Na jaře karanténa kvůli jednomu nakaženému pro celý tým, teď Opava nemá ani 14 hráčů. Hrát ale bude

Poměrně kuriózní situace. Opavu totiž kosí koronavirus. K dispozici nemá ani hraniční počet hráčů. Hrát přesto bude, třebaže na jaře tomu bylo úplně jinak.

Opava
Zdroj: sfc.cz

Jaký to paradox! Na jaře, kdy Opava bojovala o udržení, musel zamířit do karantény celý tým kvůli jednomu nakaženému hráči. I to slezský celek udrželo mezi elitou.

Aktuálně k dispozici SFC nemá ani hraniční počet hráčů, tedy 14+1, přesto musí odcestovat do Liberce, s nímž se utká ve středu odpoledne.

„Klub byl od pondělního večera v úzkém kontaktu se zástupci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje (dále jen KHS), s nimiž nastalou situaci intenzivně řešil,“ stojí na klubovém webu.

KHS ale neshledala důvod k uvalení plošné karantény. Přitom ta stejná KHS udělila týmu karanténu na jaře. Nutno podotknout, že Slezané kvůli jarní karanténě čelili i vyšetřování. Nic jim ale nebylo prokázáno. Na jejich straně nyní není ale ani LFA.

„Stejně tak Ligová fotbalová asociace na základě komunikace s klubem neshledala důvod pro odložení utkání 12. kola FORTUNA:LIGY i navzdory tomu, že došlo k poklesu počtu hráčů A-mužstva schopných zasáhnout do hry pod hraniční počet 14+1,“ nechal se slyšet ředitel Opavy Jaroslav Rovňan.

Bude zajímavé sledovat, jak pro změnu dopadne Slavia. Její šéf Jaroslav Tvrdík již oznámil karanténu pro celý tým i zrušení zápasu, LFA však jeho tvrzení ihned brzdila a žádá předložení potřebných dokumentů.

Mezi fanoušky se ihned začalo ve velkém spekulovat. „V Opavě totiž není Tvrdík, takže si nemůže určovat vlastni pravidla,“ napsal například jeden z fanoušků pod příspěvek na Facebooku stránky Český fotbal pro fanoušky.

Zdroj: SFC Opava, Facebook

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.