Reklama

Na jaře karanténa kvůli jednomu nakaženému pro celý tým, teď Opava nemá ani 14 hráčů. Hrát ale bude

Poměrně kuriózní situace. Opavu totiž kosí koronavirus. K dispozici nemá ani hraniční počet hráčů. Hrát přesto bude, třebaže na jaře tomu bylo úplně jinak.

Opava
Zdroj: sfc.cz

Jaký to paradox! Na jaře, kdy Opava bojovala o udržení, musel zamířit do karantény celý tým kvůli jednomu nakaženému hráči. I to slezský celek udrželo mezi elitou.

Aktuálně k dispozici SFC nemá ani hraniční počet hráčů, tedy 14+1, přesto musí odcestovat do Liberce, s nímž se utká ve středu odpoledne.

„Klub byl od pondělního večera v úzkém kontaktu se zástupci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje (dále jen KHS), s nimiž nastalou situaci intenzivně řešil,“ stojí na klubovém webu.

KHS ale neshledala důvod k uvalení plošné karantény. Přitom ta stejná KHS udělila týmu karanténu na jaře. Nutno podotknout, že Slezané kvůli jarní karanténě čelili i vyšetřování. Nic jim ale nebylo prokázáno. Na jejich straně nyní není ale ani LFA.

„Stejně tak Ligová fotbalová asociace na základě komunikace s klubem neshledala důvod pro odložení utkání 12. kola FORTUNA:LIGY i navzdory tomu, že došlo k poklesu počtu hráčů A-mužstva schopných zasáhnout do hry pod hraniční počet 14+1,“ nechal se slyšet ředitel Opavy Jaroslav Rovňan.

Bude zajímavé sledovat, jak pro změnu dopadne Slavia. Její šéf Jaroslav Tvrdík již oznámil karanténu pro celý tým i zrušení zápasu, LFA však jeho tvrzení ihned brzdila a žádá předložení potřebných dokumentů.

Mezi fanoušky se ihned začalo ve velkém spekulovat. „V Opavě totiž není Tvrdík, takže si nemůže určovat vlastni pravidla,“ napsal například jeden z fanoušků pod příspěvek na Facebooku stránky Český fotbal pro fanoušky.

Zdroj: SFC Opava, Facebook

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Návrat do Olomouce? Radakovič bude v létě volným hráčem, může se tak vrátit za Jílkem do Sigmy

Uroš Radakovič je stále hráčem pražské Sparty, ze které hostuje v polské Wisle. Ta si jej nicméně nehodlá nechávat a srbskému stoperovi na Letné končí smlouva, která zcela jistě nebude prodloužena.

To muselo bolet! Za tenhle hrozivý zákrok dostal plzeňský Kaša červenou kartu

Viktoria Plzeň zamířila v rámci 32. kola do Ďolíčku, kde ji hostily Pardubice. V závěru poločasu se nepěkně předvedl plzeňský stoper Filip Kaša, který kvůli ošklivému zákroku obdržel červenou kartu a musel opustit hřiště.

Sparta dotahuje příchod první posily! Kolik za ni zaplatí?

První letní posilou Sparty by se měl stát levý obránce Casper Höjer. Podle dánských médií mělo v týdnu dojít k dohodě mezi hráčem a klubem. Jaká bude přestupová cena?