Můj odchod do důchodu se blíží a čas neuvěřitelně letí, uvědomuje si Messi

Hvězdný Argentinec, kterému se podařilo získat v pondělí již šestý Zlatý míč, se po výhře v této anketě rozpovídal o své budoucnosti. Smířlivě připustil, že se konec jeho kariéry sice blíží, nicméně s dávkou naděje dodal, že si chce užít ještě co nejvíce let na fotbalovém vrcholu. Rovněž uklidnil Barcelonu v otázce jeho odchodu, o němž se, i díky blížícímu se odchodu do fotbalového důchodu, neustále spekuluje.

Embed from Getty Images

Navzdory fantastickým výkonům a vítězství rekordního šestého Zlatého míče Lionel Messi připouští, že si uvědomuje blížící se konec kariéry. „Jsem si vědom toho, jak jsem starý. I proto se mi líbí tyto okamžiky, protože vím, že se můj odchod do důchodu blíží a čas neuvěřitelně letí,“ nechal se slyšet na slavnostním ceremoniálu.

Nicméně sám doufá, že jeho konec nepřijde tak brzy: „Doufám, že Bůh chce, abych hrál fotbal ještě mnoho let. Teď mám 32 let, na konci sezony budu mít 33. Jak jsem již řekl, vše bude záviset na tom, jak se budu fyzicky cítit. Právě teď se však cítím lépe než kdy jindy a to jak po fyzické, tak osobní stránce. Doufám, že tak budu moci pokračovat mnohem déle.“

Na závěr Argentinec uklidnil všechny fanoušky Barcelony. Neustále se totiž spekuluje o jeho odchodu zpět do Argentiny či o pomyslné touze po nových výzvách. To však hrající legenda jasně a krásně vyvrátila.

„Barcelona mě zná a ví, že v této otázce není žádný problém. Můj závazek vůči klubu jde nad rámec smlouvy. To, co cítím k tomuto klubu, je mnohem více než podpis na nějakém kusu papíru,“ zakončil nejlepší fotbalista světa svůj rozhovor.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koreis, Vojtek nebo Homolka: televizní reportéři a bývalé opory Ocelářů tipují výsledek finále Extraligy

Do zahájení prvního finálového utkání v rámci Generali česká Play-off Tipsport Extraligy zbývá jen pár hodin. Zeptali jsme se známých osobností z hokejového prostředí, jak vidí finálovou sérii.

Slavia po sezoně 2018/19 vyprodala svůj tým, přesto slavila titul. Čeká ji nyní podobný příběh?

Pražská Slavia zažila v ročníku 2018/19 snovou sezónu. Obhájila titul a v Evropské lize se dostala až do čtvrtfinále, kde vypadla s londýnskou Chelsea. To v létě zapříčinilo odchod několika opor.

Blog: Velikost trenérů tvoří šampiony. Největší rozdíl v bitvě Ocelářů s Boleslaví stál na střídačkách

Vyvrcholení semifinálového dramatu mezi Oceláři z Třince a Bruslaři z Mladé Boleslavi bylo plné emocí. Logicky. V rozhodujícím sedmém zápase už jde úplně o všechno. Nejen o postup, ale taky o celkový výsledek celé sezóny.