Možnost pěti střídání v základní hrací době? V Serii A možná již brzy reálná varianta

Aktuálně ve všech nejvyšších ligových soutěží napříč Evropou neexistuje žádná taková, která by měla v pravidlech možnost využít během základní hrací doby více než tři střídání. Nemusí však trvat dlouho a dočkáme se toho, a to dokonce v jedné z nejlepších pěti evropských lig. Italská Serie A by totiž ráda umožnila svým týmům střídat během utkání hned pětkrát.

Embed from Getty Images

Italská fotbalová federace (FIGC) by ráda změnu pravidel v Serii A. Konkrétně navýšení počtu střídání v utkání pro každý tým ze tří na pět. Nutno podotknout, že podobnou možnost již mají týmy v Serii C i v Serii D. Tudíž už zbývá to přenést pouze do druhé a první nejvyšší soutěže v Itálii.

Aby toho však bylo dosaženo, musel zaslat prezident svazu Gabriele Gravina žádost Radě pro mezinárodní fotbalovou asociaci (IFAB), která jest řídícím orgánem, jenž má na starosti fotbalová pravidla a jejich potenciální změny.

Pokud by Serie A toto povolení dostala, stala by se vůbec první nejvyšší soutěží napříč Evropou, kde by jednotlivé kluby měly takovéto privilegium. Otázkou ale je, zda-li to není zbytečnost a případně i potenciální hrozba vzhledem k tomu, že v Evropské lize či Lize mistrů takové pravidlo neexistuje a existovat zřejmě ani nebude.

Připomeňme však, že od roku 2012 mají celky Serie A povoleno mít na utkání až 12 náhradníků, což je oproti běžným sedmi žolíkům obrovský počet. Je to samozřejmě skvělé pro případné taktické manévry, je-li šířka kádru dostatečná. Nyní tedy italská fotbalová federace bude doufat, že se dočká schválení také úpravy pravidla v podobě navýšení počtu střídání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..