Spojte se s námi


Fortuna liga

Na jakých postech potřebují Teplice nutně posílit? Pomohli by hráči Sparty?

Teplice kvůli vydařenému konci podzimní části se dostali na 12. místo se ztrátou 7 bodů na sestupovou pozici. V průběhu sezóny nahradil trenéra Stanislava Hejkala v žlutomodrém týmu Radim Kučera.

Publikováno

dne

Teplice se kvůli vydařenému konci podzimní části dostaly na 12. místo se ztrátou 7 bodů na sestupovou pozici. V průběhu sezóny nahradil trenéra Stanislava Hejkala v žlutomodrém týmu Radim Kučera, který začal s Teplicemi bodovat, ale herně tým stále zaostává. Kde by měl klub posílit?

Zdroj : fkteplice.cz

Teplice se v průběhu sezóny pohybovaly na sestupových pozicích. Proto se vedení rozhodlo nahradit trenéra Stanislava Hejkala, který byl do té doby nejdéle působícím trenérem ve Fortuna lize.

Hejkala nahradil 46letý Radim Kučera. Tým se následně bodově zvedl a pod vedením Kučery uhrál 10 bodů z 15 možných a vytvořil si 7 bodový náskok na sestupovou pozici.

Výkonnostně se však Teplicím stále nedaří a za body musí děkovat štěstěně a nové motivaci v podobě nového trenéra, která by však časem mohla vyprchat.

Teplice vědí, že potřebují posílit, aby se v jarní části vyhnuly bojům o záchranu a na start zimní přípravy sehnaly už 4 posily.

Jako prvního hráče získali žlutomodří 22letého stopera Rubena Droehnleha, kterému vypršela smlouva v B-týmu Lille.

Na hostování získali 19letého stopera Šimona Gabriela z Plzně a 22letého brankáře Jana Čtvrtečku ze Sparty. Na testy přišel z Baníku také 23letý útočník Martin Macej.

Pro mě jsou zmínění 4 hráči spíš pro doplnění kádru, a proto Teplice musí nutně sehnat nové klíčově hráče.

Třeba francouzský stoper Droehnle, jako všichni cizinci, kteří přišli do Česka, to bude mít složité a až čas ukáže, zda se dostane do půlky cizinců, kteří budou hrát pravidelně Fortuna ligu, nebo do půlky, kteří se vůbec neprosadili a rychle odešli pryč.

Gabriel a Macej jsou ligově neprověření hráči a startů ve Fortuna lize si užili pouze v jednotkách. Čtvrtečka přišel doplnit brankářskou dvojici Luděk Němeček a Tomáš Grigar.

Největší problém mají Teplice v obraně. Důkaz je i to, že společně s Mladou Boleslaví a Příbramí dostaly 28 branek, což je nejvíce v lize.

Teplice do začátku podzimní části na stoperskou pozici nasazovaly 20letého Davida Heindenreicha a Jana Knapíka, kteří se v průběhu sezóny zranili a jejich návrat je neznámý.

Do pár zápasů nastoupil i stoper Jan Hošek, kterému se však herně nedaří a bohužel pro Teplice to není stoper, který by byl lídrem její obrany.

Často na pozici stopera Teplice nasazovaly Lukáše Marečka a Tomáše Kučera, což jsou záložníci a dopouštěli se mnoha chyb.

Teplice proto musejí do jarní části přivést kvalitního a ligově prověřeného stopera, neboť v podzimní části to byla nejhůře obsazená pozice v týmu, i když pro jarní část budou mít Teplice k dispozici nově Droehnleho a Gabriela.

Teplice si také musí najít levého obránce. V týmu žádného čistokrevného levého obránce nemají a často na tomto postu nastupuje David Černý, který po přestupu z futsalu na fotbal hraje tam, kde zrovna žlutomodří nemají hráče.

Zajímavými posilami by pro Teplice byl Matěj Hanousek či David Lischka, protože Sparta na jejich pozice shání nové hráče a zmíněné dva fotbalisty by chtěla poslat na hostování.   

Posílit by Teplice také potřebovaly na kraji zálohy, kde podzimní část odehrál Vukadin Vukadinovič, Pavel Moulis a v případě nouze nastupovali středový záložníci.

Svojí produktivností týmu krajní záložníci také moc nepomáhají. Moulis si připsal 1 branku a 2 asistence, Vukadinovič pouze 1 asistenci.

Zdroje: transfermarkt.com, livesport.cz

Reklama

Fortuna liga

Aarons měl táhnout Newcastle, jako velká hvězda přicházel i na hostování do Liberce. Kde je mu konec?

Rolando Aarons byl jedním z největších talentů Newcastlu United v posledních letech. Čeští fotbaloví fanoušci si jej mohou pamatovat díky hostování ve Slovanu Liberec. Kde je mu konec?

Publikováno

dne

Rolando Aarons byl jedním z největších talentů Newcastlu United v posledních letech. Čeští fotbaloví fanoušci si jej mohou pamatovat díky hostování ve Slovanu Liberec. Kde je mu konec?

Newcastle United a výchova mladých hráčů? Bohužel se nejedná o nejlepší rovnici. Několik zajímavých hráčů však ze severoanglického mužstva vzešlo a jedním z nich mohl a měl být Rolando Aarons, rychlý a technicky nadaný křídelník.

Měl několik záblesků geniality, fanoušci Magpies se k jeho talentu upínali a věřili, že se stane jejich miláčkem na několik dalších let. Jenže bohužel. Všehovšudy odehrál za A-tým 27 utkání s bilancí 4 gólů a 3 asistencí.

Podle různých informací měl ještě před dosažením 20 let problémy s přístupem. I proto na něj anglický celek tolik nespoléhal a posílal jej na jedno hostování za druhým. K překvapení všech jej v roce 2018 získal na krátkou zápůjčku Slovan Liberec.

Pro celou ligu to byla velká senzace. Přivést, byť na hostování, talent z tradičního klubu hrajícího v Premier League? Nevídané.

„Chceme využít jeho kvality a zkušenosti z Premier League. Věřím, že se rychle adaptuje a bude co nejdříve k dispozici. Doufám, že pomůže naší ofenzivě a prosadí se i střelecky,“ těšil se tehdejší trenér Zsolt Hornyák z nové posily v rozhovoru pro klubový web.

Na angažmá se těšil i sám rodák z Jamajky, díru do světa ovšem bohužel v libereckém dresu neudělal, byť byl zajímavým oživením severočeského celku. Ve 13 soutěžních duelech si nepřipsal gól ani asistenci. V přátelském duelu se však trefil proti Varnsdorfu.

A jak se mu vedlo po opuštění České republiky? Absolvoval nepříliš úspěšná hostování v Sheffieldu Wednesday, Wycombe či skotském Motherwellu. Od ledna 2021 je hráčem druholigového Huddersfieldu.

Ani v Huddersfieldu se však nyní již 26letý fotbalista neprosadil. V této sezoně odehrál jen 8 minut, několik zápasů proseděl na střídačce, většinou však vůbec nefiguroval v nominaci na zápas.

V klubu má smlouvu do roku 2023. Aktuálně jeho hodnota činí 300 tisíc euro. Že by měl ještě někdy svůj potenciál naplnit? Očekávat se to nedá, byť zázraky se dějí.

Zdroj: FC Slovan Liberec, Newcastle United, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

LFA zveřejnila termíny nové sezony Fortuna ligy! Podzimní část kvůli MS skončí v polovině listopadu

Ligová fotbalová asociace (LFA) již zveřejnila termínovou listinu Fortuna ligy v sezoně 2022/23. Ta bude výrazně ovlivněna mistrovstvím světa v Kataru, kvůli kterému se na podzim bude hrát nezvykle krátce.

Publikováno

dne

Ligová fotbalová asociace (LFA) již zveřejnila termínovou listinu Fortuna ligy v sezoně 2022/23. Ta bude výrazně ovlivněna mistrovstvím světa v Kataru, kvůli kterému se na podzim bude hrát nezvykle krátce.

Fortuna liga je u svého konce a začínají ta přípravy na tu novou. Ligová fotbalová asociace nyní zveřejnila termínovou listinu následující sezony, která bude oproti jiným poměrně nezvyklá.

V zimě je totiž na programu mistrovství světa v Kataru. Liga tak začíná již 30. července a ještě předtím sehraje Viktoria Plzeň 2. předkolo Ligy mistrů a Slavia se Spartou stejné předkolo Evropské konferenční ligy.

Podzimní část končí již 12. listopadu, a to šestnáctým kolem. Od pondělí 14. listopadu hráči své kluby opustí a část z nich zamíří na mistrovství světa.

To začíná 21. listopadu a končí 18. prosince. Poté už všichni zamíří na zaslouženou pauzu. Liga se vrací 28. ledna, tudíž nás čeká pauza 2 a půl měsíců bez české nejvyšší soutěže.

Základní část bude končit 29. dubna, poté následuje nadstavba, jejíž vrchol je na programu 27. května, popřípadě spíše o den později, termíny jsou zatím určené pouze na jediný den, a to sobotu.

Nic nám tak nebrání se opět těšit na ligový kolotoč. Nyní je ale před námi pauza delší než měsíc, během které si dozajista fanoušci některých celků rádi psychicky odpočinou.

Zdroj: LFA

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jan Fortelný drží Teplice nad vodou, dostane konečně už šanci ve Spartě?

Odchovanec Sparty Jan Fortelný už několik let chodí po hostováních. Začal s tím 17. července 2018 ve Vlašimi, potom 11. července 2019 odešel do Jihlavy a od 5. srpna 2020 působí nepřetržitě na hostování v Teplicích.

Publikováno

dne

Odchovanec Sparty Jan Fortelný už několik let chodí po hostováních. Začal s tím 17. července 2018 ve Vlašimi, potom 11. července 2019 odešel do Jihlavy a od 5. srpna 2020 působí nepřetržitě na hostování v Teplicích. Maximálně byl pražský rodák stáhnutý na přípravu a potom znovu zamířil do Teplic. Dostane už konečně šanci ve Spartě?

Třiadvacetiletému ofenzivnímu záložníkovi to nicméně v Teplicích svědčí. Byť klub aktuálně bojuje o sestup, tak Fortelný září. V zápasech do kterých nemohl kmenový hráč Sparty nastoupit byl teplický klub směrem dopředu naprosto bezzubý, protože právě Fortelný je mozkem většiny ofenzivních akcí.

V aktuální sezóně odehrál Fortelný ve žlutomodrém dresu celkem 27 utkání, vstřelil 7 gólů a připsal si 7 asistencí. Dva z těchto gólů navíc vstřelil včera při barážovém utkání proti Vlašimi ve kterém nakonec jeho tým zvítězil 3:0.

Velkou zásluhou právě Fortelného mají Teplice tedy do odvety velmi nadějný výsledek pro udržení se v lize. Každopádně co se třiadvacetiletým českým hráčem pro příští sezónu? Nejsou pro něj Teplice už trochu málo?

V pražské Spartě kariéru ukončil Dočkal a s velkou pravděpodobností zamíří Hložek do zahraničí. Vedení Sparty už podle všeho pracuje na posilách, aby tyto hráče nahradili. Nebyl by ideální náhradou právě odchovanec Sparty Fortelný?

Pražský klub hrál nejčastěji v rozestavení 4-2-3-1 a právě Fortelný by do takové formace ideálně pasoval na pozici pod útočníka. Je mladý, má dobrou fyzickou kondici, umí vyslat spoluhráče do šance a případně i sám zakončit.

Nepotěšilo by sparťanské fanoušky kdyby dostal šanci raději jejich odchovanec, který má parádní formu, než aby klub zase hledal jinde a utrácel zbytečně peníze? Fortelný by už konečně mohl dostat pořádnou příležitost ve sparťanském dresu.

Zdroj: Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Oblíbené