Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Můj sen byl odtrénovat si alespoň jeden zápas v lize, říká Jindřich...

  Můj sen byl odtrénovat si alespoň jeden zápas v lize, říká Jindřich Trpišovský

  -

  Jindřich Trpišovský byl vyhlášen trenérem roku! Za sebou nechal kouče reprezentace Šilhavého či Petra Radu. „Samozřejmě si toho moc vážím, protože je to anketa, kde hlasuje široké spektrum lidí a je to pro nás všechny v trenérském týmu taková odměna. Jsem hrozně rád, že se nám letos podařilo toto ocenění pro Slavii získat. Děkuji těm, co nám dali svůj hlas,“ řekl klubovému webu.

  Zdroj: slavia.cz

  O výhře této trofeje ani nesnil. „Pro mě bylo sci-fi i pomyslet na to, že bych se někdy dostal do profesionálního fotbalu. Od svých dvaceti let, kdy jsem postupně procházel jako trenér různé kategorie, byl můj sen si odtrénovat třeba alespoň jeden zápas v první lize.

  V životě by mě nenapadlo, že se v ní budu objevovat pravidelně a už vůbec ne, že se podívám i do Evropy. Na to, že bych vyhrál trofej trenéra roku, jsem nepomyslel ani chvíli. Toto ocenění je pro mě osobně absolutně navíc. V podstatě tomu ještě stále nemůžu uvěřit, že se to děje,“ říká kouč Slavie.

  Jindřich Trpišovský nemá v oblibě společenské akce. Galavečer se kvůli koronaviru nekonal, a tak si mohl nový Trenér roku užít výhru v pohodlí domova. „Pokud to budu vnímat trochu s nadsázkou a odlehčeně, je to pro mě skutečně jedna z pozitivních zpráv.

  Já akce, na kterých je hodně lidí a žádá se, abych byl středem pozornosti, skutečně příliš nemám rád, chodím tam jen v momentě, kdy je nelze odmítnout nebo tam musím být. Představa, že se nemusím soukat do bot a obleku a nebudu středem pozornosti v mém soukromém životě, se mi celkem zamlouvá,“ dodal.

  Co by vzkázal fanouškům? „Chtěl bych říct, že výhru vnímám jako cenu pro Slavii. Je to slávistická trofej, stejně ji vnímám i u Tomáše Součka, to je taky výhra pro Slavii. Jsem rád, že ke čtvrtfinále Evropské ligy, zisku domácího „doublu“, výhře v československém poháru i startech v Lize mistrů, jsme nakonec mohli přidat ještě tohle razítko v podobě trenéra a hráče roku.

  Je to pro mě všechno jeden balíček. Odměna pro všechny, kteří jsou toho součástí, ať už v realizačním týmu nebo ve Slavii obecně. Beru to jako satisfakci pro ty, kteří mě přivedli do Slavie a věřili mému stylu, tomu, co chci dělat. Je to přesně pro všechny, kteří mi dnes a denně ve Slavii pomáhají,” zakončil Trenér roku.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

  Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní...

  Bartomeu chce napříč současné situaci podniknout revoluci ve vedení Barcelony

  Prezident barcelonského velkoklubu Josep Maria Bartomeu žádá i navzdory koronavirové pandemii rezignaci několika důležitých členů vedení celku a mezi ohroženými je i...

  Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

  Barcelonský viceprezident Emili Rousaud, jehož demisi si přeje Josep Maria Bartomeu, ostře zkritizoval současného bosse Barcelony a rovněž potvrdit, že většina vedení...