Spojte se s námi

Fortuna liga

Na repre jsem nejezdil rád. Vadilo mi, kdo na ni jezdí, říká Kadlec

Je jedním z poměrně početné skupiny fotbalových nadšenců, kteří nemají rádi reprezentační pauzy. Václav Kadlec zápasy českého národního týmu nesleduje, v podcastu Sparťanských novin zároveň promluvil o své zkušenosti s reprezentací.

Publikováno

dne

Je jedním z poměrně početné skupiny fotbalových nadšenců, kteří nemají rádi reprezentační pauzy. Václav Kadlec zápasy českého národního týmu nesleduje, v podcastu Sparťanských novin zároveň promluvil o své zkušenosti s reprezentací.

Navzdory klubově zajímavé kariéře toho Václav Kadlec v reprezentaci mnoho neodehrál. Debut si přitom připsal v roce 2010, jako teprve osmnáctiletý talent pražské Sparty udeřil hned v prvním startu proti Lichtenštejnsku.

Poté se ale v nominacích přestal objevovat, což se změnilo až v létě 2013. Kadlec za sebou měl povedenou sezonu, po níž se dočkal přestupu do zahraničí, když jej koupil Eintracht Frankfurt.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

„Kdyby se mi dařilo v zahraničí a přestoupil bych do většího týmu, měl jsem v plánu na reprezentaci nejezdit. Nejezdil jsem tam pak rád,“ řekl v podcastu Sparťanských novin Václav Kadlec.

Dle hráčových slov nastal zlom v červnu 2015. Kadlece tehdy povolal Pavel Vrba na zápas áčka na Islandu, zatímco se mohl připravovat na Euro do 21 let. Na turnaj přiletěl nesehraný s týmem, navíc na Islandu vůbec nenastoupil.

Lvíčata následně na Euru hraném v České republice vypadla již ve skupině, Kadlec odehrál dvě utkání. Poté se více než rok do nominace seniorské reprezentace vůbec nedostal, je tedy otázkou, proč ho tehdy na Island Vrba povolával.

„Když jsem hrál v Česku jezdil jsem, potkal jsem kluky, které jsem dlouho neviděl, měl jsem je rád. Byly tam slušné prémie. Nikdy jsem po návratu do klubu nehrál dobře, protože jsem vypadl z režimu,“ pokračoval bývalý hráč Sparty či Midtjyllandu.

Právě poslední zmíněný bod bývá často zmiňován trenéry Sparty a Slavie. Vzhledem k tomu, že pražským „S“ obvykle pět šest hráčů odjede, se tým pak znovu sehrává a zároveň se občas některý z hráčů na srazu reprezentace zraní.

Kadlec si poslední reprezentační start připsal v rámci kvalifikace MS 2018. Proti San Marinu (5:0) tehdy asistoval. Celkově si za A-tým připsal bilanci 16 zápasů, v nichž čtyřikrát skóroval a jednou asistoval.

„Nechci se nikoho dotknout, ale vadilo mi, kdo na repre jezdí. Během pandemie koronaviru to bylo složitější, ale někdo vylétl v Bohemce, dal tři góly a byl v repre,“ dodal Kadlec.

Zdroj: Sparťanské noviny, YouTube, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené