Na Bučovice Blind Football Cupu 2020 dominoval řecký tým Pirsos Thessaloniki

Na Bučovice Blind Football Cup se od roku 2013 sjíždějí nejlepší týmy zrakově postižených sportovců z Evropy i ze zámoří. Letos, tedy o víkendu 25. až 27. září, byl v důsledku pandemie počet zahraničních účastníků nižší než obvykle, přesto byl turnaj opět jedinečným zážitkem.

Zdroj: Avoy MU Brno

Fotbal pro nevidomé se hraje s chrastícím míčem, který hráči vedou a dokážou vypálit na branku s neuvěřitelnou jistotou.

Zlatou sošku fotbalisty si odvezl klub Pirsos Thessaloniki z Řecka a druhé místo vybojoval tým France U23. Pořádající manšaft Avoy MU Brno se umístil třetí.

Brněnští borci se přitom mohli těšit z podpory globální fotbalové hvězdy Lionela Messiho. Hráč Avoy MU Brno Ondřej Gottlieb je totiž členem OrCam Dream Teamu, který argentinský fotbalista sestavil z inspirativních osobností se zrakovým postižením z celého světa v rámci kampaně společnosti OrCam Technologies.

Gottlieb proto obdržel unikátní pomůcku OrCam MyEye, která pomocí umělé inteligence předčítá tištěné texty, poznává barvy a bankovky, pamatuje si obličeje či na základě čárových kódů výrobky všeho druhu.

S ohledem na pandemii ji sice nemohl převzít z rukou samotného Messiho, což však nijak nezkalilo radost jeho ani spoluhráčů z týmu Avoy MU Brno.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ján Greguš: Přestup do Minnesoty? Nevěděl jsem do čeho jdu, ale s odstupem času hodnotím své rozhodnutí velmi pozitivně

Devětadvacetiletý záložník Ján Greguš zaujal svými výkony v dresech Baníku Ostrava a Jablonce, odkud přestoupil do dánského klubu FC Kodaň. Rodák z Nitry se rozhodl v loňském roce opustit Evropu a zamířil do zámořské MLS, kde nastupuje za Minnesotu United.

Berbrova cesta k moci – díl 2. Vykonávači zla a nejvyšší krytí

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, hulvátského chování bez sociálních vazeb.

Obhájce titulu odstartuje nový ročník Ligy mistrů s nepříjemným Atlétikem Madrid: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov po dlouhých měsících konečně prohrál! Ve druhém ligovém kole je zaskočil Hoffenheim, od té doby už ale zase mnichovský celek drtí jednoho soupeře za druhým. To Atlétiku Madrid se určitě nedaří podle představ, v aktuální sezoně jsou však stále neporažení!