Spojte se s námi

Fotbal

Na konci července se odehrají předkola MOL Cupu. Do boje půjdou celky z nižších soutěží

Na konci července se odehrají první zápasy v rámci předkol MOL Cupu. Utkají se v nich zejména divizní celky, ale o postup do dalších kol zabojuje i vítěz pražského Teskahor poháru nebo Pražského přeboru.

Publikováno

dne

Na konci července se odehrají první zápasy v rámci předkol MOL Cupu. Utkají se v nich zejména divizní celky, ale o postup do dalších kol zabojuje i vítěz pražského Teskahor poháru nebo Pražského přeboru.

Právě vítěz poháru FC Tempo Praha se utká s SK Kladno, které v loňském roce skončilo na třetím místě Divize B. Role favorita je tak předem jasně daná, ale určitě se může konat i velké překvapení.

Vítěz nejvyšší pražské soutěže Spoje se střetne s rovněž divizními Benátkami nad Jizerou, které skončily na stejném umístění jako Kladno, pouze v Divizi C.

Z dalších soubojů určitě stojí za vypíchnutí třeba zápas Chomutova s Aritmou Praha, Jiskry Rýmařov s Fotbalovým klubem Krnov nebo Sokolu Průhonice s Benešovem.

Samozřejmě se jedná o pro mnohé méně zajímavé celky, v daných lokalitách to ovšem bude pro fanoušky určitě svátek. Týmy mají možnost postoupit do dalších kol a utkat se tam s třetiligovými nebo dokonce druholigovými celky.

V současné době už je u některých celků jasné, s kým by si v případě postupu zahrály. Tempo by čekal Králův Dvůr z ČFL A, vítěze zápasu SK Hořovice – Sokol Hostouň třeba slavná Dukla Praha.

Sokol Nespeky nebo Komárov si mohou zahrát s třetiligovým Motorletem, v jehož řadách v minulé sezóně blažil svým uměním bývalý slávista Miroslav Stoch. Divizní Jiskra Ústí nad Orlicí změří v prvním zápase síly s Viktorkou Žižkov.

Ligové celky nastoupí do bojů o pohárovou trofej až v dalších kolech. Připomeňme si, že v minulém ročníku se vítězem stala pražská Slavia, která ve finále porazila svého největšího rivala Spartu.

Osudové střetnutí se odehrálo na Letné, publikum ovšem bylo rozděleno rovným dílem. Rozhodně se jednalo o nezapomenutelný zážitek v mnoha směrech. Boj se totiž odehrával nejen na hřišti, ale i v hledišti. Tam naštěstí jen pomocí chorea, pokřiků a různých dalších fanouškovských propriet. Tak uvidíme, kdo doputuje k této krásné trofeji v nadcházející sezóně.

Zdroj: Fotbal Praha, Náš fotbal

Reklama

Oblíbené