Na slovíčko s Cristianem Ronaldem: O ženě, jež ho zásobovala hamburgery, nebo o přestupu do Arsenalu

Ve svých čtyřiatřiceti letech rozhodně nepatří do starého železa. Ba naopak, řadíme ho stále mezi ty nejlepší fotbalisty vůbec. Udržuje se ve špičkové kondici, láme jeden rekord za druhým a vypadá stále stejně mladý. Pětinásobný držitel Zlatého míče, Cristiano Ronaldo, v televizním interview s Piersem Morganem prozradil mimo jiné, v čem spočívá tajemství jeho úspěchu.

http://gty.im/1174372442

Cristiano, jsi skvělým fotbalistou, ale také nejsledovanější osobností na Instagramu. Sleduje tě více než 180 milionů lidí. To je víc, než má Ariana Grande, Kim Kardashian nebo Kylie Jenner. Jak to vnímáš? Jaký význam má pro tebe tato sociální síť a tvoji followers?

„Abych byl upřímný, tak mě to vůbec nepřekvapuje. Jsem za to vděčný, ale sám velmi dobře vím, kdo já jsem. Přibližně 75 % mého života patří fotbalu. Na Instagramu nezáleží, jestli jsem třetí nebo čtvrtý, kdežto v mém fotbalovém životě a povolání ano. Chci být nejlepší, být první v pořadí!“

Patříš mezi celosvětové ikony. Jsi známý téměř na každém rohu. Být Cristianem Ronaldem musí být úžasné, ale přeci jen, není to tak trochu otravné, když kvůli davům fanoušků a hromadě obdivovatelů nemůžeš pomalu ani vylézt na ulici?

„No, musím přiznat, že jsem zatím nikdy nebyl s dětmi v parku, což si také trochu vyčítám. Otravné mi to samo o sobě rozhodně nepřijde, ale pravdou je, že člověk po tak dlouhé době chce trochu soukromí jak pro sebe, tak i svoji rodinu. Za posledních deset let se mé soukromí úplně vytratilo. Z části se to může zdát nepříjemné, ale zároveň fantastické. Být známý, vidět svůj obličej na první stránce novin.“

Kontroverzním a často probíraným tématem bylo, když jsi byl na Nový rok spatřen na diskotéce v Madridu. A to v paruce, falešném kníru, vtipných šatech a brýlích. Můžeš nám o tom říci něco více?

„Nestydím se za to, byla to jedna z mých nejlepších nocí v životě. Jak říkáš, bylo to na Nový rok. Vyrazil jsem s kamarádem Rickym do města a řekl mu, že zajdeme na diskotéku. On souhlasil, ale museli jsme se trochu poupravit, kvůli pozornosti. A tak jsme byli v centru Madridu v paruce a brýlích. Domluvili jsme se, že budeme mluvit jen anglicky. Ve chvíli, kdy jsme si šli pro drink, tak nás ale spatřil jeden mladý kluk. Povídal: Vím, že jsi Cristiano Ronaldo. No a po chvilce to už věděla celá diskotéka.“

Kolika lidem doopravdy věříš? Kdo jsou ti nejbližší v tvém životě?

„Jména vám opravdu neřeknu. Nebylo by to vůči nim spravedlivé. Ale jsou čtyři. Pouze čtyři osoby, kterým stoprocentně věřím.“

http://gty.im/1174372553

Cristiano, myslím si, že jsi nejlepším hráčem v historii fotbalu. Hodně lidí dává přednost Messimu, hodně lidí to tvrdí o tobě. Jiní zmiňují i další hráče, ale dle mého názor jsi to ty.

„Opravdu? Myslíš to vážně? Mockrát ti děkuji.“ (podává si s Piersem ruku)

Ano, jsem naprosto upřímný. Znamená to snad pro tebe něco?

„Samozřejmě. Vážím si toho. Činí mě to šťastným a hrdým na to, že jsem úspěšný a také talentovaný. Pochvala pro mě znamená, že v tom, co dělám, nejsem špatný.“

V čem tkví tajemství tvého úspěchu? Co tě činí tak jedinečným? Je to tvá obětavost a chuť, kterou jsi do fotbalu vždy vkládal?

„Myslím, že mojí výhodou je silná mysl, talent v dnešní době nestačí. Samozřejmě za mým úspěchem stojí spousty tvrdé práce a odříkání. Odevzdávám fotbalu 100 procent, a proto se posledních patnáct let držím na stejné úrovni. Jsem na sebe přísný. Umím se rychle probouzet, brzy vstávat, hrát si s dětmi, ale stejně pak zvládnu ještě jít na třicet až čtyřicet minut do posilovny. Tréninky nevynechávám. A to dělá ten rozdíl. Proto i ve čtyřiatřiceti letech vypadám stále na dvacet osm.“

http://gty.im/1163666377

Není žádným velkým tajemství, že máš velkou zálibu v autech. Kolik jich máš v garáži? Ke které značce se nejvíce přikláníš?

„Je pravda, že mám takovou svoji sbírku. Celkově vlastním asi sedmnáct aut, z nichž mám nejradši ty se značkou Rolls-Royce. V garáži teď mám také dvoje Ferrari, jeden pár Bugatti nebo také vozy McLaren.“

Když jsi v dětství přestoupil do hlavního města, do Sportingu Lisabon, chodíval jsi po trénincích s dalšími spoluhráči do tamního McDonald’s za slečnou, která se jmenovala Edna. Kvůli čemu? Bavíte se do teď?

„Vzpomínám si, že jsme v dětství žebrali o hamburgery. Po trénincích jsme byli vždy hladoví. Chodili jsme do McDonald’s, který jsme měli hned vedle stadionu. Když nám bylo jedenáct nebo dvanáct let, klepali jsme tam na dveře a žadonili o nějaký ten burger. Neměli jsme mnoho peněz. Pamatuji si Ednu, která tam často bývala, poté ještě nějaké dvě další milé dívky. Už nikdy jsem je nespatřil. Ptal jsem se lidí v Portugalsku, sháněl jsem kontakty, ale marně. Pokud by mi toto interview pomohlo dívky najít, byl bych moc rád. Chtěl bych jim tu ochotu nějak vrátit. Třeba nějakou večeří u nás v Turíně či Lisabonu.“

A co dnešní doba? Ta, ve které vyrůstá tvůj starší syn. Je to hodně odlišné? Jaký na to máš názor?

„Dnešní generace to má mnohem snazší, než to bylo za nás. Všechno je jednodušší. Děti mají v této době mobily, počítače, dobré jídlo a zázemí. Nemusí nic obětovat tomu, aby dostali to, po čem touží. Chci, aby můj syn také trochu trpěl. Stejně jako já kdysi. Nesmí si zvyknout na pohodlí. Jednou jsem svého synka vzal na místo, kde jsem vyrůstal. Žádný luxus to tedy nebyl. Junior nemohl uvěřit, že jeho táta strávil dětství zrovna tam. Ptal se mě, jestli to není nějaký vtip. Byl naprosto šokován.“

Ve své kariéře jsi vstřelil hodně krásných i důležitých branek. Pokud by sis však měl vybrat jen jeden tvůj nejoblíbenější gól, který by to byl? Já bych zvolil ten, který jsi dal nůžkami za Real Madrid proti Juventusu.

„Možná to nebude velké překvapení, ale pro mě to je také tento. Mnoho let, opravdu mnoho, jsem se pokoušel skórovat tímto způsobem. Dal jsem něco přes sedm set branek, ale žádný nůžkami. Až nakonec v Turíně se to povedlo. Navíc to bylo proti skvělému Buffonovi a Juventusu. Krásný gól!“

http://gty.im/941952124

Dalo by se říct, že ta branka byla lepší než sex?

„To bych neřekl. Než sex s Geo určitě ne.“ (smích)

Když už jsme u toho. Co pro tebe znamená tvá přítelkyně Georgina? Jak bys stručně charakterizoval váš vztah?

„Víte, Geo je součástí nejen mě, ale také důležitou částí mého života. Strašně moc mi pomáhá, ve všem. Samozřejmě, že ji miluji. Je to maminka našich dětí a je mezi námi opravdu silné pouto. Je opravdu skvělá. Je tak trochu i mým přítelem. Často spolu komunikujeme, mé srdce je pro ni vždy otevřené, a to její zas pro mě. Skvěle se doplňujeme. Řekl bych, že je to láska mého života.“

http://gty.im/1150798998

(Piers pouští Cristianovi video, na kterém jeho zesnulý otec říká, jak je na svého syna hrdý – Ronalda dojemný snímek rozplakává)

„Neuvěřitelné. V životě jsem toto video neviděl.”

Určitě to pro tebe moc znamená, když slyšíš mluvit svého otce, o tom, jak na tebe byl hrdý. Mám pravdu?

„Ano, opravdu moc. Myslel jsem, že tento rozhovor bude spíše zábavnější, vůbec jsem nečekal, že se tu rozbrečím. Nikdy jsem tyto snímky neviděl. Vůbec nevím, jak jste k nim přišli, rád bych je ukázal své rodině. Svého otce jsem neznal tak dobře. Byl alkoholikem. Nikdy jsem s ním nevedl normální konverzaci, bylo to pro mě opravdu těžké.”

Co pro tebe znamená smutek?

„Být nejlepším, absolutní jedničkou, zatímco on nic z toho nevidí a neprožívá se mnou. To, že se mnou můj otec nesdílí příjemné chvíle při předávání cen. To, že neví, co vše jsem dokázal.”

Z videa můžeš vidět, že byl na tebe patřičně hrdý. Řekl ti to také někdy? Mrzí mě, že nikdy neviděl a nezažil to, kam až jsi to dotáhl. Určitě by to pro něj moc znamenalo.

„Ano, řekl, byl ke mně vždy upřímný. Zároveň mi také věřil, věděl, že to jednou někam dotáhnu. Staral se o mě velmi dobře. Byl jsem jako diamant, o který rodina pečovala. A nyní tu je se mnou má rodina a on tu být nemůže. Bohužel nic z toho nezažil, zemřel příliš mladý. Maminka byla pilířem rodiny. Za všechno, co mám teď, vděčím hlavně jí.”

talkSPORT

Je pravda, že má maminka zakázaný vstup na důležitější zápasy? Proč?

„Přesně tak. Vždy je strašně nervózní. Vlastně ani nevím proč. Má zakázáno chodit na větší zápasy. Už dvakrát omdlela přímo na stadionu. To je nepřijatelné. Řekl jsem jí, že už víckrát neuvidí finále, či semifinále. V době zápasu chodí na procházky se svými přáteli, uklidňuje jí to.”

Dlouho se také řešila kauza ohledně znásilnění, z kterého jsi byl obviněný. Jak jsi se k tomu postavil? Jaká byla tvá reakce?

„Rok 2018 byl v tomto směru pro mě tím nejtěžším v mém životě. Zahrávají si s vaší důstojností, není to nic snadného. Máte přítelkyni, máte rodinu a také děti. Věřte mi, není to lehké. Jednou večer jsem seděl u televize s přítelkyní. Ve zprávách se začalo řešit mé jméno a celá tato kauza. Když pak slyšíte děti přicházet dolů do obýváku, okamžitě přepínáte na jiný kanál. Jste v rozpacích. V danou chvíli to s vámi pořádně cloumá.”

Jak velká byla úleva ve chvíli, kdy se zapeklitý spor konečně vyřešil?

„Obrovská. Hlavně pro maminku. Byla z toho celá nesvá, když se k ní z médií dostávaly informace, které byly zcela vymyšlené a nepravdivé. Říkal jsem jí, ať je v klidu, že zná syna, se kterým bydlí. Ujistil jsem jí, že se nic hrozného nestane. Ale chápejte, ona je nervózní při fotbalovém utkání, a co teprve, když má jít její syn do vězení. Vše nakonec dopadlo tak, jak mělo.”

Teď trochu odbočíme. Vím, že jsi o tom mluvil na předávání cen UEFA, ale přesto se nemůžu nezeptat. Ty a Lionel Messi. Jak velká je rivalita mezi vámi? Vycházíte spolu dobře?

„Nejprve musím uznat, že to je fantastický člověk i fotbalista, jednoznačně nejlepší soupeř, proti kterému jsem kdy nastoupil. Lidé jsou často šokováni a překvapeni tím, když vidí, jak se spolu bavíme na předávání cen UEFA. Nejsme přátelé, ani spoluhráči, přesto sdílíme stejnou etapu po dobu patnácti let. Máme spolu velmi dobrý vztah. Já jsem se díky němu stal lepším fotbalistou, a on zas díky mně. Navzájem se respektujeme.”

A ještě poslední otázka na závěr, která možná zlomí mé srdce. Jak blízko jsi byl k přestupu do Arsenalu, než jsi odešel do Manchesteru United? Měl jsi opravdu nakročeno do mého týmu? (Ukazuje Ronaldovi svůj dres Arsenalu s jeho jménem)

„Popravdě jsem byl velmi blízko. Chtěl bych se ti moc omluvit, Piersi. Za to, že jsem nakonec neskončil v Arsenalu. Nedopadlo to, ale přesto si tohoto klubu nesmírně vážím. Je to fantastický klub. Samozřejmě vím, že jsi jeho velkým fanouškem. No, teď chodíš i na zápasy Juventusu. Tak snad je to v pořádku.”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když může mít Míra Slepička trenérskou A-licenci, tak to snad zvládnu taky, rozesmál Řepka novináře na křtu své knihy

Tomáš Řepka si na úterní podvečer pozval do tiskového sálu pražského NH hotelu vybrané hosty z řad novinářů. K jaké příležitosti? Oficiálně...

Zápas prvního s posledním, Slavia se utká s nepříjemnou Příbramí. Bude to o nás, má jasno Kúdela

Slavia i Příbram se vrátily po obnovení sezony ve slušné formě. Oba týmy se prezentují sympatickým stylem hry, pomohla jim pauza, Příbrami...

Domácí prostředí nevýhodou a více hracího času. Jak se změnila Bundesliga a kdo z toho těží?

Bundesliga je proslulá fantastickou atmosférou. Z nejlepších pěti evropských lig rozhodně tou nejlepší. Proto se dalo tak trochu čekat, že zápasy bez...