu hraje Ladislav Krejčí mladší, David Pavelka nebo Michal Sáček), existuje možnost, že v případě zranění některého z hráčů dostane šanci, třeba jako minulý rok ve Slavii Abdallah Sima.

Dalším plusem je i fakt, že B-tým Sparty postoupil do druhé ligy a Okeke tak bude hrát proti týmům jako Dukla Praha, Příbram nebo Zbrojovka Brno. V nich hrají hráči s prvoligovou zkušeností a nigerijský talent proti nim může nabrat zkušenosti.

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Okeke lepši než Pavelka i Sáček ! Je potřeba mu dát duvěru pracovat s ním a on to vráti kvalitními výkony a do 2-3 let přestupem za třeba 5mil.€ !

 2. Sparta čeká, že bude mít klenot jako Slavia v Simovi, bohužel lovci talentů na Letné patří k nejhorším v Evropě. Žádný pořádný přestup se nekonal, tak budou spoléhat na devatenáctiletého Hlozka a divit se, že vypadnou s Rapidem. Pořád dokola. Místo železná Sparta sedí více ztracená Sparta.

  • Protože tomu šefuje tragický neschopný T.Rosický kterému kryje záda ještě více tragický neschopný protekčni bratřiček J.Rosický ochlasta a gambler !!! Je to stále stejné – dokud se Sparta nezbaví Čupra Svobody Rosických a jejich podrž tašek a místo nich nepřijdou opravdoví zkušení charakterní odborníci pokud možno s opravdu Sparťanskym srdcem tak se nic dlouhodobě nezlepší – pořád to budou každoroční stejné kecy ale vše zustane při starém ! To že Vrba sklopil uši a na “rozkaz” Rosického nechal v kádru Dočkala Pavelku Vidheima a nevydupal si místo nich kvalitní posily to je velmi špatné a včera na to Sparta doplatila – všichni 3 tragičtí Dočkal až směšný v zápase proti Rapidu !!

    • Protože je to stále stejné a již jen uplný tupec to nevidí že oba dva Rosičtí tam již dávno nemají co dělat a bylo to jen další Křetinského šlápnutí do hovna v připadě výběru lidí do vedení klubu – Otava Požár Kotalík Ščasný Rosičtí + Čupr D.Svoboda jeden horší než druhý !!!

    • Co to má ten člověk za komplex, většinou jeho příspěvky nečtu, ale i tak letmo pořád vidim Rosický, takový lejno a otírá si hubu o nejlepšího našeho fotbalistu v historii? Nechtěl by nám pan míval prozradit, kdo vlastně je a co dokázal? Zatim všichni víme jenom to , že je to blbeček..tak se pochlub mívale…..

     • Nejlepší fotbalista v která historii ? Sparty ?! To 100% hlavně když za Spartu odehrál 47 zápasu 😁😁😁 Říkají ti něco jména Mráz Mašek Kvašňák Berger Ivan Hašek Nedvěd Skuhravý Novotný atd. To jsou opravdové ikony ! To že Rosický patřil k vyjmečnym fotbalistum to prosim ale jako sportovní ředitel je zoufalec který tam nemá co dělat tak jako jeho protekční bratřiček !!! Navíc Rosický již prokázal jaký že má pokřivený charakter – kauzy Ščasný Jílek Kanga Vrba Plavšič hovoří jasně co je to za …… koktavej mamánek který kdyby byl opravdu Sparťan tak uzná že na to nemá a odejde i s tím ochlastou gamblerem bratřičkem !! Ale ono mu to neni trapné a ještě si brát 12 mil.kč ročně od Křetinského hnus hnus hnus !!! Ona by mu totiž maminka vyhubovala kdyby pustil takovou trafiku za 1 mik.kč měsičně kor když se snaží o dalšího potomka !!!

 3. Millwall DRŽ UŽ HUBU!!!!!TY tvoje kecy jsou ubohý!!!!Ty přeješ SPARTE JEN TO NEJHORŠÍ!!!!TY myslíš že jse dá hrát jen s mladými do 25let????(EVROPA)Odpověz!!!

  • Idealně je věkoví pruměr týmu kolem 26 let což znamená zhruba ke 4 zkušeným hráčum kolem 28 roku dát kvalitní hráče od 23-26 roku doplněné o 2 nadstandartní mladíky 19-22 roku…….. a ten to tým udržet 2 roky pohromadě v připadě prodeje 1-2 hráču za velké peníze mít již připraveny 2 posily náhrady ( tak aby 1 z nich vyšla) na uvolněný post do ceny max. 1.5 mil.€ ( což by neměl být pro Spartu problém kvalitní hráče za tu to cenu sehnat a přivést ) !

 4. S Millwallem souhlasím, ohledně těch lidí v managementu, soukromí Rosických neznám, proto nemohu komentovat. T.Rosický byl pro Spartu prodejním zlatým artiklem a záchranou rozpočtu, ale ikonou ??? To při počtu odehraných zápasů za A tým Sparty snad ani není možné…
  Co jsem dosud nepochopil, bylo prodloužení smlouvy u Vindheima, který dlouhodobě na postu beka nestíhá. To snad i ten Zahustel byl platnější…
  Sparta nezvládá hrát kvalitně 90.min, vždy tak maximálně poločas. To může stačit na někoho v lize, ale v Evropě pak ani náhodou !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené