Na dvacítkách ho byl plný skybox, vzpomíná Pešán na zesnulého trenéra Říhu

Přes tři stovky truchlících se přišlo rozloučit s hokejovým trenérem Milošem Říhou, jenž zemřel minulý týden v úterý ve věku 61 let. Ihned poté se konalo poslední rozloučení i pro širší veřejnost.

Na posledním rozloučení zaznívaly na adresu zesnulého hokejového trenéra jen slova chvály. Svou lítost nad brzkým odchodem Říhy neskrýval i Filip Pešán.

“Byl svůj a velmi dobře řídil národní tým. V poslední době jsme se sblížili, potkali jsme se na MS do 20 let, kde jsme prodebatovali několik večerů a je škoda, že nás opustil. Je to velká rána jak pro český hokej, tak samozřejmě pro jeho rodinu,” uvedl Pešán v rozhovoru pro server sport.cz na adresu Miloše Říhy.

Pešán rovněž uvádí, že vyhrocený konec Říhy u národního týmu nezanechal na jejich přátelském vztahu žádné následky.

“My jsme na principy hokeje koukali podobně. Samozřejmě Miloš byl svůj, já jsem taky svůj. V poslední době se účastnil některých konferencí, které jsem pořádal a chtěl mě velmi podporovat.”

Nový kouč české hokejové reprezentace se také vyjádřil ohledně pověstné Říhovy emotivnosti.

“Strávil jsem s ním půlku mistrovství světa do dvaceti let a musím říct, že ho byl opravdu plný skybox. Každou věc, kterou chtěl sdělit, řekl z plného hrdla. Myslím si, že takový byl celý život,” uzavřel Filip Pešán.

Zdroj: Sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.