Spojte se s námi


Fotbal

Na český trh přichází projekt Betdoin, který slibuje revoluci ve fotbalovém sázení

Publikováno

dne

Všechny důležité statistiky na jednom místě, stovky sledovaných soutěží a k tomu unikátní algoritmus, který umí odhadovat pravděpodobnost fotbalových událostí. Nově spuštěný tuzemský projekt Betdoin chce sázkařům ušetřit čas a zlepšit výsledky.

Betdoin – pomocník při výběru fotbalových sázek

Bez dat a statistik se neobejde prakticky žádný fotbalový sázkař. Pro mnoho tipérů jsou častým zdrojem stránky jako Livesport nebo SofaScore, na kterých se rychle dají dohledat nedávné zápasy týmů nebo ligové tabulky. Tyto weby se ale zaměřují především na aktuální výsledky, jejich použití pro výběr tipů je tedy omezené.

A to zvlášť pro ty sázkaře, kteří se kromě výsledků zaměřují i na statistické tipy ve formě gólů, rohů, faulů nebo žlutých karet. Najít přehledná data pro tyto a další sázky dosud hraničilo s mission impossible, portál Betdoin by ale tuto situaci rád změnil.

Svět fotbalových statistik

Betdoin pracuje s obrovským balíkem dat, díky kterému má přístup ke statistikám prakticky všech fotbalových ligových soutěží. Web aktuálně nabízí data pro více než 500 lig z celého světa, v systému tak lze najít zápasy anglické Premier League i první ligy v Burundi. Nechybí ani české a slovenské soutěže, mezi které patří i nižší a ženské ligy.

Všechno podstatné se pro jednotlivé týmy zobrazuje přímo na kartě vybraného zápasu. Betdoin automaticky ukazuje celou řadu dat a statistik, od nedávných výsledků až po průměry gólů, karet nebo rohových kopů.

Většina těch údajů se navíc dělí do podrobnějších kategorií: například u gólů se kromě celkových počtů dají najít i průměry pro oba poločasy zvlášť, u střel zase rozlišení mezi zakončeními z vápna a mimo něj.

Tahák pro sázkaře

Betdoin, za kterým stojí autoři tuzemské verifikační platformy Sportbreak.cz, ale nechce být jen webem se statistikami. Jeho součástí je také algoritmus, který předpovídá procentuální pravděpodobnosti fotbalových událostí. Přímo na kartě zápasu se tak kromě přehledu a porovnání statistik dozvíte i odhad počtu gólů, rohů nebo žlutých karet v utkání.

Podobnou službu nabízí i několik jiných webů, ve většině případů ale tyto stránky jen spočítají průměry z posledních zápasů a s pomocí nutné dávky kreativity z nich vykouzlí pravděpodobnosti.

Asi netřeba dodávat, že takto získané hodnoty nemají velkou šanci na úspěch. Betdoin algoritmus naopak své odhady získává z výpočtů, které pro každou kategorii tipů zohledňují pro ni relevantní statistiky.

Vypočítanou pravděpodobnost pak systém automaticky převádí na kurz, který porovnává se sázkovou kanceláří. Betdoin je tak schopen určit, zda má určitá sázková příležitost hodnotu, nebo je na ni kurz vypsán správně a nemá valný smysl věnovat jí prostor na tiketu.

Světové ambice

Přístup k detailním statistikám na jednom místě by měl uživatelům Betdoinu ušetřit čas, algoritmus a jím počítané pravděpodobnosti zase zlepšit jejich sázkařské výsledky.

Betdoin nezahrnuje všechny typy příležitostí, které sázkové kanceláře na fotbal vypisují, zvládá ale pokrýt většinu obvyklých statistických sázek. Pro mnoho sázkařů tak může být velmi užitečným pomocníkem při výběru tipů, který jim zároveň napoví, jakým směrem by se jejich uvažování o daném zápase mělo ubírat.

Výhodou Betdoinu může být i jeho poměrně nízká cena. Web nabízí tři druhy předplatného, přičemž měsíční varianta vyjde na 490 korun. Pro vyzkoušení systému je určeno zkušební předplatné na 10 dnů, spokojení uživatelé pravděpodobně sáhnou po roční variantě, která v přepočtu na den vyjde nejlevněji.

Betdoin je ryze český projekt, má ale ambice uspět i na zahraničním trhu. Už nyní je k dispozici v několika jazykových mutacích a v budoucnu se dá očekávat přidání dalších variant.

V rámci své databáze soutěží má Betdoin pokryté ligy v drtivé většině zemí, snaha prorazit i mimo Česko a Slovensko tak příliš nepřekvapí. Domácí trh by nicméně měl být prioritou, už jen proto, že tuzemští sázkaři dosud žádný podobný projekt k dispozici neměli. To chce Betdoin změnit.

Reklama

Fotbal

Krmenčík: Kdykoli mě bude Šilhavý chtít do repre, nasedám na první letadlo a letím mu pomoct. Formu mám, snad mě příště povolá

Michael Krmenčík si užívá život v exotické Indonésii. V Jakartě už se zabydlel, daří se mu i fotbalově a své netradiční angažmá si velice pochvaluje. Myslí však i na návrat do reprezentace.

Publikováno

dne

Michael Krmenčík si užívá život v exotické Indonésii. V Jakartě už se zabydlel, daří se mu i fotbalově a své netradiční angažmá si velice pochvaluje. Myslí však i na návrat do reprezentace.

Že cesta z indonéské ligy je do reprezentace zavřená? Není, to potvrdil na právě skončeném srazu Ondřej Kúdela, který odehrál velkou část duelu proti Portugalsku a celý zápas se Švýcarskem.

Za Persiji Jakartu však hraje ještě jeden Čech, který by dres národního týmu rád znovu obléknul. Michael Krmenčík už naskočil do 35 zápasů v reprezentaci a vstřelil 9 gólů.

A rád by přidal další. Spoléhá i na dobré vztahy s trenérem Jaroslavem Šilhavým, který jej v minulosti často nominoval.

„Doufám, že trenér Šilhavý vydrží u reprezentace co nejdéle. Ví, co ode mě očekávat. Kdykoliv bude trenér chtít, sedám na první letadlo a letím zpátky do Česka, abych mu pomohl. Formu mám, jsem nachystaný. Budu jedině rád, když mě třeba příště povolá,“ uvedl v rozhovoru pro iSport Krmenčík.

„Pořád říkám, že reprezentace je pro mě nejvíc, až budou moje holky trošku větší, budu jim vykládat, jak táta reprezentoval Česko. Pro mě je čest reprezentovat naši krásnou zemi,“ dodává 29letý útočník.

Že Šilhavý na Krmenčíka nezanevřel, mu potvrdil spoluhráč Ondřej Kúdela, který na zářijový sraz z Indonésie odcestoval.

„Teď s ním mluvil Kudy, říkal mi, že mě pozdravuje. Teď asi neměl v plánu mě povolávat, ale pozdravoval i mou rodinu, to mě celkem zahřálo. Určitě o mně ví, jsem otevřený všemu. Žádnou flintu do žita neházím, naopak. Chci dávat tolik gólů, abych se do reprezentace vrátil,“ říká odhodlaně Krmenčík.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Šádek volal Trpišovskému, aby vzal reprezentaci. Kouč Slavie odmítl

Pozice trenéra české reprezentace je teď hodně diskutovaná. Od vedení fotbalové asociace má Jaroslav Šilhavý důvěru nadále, nicméně výkonný výbor by rád našel nástupce. A hledal ho v Edenu.

Publikováno

dne

Pozice trenéra české reprezentace je teď hodně diskutovaná. Od vedení fotbalové asociace má Jaroslav Šilhavý důvěru nadále, nicméně výkonný výbor by rád našel nástupce. A hledal ho v Edenu.

Se Šilhavým není spokojený výkonný výbor fotbalové asociace, a proto se v dubnu snažil najít náhradu. Nakonec měl výbor dojít k jednomu jménu – Jindřich Trpišovský.

Progresivní kouč udělal ze Slavie hegemona posledních let a dostal jí na evropskou úroveň. Momentálně v Česku není lepší trenér. O jeho spojení s reprezentací už se hovořilo víckrát.

Hodně se tak angažoval Adolf Šádek, majitel Plzně a člen výboru. Podle Deníku Sport tak vzal telefon a Trpišovskému osobně zavolal, aby mu nabídl pozici trenéra reprezentace.

Jenže Trpišovský několikrát dal najevo, že chce zůstat u klubového fotbalu, kde má možnost s hráči pracovat každý den a zlepšovat je. To by u reprezentace, kde se mu hráči sjedou jednou párkrát do roka, neměl možnost.

Tuto variantu navíc vyloučil i boss Slavie, Jaroslav Tvrdík. Ten se nechal slyšet, že dokud bude ve Slavii on, tak Trpišovský neodejde.

Šádek by navíc tímto krokem zabil dvě mouchy jednou ranou. Pro reprezentaci by získal nejlepšího možného trenéra a zároveň by dost oslabil kandidáta v boji o titul.

Právě Trpišovský totiž ze Slavie vytvořil to, čím je dnes. A jeho odchod by sešívanou partou pořádně zatřásl.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Dlouhá stopka! Tomáš Vaclík si kvůli zranění ramena nezahraje 2 až 3 měsíce, podstoupí také operaci

Kromě nesplněného cíle v podobě udržení se v elitní skupině Ligy národů si český národní tým, respektive Tomáš Vaclík, odnesl z duelu se Švýcarskem ještě jednu nepříjemnost. A to zranění ramena. Důsledek? Česká reprezentační jednička si nezahraje dva až tři měsíce.

Publikováno

dne

Kromě nesplněného cíle v podobě udržení se v elitní skupině Ligy národů si český národní tým, respektive Tomáš Vaclík, odnesl z duelu se Švýcarskem ještě jednu nepříjemnost. A to zranění ramena. Důsledek? Česká reprezentační jednička si nezahraje dva až tři měsíce.

Třiatřicetiletý gólman Vaclík odchytal proti Švýcarsku pouze první poločas. Právě v něm si totiž poradil rameno a v druhém dějství jej následně nahradil Jindřich Staněk.

A podle serveru totalfootball.gr si brankář řeckého Olympiakosu Pireus nezachytá po dobu minimálně dvou až tří měsíců. Úřadující řecký šampion si však už sehnal náhradu v podobě Alexandrose Paschalakise.

Žádnou oficiální zprávu ohledně Vaclíka však doposud Olympiakos nezveřejnil. Podle řeckých médií ovšem podstoupí operaci.

Do hry by se mohl vrátit až na konci letošního roku. Je tedy momentálně jasné, že ostravského rodáka čeká delší pauza.

Staněk pak sice v druhé půli vychystal čisté konto, český národní tým ovšem další branku nevstřelil a podlehl Švýcarsku na jejich hřišti 1:2.

Velkou příležitost svěřenci Jaroslava Šilhavého na srovnání ovšem měli, a to v 61. minutě, když Tomáš Souček zahrával pokutový kop. Ten však neproměnil, český tým následně nevyužil ani dalších vytvořených šancí a v elitní kategorii se neudržel.

Česká republika získala ve skupině 2 za šest utkání pouze čtyři body, a to za úvodní domácí výhru nad Švýcarskem a remízu ve Španělsku (1:1). Poté ale národní výběr všechna další utkání výsledkově nezvládl.

Zdroje: totalfootball.gr, Liga národů UEFA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené