Reklama

Mohli jsme přivést i hráče z Kanady či USA, řekl prezident hokejového Zlína. Nyní shání klíčovou posilu

Bída, zmar a trápení. Tři jednoduchá slova, která nejvýstižněji popisují první čtvrtinu sezony v podání hokejistů Zlína. Během ní opustil mužstvo trenér i kapitán, vedení ale pochopitelně zůstalo. A v dalších týdnech i měsících bude mít pořádně plné ruce práce. Nejen o tom, jak se vypořádává s aktuální situací, mluvil primátor krajského města a prezident klubu v jedné osobě Jiří Korec.

Třináct zápasů, ani jedna výhra po základní hrací době a pouhých pět bodů na kontě? To pro dotyčný klub neznamená nic jiného než vyhlídky na tuhý, dramatický a nesmírně náročný boj o zachování extraligové příslušnosti.

Zlínští Berani jsou s tím, co je čeká, dávno smířeni. Stejně tak i jejich nový hlavní kouč Luboš Jenáček, který sice počítal s prací u juniorky, bojům o záchranu by se ovšem nevyhnul ani s nimi.

Pro jeho setrvání u áčka rozhodlo mimo jiné to, že sám od sebe po prvním zápase od odchodu Roberta Svobody a „dočasného” převzetí mužstva vypracoval podrobnou analýzu.

K jeho jménu se navíc přiklonily i hlasy klubových legend Petra Lešky, Ondřeje Veselého či Petra Čajánka, který mimochodem podle všeho sám dostal nabídku vést Berany, ale z rodinných důvodů se ujal pouze funkce trenéra individuálních dovedností.

I na něm ale nyní bude nabudit úzký zlínský kádr k probuzení, lepším výsledkům a odrazu ode dna. Ostatně právě největší srdcaři, kteří byli u posledního titulu v roce 2014, dostávají čím dál tím větší slovo.

Zmíněný Petr Leška je čerstvě jmenovaným asistentem sportovního manažera a podle klubového prezidenta Jiřího Korce tak má radit trenérům při domácích zápasech, na které bude mít pohled ze skyboxu Zimního stadionu Luďka Čajky, a především se podílet na skautingu a výběru hráčů.

Do práce se tak pustil prakticky okamžitě. Zlín totiž veřejně prohlašuje, že není tak chudým klubem, jak se o něm povídá, a že má dostatečně velký obnos peněz na zaplacení minimálně jedné velké posily, která by se stala klíčovým a rozdílovým prvkem v mužstvu a otočila kormidlem do daleko klidnějších vod.

„Kádr rozhodně není uzavřený, posily hledáme. Je to složité, volní rozdíloví hráči moc nejsou. Pořád si ale stojím za tím, že v současném týmu je potenciál a je úkolem všech, aby se ho podařilo maximálně zúročit,” pronesl v rozhovoru pro MF Dnes Jiří Korec s tím, že by při hledání posil, které probíhá v těchto dnech velmi intenzivně, mohly pomoct i Leškovy kontakty v severských zemích.

Otázkou ovšem zůstává, proč – má-li Zlín skutečně k dispozici dostatek peněz na posílení, potažmo rozšíření úzkého kádr – nepřivedl v létě vícero schopných hokejistů.

Podle zlínského primátora je odpovědí Robert Svoboda. Právě on měl totiž jako hlavní kouč a zároveň sportovní manažer finální zodpovědnost za hráčský kádr, do nějž v rámci možností mohl přivést koho chtěl.

„Mohli jsme přivést i hokejisty z Kanady či USA, ovšem trenér preferoval hráče, kteří jsou na extraligu adaptovaní a mají zkušenosti s evropským hokejem. Finance jsme měli a máme připravené, a kdyby se objevil rozdílový hráč, jsme schopní ho zaplatit,” doplnil Korec.

Dodal také, že ve Zlíně není vedení klubu nastavené tak, jako třeba v Plzni či Brně, kde je generální manažer zároveň majitelem klubu a právě on je zodpovědný za výsledky. Proto po odchodu Martina Hostáka nového zástupce na tuto pozici ani nesháněl.

Model je podle něj následující: on, jakožto prezident klubu, se považuje za reprezentativní orgán; jinak vede hokejový Zlín tříčlenná rada jednatelů ve složení Jiří Marušák, Patrik Kamas a Jan Štětkař, která pokrývá prakticky veškeré fungování; a pod ní je hlavní trenér, jenž zároveň vede sportovní úsek.

„U nás by generální manažer nezasahoval do sportovní stránky a řešil by hlavně ekonomiku klubu, což zvládnou i jednatelé. Vím, že nám to fanoušci vyčítají, ale tomuto modelu věříme,” objasnil ještě Korec.

K fanouškům také uvedl, že vnímá velmi sklíčenou náladu, jež mezi nimi panuje. Po prvním obdrženém gólu podle něj nejdou hlavy dolů jenom hráčům, ale na svůj výkon již rezignují i příznivci, což jej mrzí.

Zdroj: MF Dnes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené