Reklama

Na kterou pozici by Sparta přiváděla Sadílka? A v čem jsou jeho přednosti?

Michal Sadílek patřil k největším talentům českého fotbalu, velice záhy tak odešel do nizozemského PSV. Teď se snaží v dospělém fotbale prosadit opět v České republice, zájem má mít Sparta.

22letý Sadílek strávil uplynulou sezónu na hostování v Liberci, teď by se však mohl posunout ze severu Čech do hlavního města. O kmenového hráče PSV má totiž zájem Sparta.

Na kterou pozici by vlastně letenští Sadílka přiváděli? Jeho přírodní post je střední záložník, nejčastěji defenzivní “šestka”, může ale zahrát i o něco výše jako “box to box” záložník.

V Eindhovenu i párkrát v reprezentaci si ale vyzkoušel pozici levého obránce, na které dokonce v sezónách 2018/19 a 2019/20 odehrál v Eredivisie 25 utkání. Jeho velkým plusem je tak vysoká univerzálnost.

Pavel Vrba momentálně ve středu zálohy spoléhá na trio Krejčí II. – Pavelka – Dočkal. Proti Sigmě zasunul Krejčího do stoperské dvojice a ve středu zálohy nastoupil Sáček. Pokud by skutečně přišel Michal Sadílek, musela by se sestava nějak přeskládat.

Jednou možností je nasazení dvou štítových záložníků Ladislav Krejčí II. – Michal Sadílek. Nad nimi by operoval Bořek Dočkal. Oba záložníci narození v roce 1999 by si svou defenzivní práci splnili dostatečně, kapitán Dočkal by tak mohl mít více prostoru k ofenzivě. Ze sestavy by však vypadl zkušený Pavelka.

Další variantou je zasunutí Ladislava Krejčího II. na stopera a na jeho místo by se dostal Michal Sadílek. Před ním by hráli tradičně Pavelka s Dočkalem. V tuto chvíli by se však zřejmě nedostalo na Dávida Hancka.

Na lavičce navíc čekají na šanci Michal Sáček a Filip Souček, uzdravil se i Filip Panák, který může hrát stopera i defenzivního záložníka. Každopádně by měl realizační tým z čeho vybírat.

V čem jsou vlastně přednosti Michala Sadílka? Rodák z Uherského Hradiště je neúnavným typem hráče, který bojuje až do poslední minuty. Rve se o každý míč a do každého souboje jde po hlavě.

Díky své zarputilosti je skvělý v odebírání míčů, ne nadarmo dostal v mládí přezdívku “vysavač”. Má také dobrý přehled ve hře a jeho levá noha je velkým nebezpečím při zahrávání standardních situací.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pouze možnost místo Pavelky. Souček na Spartu nemá, Sáček zahraje jen někdy a je to hráč bez čísel, snad tedy konečně dojde k postupnému čištění slabých a zbytečných hráčů. Sparta, ale urgentně potřebuje pravého beka, Wiesner je opravdu jen běžec a hráč na křídlo na posledních 20min, na základ nemá. Potřebujeme útočníka k Hložkovi, neboť snad už každý vidí, že Hložan sám na hrotu hrát nemůže, trápí se tam, góly nedává a jeho cena půjde dolů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené