Reklama

Motor hlásí malér! Generální partner Madeta se rozhodl hokejové Budějovice opustit

Velké problémy pravděpodobně čeká Budějovický Motor. Už v únoru poměrně zlostně kolem sebe prskal vlastník Madety Milan Teplý, kterému se nelíbil přístup vedení klubu. Motor zvolil výsledkově i na trhu viditelně úsporný režim, který znamenal spolehlivě poslední místo v tabulce. Letos mělo být vše jinak.

Od ukončení posledního Play-off a úderem 1. května Motor začal vířit na všech postech. Nový trenér na střídačce, obměna v kádru na všech postech. Celkem ohlásil Motor jedenáct posil! 

Rozhodně se tedy nedá říct, že by Budějovice někde šetřily. Touha vytvořit konkurence schopný tým a zároveň si tak udržet vysoké naděje minimálně na setrvání v nejvyšší české soutěži, je věc velice lákavá.

POSILY MOTORU PŘED SEZONOU
Dominik Hrachovinabrankář
Jan Piskáčekobránce
Petr Šenkeříkobránce
David Štichobránce
Roman Vráblíkobránce
Jindřich Abdulútočník
Milan Gulašútočník
Martin Hanzlútočník
Tomáš Chlubnaútočník
Lukáš Pechútočník
Michal Vondrkaútočník

Naskýtá se však otázka, jestli bude mít Motor z čeho tuhle novou armádu statečných zaplatit. Podle informací webu iSport se rozhodl Budějovicím dát sbohem jeho dlouholetý generální partner Madeta. Pouhých sedm týdnů před startem Extraligy. Tedy v době, kdy rozpočty a soupisky klubů jsou víceméně uzavřenou záležitostí.

Společnost Madeta partnerství s Motorem České Budějovice ukončila,“ potvrdila pro Deník Sport Marta Faktorová, která je tiskovou mluvčí Madety.

iSport požádal o vyjádření taky generálního manažera klubu Stanislava Bednaříka, který však v současné chvíli odmítl tuhle situaci komentovat. V příštím týdnu by mělo dojít ke schůzce se zástupci Madety, kde by měly mimo jiné zaznít právě důvody, proč se tak sponzor, který loni do klubové kasy nasypal kolem sedmi milionů korun rozhodl. 

Pokud se však vlastníkovi Madety Milanu Teplému nelíbila práce už dlouhodobě, což se nebál v minulosti několikrát veřejně zmínit, proč neukončil spolupráci s Motorem hned po skončení sezony?

Klub by neměl spoléhat jen na svazové a sponzorské peníze, mohl by si je vydělat i sám výchovou a prodejem mladých hráčů. Chybí vize toho, jaký hokej s jakými hráči chceme hrát. Nevím, zda se něco změní. Tuto sezonu doplatím, ale uvidíme, co bude dál,” uvedl Teplý dříve pro českobudějovický Deník.

Odpovědi na řadu otázek bychom mohli znát v průběhu několika dní. Stejně jako to, jestli se podaří klubu zaplatit velké posily i bez této části rozpočtu. Nezávislí lidé kolem hokeje totiž jen stěží věří, že by měl Milan Teplý svůj postoj na základě jednoho jednání změnit.

Navíc zde panují obavy, že by se mohli k Motoru otočit zády i další sponzoři. Řada z nich je na osobu Milana Teplého přímo napojeno. Jednoznačně je to pro Jihočechy komplikace, neboť tým vypadá na začátku poslední přípravné fáze velmi zajímavě.

Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

   • Motor začal vířit na všech postech
    zlostně kolem sebe prskal vlastník Madety
    konkurence schopný tým
    … to je ten HROZNEJ slovník a pro nepolíbené .. u toho EJ se jedná o použití obecné češtiny, se kterou se setkáváme i v literatuře

    • Na překlepy jsem detailněji reagoval už u jiného komentáře, tam jsem to shrnul. Co se tyče slovíčkaření v textu jako “vířit” nebo “prskal”, to už je čistě o stylu. Souhlasím s tím, že ne každému to může plně vyhovovat, ale tak už to prostě je. Když si článek přečte velký počet lidí, zpravidla vždycky tam najde někdo nějakou chybičku či slovní spojení, které mu tam nemusí sedět. Pořád ten obsah tvoří živí lidé, kteří budou chybovat vždycky. A je nepodstatné, jestli těch článků v životě napsal 10 nebo 1000.

     • Já to beru jako pokec v hospodě a tak ber i moje vyjádření. O nic nejde, jen mě to zkrátka vadí a nepokecal bych si s tebou, tečky za větou neřeším

 1. Madeta po celá léta si Teplý mastil kapsu na zemědělcích , když jim platil za mléko mizerný peníz až když začali dodávat do Bavorska musel šáhnout do portmonky a zaplatit. Každý obchodník musí vydělat, jinak by to ani nešlo dělat. Ale vzhledem tomu, že mu celé jižní Čechy kupují jeho produkty i fanoušci Motoru, mohl by chlup pustit.Ono podpořit Motor a jeho tradice je nejen pro jeho reklamu, ale i pro tisíce fanoušků, kteří mu jistě budou vděčni a jeho výrobky budou preferovat. Pokud mu to pálí bude i nadále podporovat Motor, který Thoma čobol potopil a nechal odejít do HK kde mu vychází vstříc. A Motor s dlouholetou tradicí šel ke dnu. Hlavně , že Thoma si namastil kapsu na magistrátu.Inu čo bolo to bolo. terazky už je tu neni, drotár, tak by se Motor mohl vrátit na špici.

  • Kterou špici,myslíš ? Jedině tu v 1.lize, protože Motor (když už tam byl) měl v novodobé extralize ke špici poměrně daleko. Loňská sezona byla ostudná a Madetu zcela chápu!

 2. Já se mu vůbec nedivím ze opouští Motor protože minula sezóna byl plivanec do tváře jak super fanouškům Motoru tak i sponzorům

 3. Otázky na řadu odpovědí ♡ (já bych chtěl spíš slyšet odpovědi na řadu otázek! 🙂 )… Nezávislí lidé kolem hokeje totiž jen z těží ♡ (a co takhle stěží) věří, že…
  … obavy, že by se mohly♡ … otočit zády i další sponzoři.
  Autor článku by se měl také porozhlédnout po nějakém sponzorovi. Na kurzy českého jazyka.

  • Za tyhle překlepy se samozřejmě omlouvám. Někdy se to sejde tak, že si to člověk po sobě 2x přečte, pak to přejde korekcí ještě u dvou lidí a stejně z toho vypadne takové klubko překlepů. To se občas prostě stane, když člověk během psaní článku dělá plno dalších neodkladných věcí. Stávat by se to samozřejmě nemělo. Snad ten kurz češtiny nebude tak nutný. Chyby jsem opravil a mohu s omluvou jen poděkovat za jejich upozornění.

 4. Motor se do exstraligy dostal omylem diky pandemii nehral zadnou baraz! jak tam obstal videla cela republika ! Ted najednou cekaji s nastavenou dlani … Souhlas se sefem MADETY !!

 5. Je to děs, vše je závislé na manýrech miliardářů:-(
  Jistě bývalý komunista, ve správný čas kapitalista, naštěstí šikovný, nemá za sebou krachy a dává lidem práci, všechna čest.
  Je zajištěny i jeho vnuci, může pustit chlupa, nevím na co si hraje. Pokud se mu nelíbí, ať klub prevezme jako Dědek a může rozhodovat o vsem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené