Spojte se s námi


Extraliga

Motor hlásí malér! Generální partner Madeta se rozhodl hokejové Budějovice opustit

Velké problémy pravděpodobně čeká Budějovický Motor. Už v únoru poměrně zlostně kolem sebe prskal vlastník Madety Milan Teplý, kterému se nelíbil přístup vedení klubu.

Publikováno

dne

Velké problémy pravděpodobně čeká Budějovický Motor. Už v únoru poměrně zlostně kolem sebe prskal vlastník Madety Milan Teplý, kterému se nelíbil přístup vedení klubu. Motor zvolil výsledkově i na trhu viditelně úsporný režim, který znamenal spolehlivě poslední místo v tabulce. Letos mělo být vše jinak.

Od ukončení posledního Play-off a úderem 1. května Motor začal vířit na všech postech. Nový trenér na střídačce, obměna v kádru na všech postech. Celkem ohlásil Motor jedenáct posil! 

Rozhodně se tedy nedá říct, že by Budějovice někde šetřily. Touha vytvořit konkurence schopný tým a zároveň si tak udržet vysoké naděje minimálně na setrvání v nejvyšší české soutěži, je věc velice lákavá.

POSILY MOTORU PŘED SEZONOU
Dominik Hrachovinabrankář
Jan Piskáčekobránce
Petr Šenkeříkobránce
David Štichobránce
Roman Vráblíkobránce
Jindřich Abdulútočník
Milan Gulašútočník
Martin Hanzlútočník
Tomáš Chlubnaútočník
Lukáš Pechútočník
Michal Vondrkaútočník

Naskýtá se však otázka, jestli bude mít Motor z čeho tuhle novou armádu statečných zaplatit. Podle informací webu iSport se rozhodl Budějovicím dát sbohem jeho dlouholetý generální partner Madeta. Pouhých sedm týdnů před startem Extraligy. Tedy v době, kdy rozpočty a soupisky klubů jsou víceméně uzavřenou záležitostí.

Společnost Madeta partnerství s Motorem České Budějovice ukončila,“ potvrdila pro Deník Sport Marta Faktorová, která je tiskovou mluvčí Madety.

iSport požádal o vyjádření taky generálního manažera klubu Stanislava Bednaříka, který však v současné chvíli odmítl tuhle situaci komentovat. V příštím týdnu by mělo dojít ke schůzce se zástupci Madety, kde by měly mimo jiné zaznít právě důvody, proč se tak sponzor, který loni do klubové kasy nasypal kolem sedmi milionů korun rozhodl. 

Pokud se však vlastníkovi Madety Milanu Teplému nelíbila práce už dlouhodobě, což se nebál v minulosti několikrát veřejně zmínit, proč neukončil spolupráci s Motorem hned po skončení sezony?

Klub by neměl spoléhat jen na svazové a sponzorské peníze, mohl by si je vydělat i sám výchovou a prodejem mladých hráčů. Chybí vize toho, jaký hokej s jakými hráči chceme hrát. Nevím, zda se něco změní. Tuto sezonu doplatím, ale uvidíme, co bude dál,” uvedl Teplý dříve pro českobudějovický Deník.

Odpovědi na řadu otázek bychom mohli znát v průběhu několika dní. Stejně jako to, jestli se podaří klubu zaplatit velké posily i bez této části rozpočtu. Nezávislí lidé kolem hokeje totiž jen stěží věří, že by měl Milan Teplý svůj postoj na základě jednoho jednání změnit.

Navíc zde panují obavy, že by se mohli k Motoru otočit zády i další sponzoři. Řada z nich je na osobu Milana Teplého přímo napojeno. Jednoznačně je to pro Jihočechy komplikace, neboť tým vypadá na začátku poslední přípravné fáze velmi zajímavě.

Zdroj: iSport

Reklama

Extraliga

Sparta Praha ukončila smlouvu brankáři Alexandrovi Salákovi

Brankář Sparty Alexandr Salák měl se svým klubem podepsaný kontrakt, který platil od loňského roku a měl končit až následující sezónu. Tento brankář však nedokončí ani současnou sezónu, protože mu Sparta vypověděla smlouvu.

Publikováno

dne

Brankář Sparty Alexandr Salák měl se svým klubem podepsaný kontrakt, který platil od loňského roku a měl končit až následující sezónu. Tento brankář však nedokončí ani současnou sezónu, protože mu Sparta vypověděla smlouvu.

Pětatřicetiletý brankář minulý týden oznámil, že si již nepřeje ve Spartě pokračovat. Sešel se s vedením týmu a po vzájemné domluvě mu byla smlouva zrušena. Stal se tak volným hráčem a Sparta nyní hledá náhradu.

K ukončení smlouvy došlo na základě toho, že nyní již bývalý sparťanský brankář porušil disciplinární pravidla. Podle některých zdrojů došlo i ke konfliktu s hlavním trenérem, to však vedení týmu popírá.

„Žádný hráč není víc než klub. S Alexanderem Salákem jsme počítali do bojů play off. V nedávném období jsme ale usoudili, že bude lepší, když v našem klubu dál pokračovat nebude,“ řekl sportovní manažer Sparty Petr Ton pro Sport.cz.

Také doplnil informaci o tom, že by k brankáři Matěji Machovskému přivedla ještě náhradního brankáře. Bude jej potřebovat, protože boje o play-off se blíží. S největší pravděpodobností přijde nějaká zahraniční posila do brankoviště.

Co se týče Alexandra Saláka, tak nejspíše bez angažmá dlouho nezůstane. Prý už je domluvený se švédským Djurgaardenem.

Tým hraje ve Stockholmu a v současné době se nachází na posledním místě švédské ligy. Brankářská jednička tohoto týmu je v současné době na marodce, takže pro Saláka se to zdá být dobrou volbou na přesun.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Kometa doplnila termíny, Zlín definitivně přišel o posilu. Co bude se Salákem?

Raději to ani nezmiňujme nahlas. Podle všeho to ale vypadá, že Tipsport Extraliga nemá v tuto chvíli v karanténě žádný tým. Ti, co do ní spadli minulý týden, se už stihli vrátit minimálně do tréninkového procesu, zbytek zatím úspěšně vzdoruje.

Publikováno

dne

Raději to ani nezmiňujme nahlas. Podle všeho to ale vypadá, že Tipsport Extraliga nemá v tuto chvíli v karanténě žádný tým. Ti, co do ní spadli minulý týden, se už stihli vrátit minimálně do tréninkového procesu, zbytek zatím úspěšně vzdoruje. Malý otazník visí ještě u Komety, která však alespoň už zveřejnila termíny odložených zápasů.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Náhradní termíny Komety

Brněnská Kometa už zná náhradní termíny všech tří utkání, které museli z důvodu karantény odložit. I když se dnes ještě Brňané do zápasového procesu nezapojí, měli by mít už po neplánovaném pětidenním volnu. Žádnou finální zprávu však zatím klub nevydal.

 49. kolo
Dynamo Pardubice — Kometa Brno
(11. února od 18:00)

 44. kolo
Rytíři Kladno — Kometa Brno
(13. února od 16:00)

 45. kolo
Kometa Brno — HC Olomouc
(2. března od 18:00)

Kladno hlásí posilu

S postupně zlepšující se formou, kladenští Rytíři ještě doplňuji kádr. Z týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (KHL) přichází devětadvacetiletý obránce Zachar Arzamascev. Zkušený bek, který má v druhé nejlepší lize světa 642 startů přiznal, že hlavní motivací k podpisu byl Jaromír Jágr.

Chceme před koncem základní části doplnit také obranu. Díky odchodu Ciampiniho se nám uvolnilo místo pro cizince, takže jsme se rozhodli sáhnout po Zacharovi. Dalším důvodem je i to, že  Cody Donaghey je delší dobu zraněný,” řekl pro klubový web kouč Rytířů David Čermák.

Šidlík končí

Z double přestupu, který minulý týden zobchodovali kladenští Rytíři se Zlínem, dopadl pro Ševce fiaskem. Osmadvacetiletý obránce se nakonec skutečně rozhodl ukončit hokejovou kariéru. Podle slov samotného hráče nehrál přesun do Zlína v jeho rozhodnutí žádnou roli, jedná se o čistě osobní důvody. 

Co se Salákem?

Jedním z velkých témat současné Tipsport Extraligy, je konec angažmá Alexandera Saláka v klubu HC Sparta Praha. Minulý týden se rozneslo, že měl urostlý brankář porušit smlouvu, což mělo vést k jejímu ukončení. Následně se pak vyrojily spekulace, že se chystá do Švédska.

Ukázalo se, že přestup do SHL údajně ztroskotal na neexistující výstupní klauzuli. Začátkem tohoto týdne sportovní manažer Sparty Petr Ton oznámil, že na ukončení smlouvy se usilovně pracuje, prý o to požádal sám brankář. 

Sparta každopádně v těchto dnech usilovně hledá náhradu, především pak monitorují hlavně zahraniční trh. Mají co dělat, neboť přestupová uzávěrka (31. ledna) se už kvapem blíží.

Podle švédských médií se už ale údajně domluvil na angažmá s týmem Djurgårdens IF.

Dnešní program extraligy

Tipsport Extraliga sice nemá dnes naplánované tradiční kompletní kolo. Díky spoustě přesunů se ale dnes hrají hned tři zápasy. Na obrazovkách ČT Sport mohou dnes sledovat diváci od 17:20 duel mezi Plzní a Českými Budějovicemi.

 51. kolo
Škoda Plzeň — Motor ČB
(17:30, ČT Sport)

 42. kolo
Berani Zlín — Mladá Boleslav
(17:30)

 37. kolo
Sparta Praha — Verva Litvínov
(18:30)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Růžička má rekord, Zlín problémy. Kdo ještě dřepí v karanténě?

Tipsport Extraliga má za sebou týden plný karantén, přesunů a organizačních starostí. Přesto se alespoň něco hrálo, takže bylo na co koukat. V nedělním osekaném kole oslnil například rekord Martina Růžičky nebo vítěztví Rytířů na Spartě.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga má za sebou týden plný karantén, přesunů a organizačních starostí. Přesto se alespoň něco hrálo, takže bylo na co koukat. V nedělním osekaném kole oslnil například rekord Martina Růžičky nebo vítězství Rytířů na Spartě. Na konci dnešního vydání se taky dozvíte, které týmy už mají po karanténě a které se ještě mohou této neplánované pauzy dostat.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Růžička nejproduktivnějším Ocelářem

Třinecký kanonýr Martin Růžička měl před začátkem letošní sezony hodně milníků před sebou. Žádný z nich ale nejspíš nebude v historických tabulkách klubu zapsaný tak výrazným písmem.

Při nedělní kanonádě Ocelářů 7:2 proti Mladé Boleslavi zaznamenal Růžička tři body, za gól a dvě asistence. Celkově završil v třineckém dresu metu 568 bodů (260+308).

Růžička se stal historicky nejproduktivnějším hráčem klubové historie, když sesadil z trůnu dlouholetého lídra Richarda Krále. Potřeboval na to celkem 528 utkání.  

Tohle není jen má práce, svůj podíl na tom má manželka, rodina, mí spoluhráči, vedení třineckého klubu, fanoušci… Ti všichni tady v klubu, které jsem za těch deset let potkal, mi dali důvěru a pomáhali mi. Těmhle všem lidem já teď děkuju a… Asi si dám dneska panáka,” řekl po utkání pro oficiální web nový rekordman.

Rytíři prchají Beranům

Situace na spodu tabulky, která rozhodne po 60. kole o přímém sestupujícím, začíná ztrácet na dramatičnosti. Rytíři totiž od nového roku zapomněli na trable z konce roku 2021 a bodovali už v pátém utkání v řadě.

Podruhé se jim letos podařilo vyloupit pražskou O2 Arénu. Tentokrát získali všechny tři body za vítězství 3:2. Teprve podruhé v sezoně vyhrálo Kladno dvě utkání v řadě.

To zlínští Berani nestačili na rozjeté Dynamo a prohráli 4:1. V tuto chvíli ztrácí Ševci na svou jedinou šanci na záchranu v baráži už 14 bodů. 

Šidlík Zlínu nepomáhá

Jenomže ztrátou na Kladno Zlínu všechny problémy zdaleka nekončí. Osmadvacetiletý obránce Petr Šidlík měl po výměně z Mladé Boleslavi oblékat dres Beranů. Jenomže to se zatím nestalo.

Dokonce se i spekuluje, že k tomu vůbec nedojde, protože pro Šidlíka se zřejmě nejedná o natolik atraktivní angažmá, aby se pokusil vytáhnout Ševce z bryndy.

Údajně je to tak, že takovou výměnu nečekal. Rozmýšlí se, jestli tuhle sezonu vůbec ještě bude hrát hokej. Nevím, jestli je to jenom o Zlínu. Ale asi kdyby šel do Sparty, bylo by to možná něco jiného,” řekl iSportu asistent Zlína Luboš Rob.

Kdo je v karanténě? 

Na konci dnešních Extraligových příklepů se podíváme, kdo už k dnešnímu dni v karanténě není, kdo naopak je, nebo komu se tento strašák úspěšně vyhýbá. 

Informace jsou čerpány z oficiálních profilů jednotlivých klubů. Karanténa trvá při variantě omikron pět dní, tudíž většina zasažených klubů je už ve hře. Těm ostatním by měla skončit během jednoho, až dvou dní.

Po karanténě:
Oceláři Třinec
Motor České Budějovice
Sparta Praha
Mladá Boleslav
Verva Litvínov
Berani Zlín
Dynamo Pardubice
Vítkovice Ridera

V karanténě:
Kometa Brno

Bez karantény:
Energie Karlovy Vary
Bílí Tygři Liberec
Olomouc
Mountfield HK
Rytíři Kladno
Škoda Plzeň

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené