Spojte se s námi

Bundesliga

Na koho si Slavia musí dát proti Unionu Berlín velký pozor?

Slavia Praha se ve čtvrtek utká s Unionem Berlín o postup v Evropské konferenční lize. Slávisté se nachází na druhém místě o bod před Berlínem. V týmu soupeře bude hned několik nebezpečných hráčů, na které si svěřenci Trpišovského musí dát pozor.

Publikováno

dne

Slavia Praha se ve čtvrtek utká s Unionem Berlín o postup v Evropské konferenční lize. Slávisté se nachází na druhém místě o bod před Berlínem. V týmu soupeře bude hned několik nebezpečných hráčů, na které si svěřenci Trpišovského musí dát pozor.

Union Berlín se nachází v Bundeslize na šestém místě. V Evropské konferenční lize má stále šanci na postup do jarních vyřazovacích částí. O postupovou příčku se utká se Slavií Praha.

Loni skončil Union na sedmém místě v Bundeslize, přitom ještě před dvěma roky hrál druhou nejvyšší německou ligu. Sedmé místo znamenalo kvalifikaci do evropských pohárů. Letos je tým o ještě o jednu pozici lepší a ztrácí pouhé dva body na čtvrté místo, které v Bundeslize znamená kvalifikaci do Ligy mistrů.

Union Berlín vede švýcarský trenér Urs Fischer. Nejčastěji hraje s rozestavením 3-5-2. V Berlíně se mu podařilo složit kvalitní mančaft, pojďme se podívat na jeho hlavní opory.

Taiwo Awoniyi
Tento hráč se stal v roce 2015 členem Liverpoolu, za který však neodehrál jediné utkání. Zatím putoval pouze po hostováních, nejvíce zaujal právě v Unionu. Loni zde hostoval a letošní sezónu se v Berlíně usadil natrvalo. S Maxem Krusem vytvořil skvělou útočnou dvojici. Po Lewandowském, Schickovi a Haalandovi jde o nejlepšího střelce v Bundeslize, vstřelil 9 branek.

Max Kruse
Max Kruse je známým veteránem. V německé lize prošel několika kluby, v Berlíně se usadil až v loňském roce. Má skvělou kopací techniku, góly střílí hlavou i oběma nohama. Krom dobrého útočení týmu pomáhá i ve středu hřiště. Rád si sbíhá a rozdává míče do všech stran. Jde o všestranného útočníka, kterého si Slavia musí pohlídat.

Christopher Trimmel
Tento pravý obránce dělá v Unionu Berlín kapitána. Je mu už 34 let a v Berlíně působí od roku 2014. Členem týmu se stal, když ještě hrál druhou ligu. I když jde o staršího krajního obránce, tak se nebojí chodit dopředu. Do vápna zvládá posílat nebezpečné centry. Navíc jde o vysokého hráče, měří 189 centimetrů. V letošní sezóně v Konferenční lize jednou viděl červenou kartu.

Rani Khedira
Oproti předchozí trojici hráčů nejde o tak skvělého hráče. Spíše jde o zajímavé jméno. Rani Khedira je mladší bratr Samiho Khediry. Mladší z Khedirů musí žít ve stínu svého staršího sourozence. Jeho starší bratr totiž vyhrál mistrovství světa nebo Ligu Mistrů. Rani hraje také ve středu zálohy, ale žádného většího úspěchu se zatím nedočkal.

Použité zdroje: SK Slavia Praha, 1. FC Union Berlín

Reklama

Oblíbené