Mládežnický reprezentant Vasil Kušej odchází z Dynama Drážďany na hostování do FK Ústí nad Labem

Dvacetiletý Čech Vasil Kušej, jenž nastupuje na pozici útočníka, odchází z Dynama Drážďany na hostování do druholigového FK Ústí nad Labem. Kušej se tak vrací domů, neboť je odchovancem tohoto druholigového klubu a právě z něj zamířil 1. července 2015 do Dynama Drážďany.

Zdroj: https://twitter.com/DynamoDresden

Vedení klubu FK Ústí nad Labem se dohodlo s Dynamem Drážďany na ročním hostování svého odchovance Vasila Kušeje. Mládežnický reprezentant odešel z FK Ústí nad Labem do Drážďan v roce 2015, kde působil v mládežnických kategoriích. V kategorii U19 vstřelil za tři sezóny 29 branek. Nejvíce v sezóně 2017/2018, kdy se prosadil hned čtrnáctkrát.

Loňskou sezónu strávil Vasil Kušej na hostování v rakouském Innsbrucku, který hraje tamní druhou nejvyšší soutěž. Během hostování ovšem příliš šancí nedostal. Nastoupil do pouhých 5 utkání s celkovou minutáží 134 minut. Během těchto utkání nevstřelil žádnou branku, ani si nepřipsal žádnou asistenci.

V roce 2019 nechyběl Vasil Kušej ve výběru mládežnické reprezentace na Euru hráčů do 19 let. Na něm nastoupil do tří zápasů a vstřelil jeden gól. Vasil se již zapojil do přípravy FK Ústí nad Labem a ve středu bude k dispozici trenérskému týmu v přípravném utkání na hřišti Baníku Most-Souš.

“Dohodli jsme se s Dynamem Drážďany a agenturou Sport-Invest na ročním hostování Vasila Kušeje. Věříme, že je to dobrý krok, který nastartuje Vasilovu kariéru v dospělém fotbale. Kde jinde by měl Vasil nastartovat svou kariéru v dospělém fotbale, než ve svém mateřském klubu.”

“Vasil přichází na roční hostování, s tím, že si to společně v zimě vyhodnotíme a Dynamo bude mít případně možnost si jej stáhnout zpět již po podzimní části sezóny,” vyjádřil se k hostování Kušeje sportovní manažer FK Ústí nad Labem Petr Heidenreich.

“Hledali jsme způsob, jak by Vasil mohl v nadcházející sezóně získat co nejvíce herního času. Věříme, že ve svém obvyklém prostředí je v dobrých rukou, aby se plně soustředil na svůj sportovní rozvoj. Příštích dvanáct měsíců budou pro jeho budoucnost jakožto profesionálního fotbalistu důležité,” sdělil sportovní manažer Dynama Drážďany Ralf Becker.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.