Spojte se s námi

Fortuna liga

Mladá Boleslav má dle jmen kádr na boj o Evropu, topí se ale v sestupovém pásmu. Proč?

Bylo to každoroční klasikou. Mladá Boleslav do poslední chvíle bojovala o poháry, v posledních dvou nadstavbách došla až do finále play-off. Loni však nedokázala přemoct Liberec a do předkol se tedy nepodívala.

Publikováno

dne

Bylo to každoroční klasikou. Mladá Boleslav do poslední chvíle bojovala o poháry, v posledních dvou nadstavbách došla až do finále play-off. Loni však nedokázala přemoct Liberec a do předkol se tedy nepodívala. Teď se ukazuje, že tento zápas měl možná vliv na následující hororovou sezónu.

Zdroj: fkmb.cz

Trenér Weber vedl Mladou Boleslav tři roky a zažil s ní úspěšné časy. V předminulé sezóně třeba Středočeši smetli Teplice 8:0, bylo to tak teprve potřetí, co ligový zápas skončil osmibrankovým rozdílem.

V útoku řádili Komličenko s Mešanovičem, ve skvělé formě jim v záloze sekundovali Bucha s Matějovským. Od té doby co dva vrchní snipeři odešli, nedokázala je Mladá Boleslav pořádně nahradit. Góly sice Klíma či Škoda občas dávají, rozhodně ale nejsou tak nebezpeční jako bývalé duo.

V loňské sezóně se gólově zaskvěl Lukáš Budínský, který do poslední vteřiny bojoval o korunu krále střelců. Na svém kontě měl 13 zářezů, vítězové Musa s Kozákem 14.

V letošní sezóně mu ale zvlhl střelecký prach. Za 17 zápasů se trefil pouze jednou a je jen stínem gólového záložníka z minulé sezóny.

Při pohledu na tabulku je situace pro Středočechy kritická.

15. Brno 13
16. Mladá Boleslav 11
17. Příbram 10
18. Opava 8

V sestupových vodách se Boleslav už pěknou řádku let nepohybovala, je to tak zcela nová situace. Otřesná je zejména bilance 2-5-10. Pouhé dvě výhry ze 17 zápasů, to prostě na sebevědomí nepřidá. Prohry v Příbrami, s Teplicemi či Zlínem mohou v konečném vyúčtování hodně mrzet.

Achilovou patou Boleslavi v této sezóně jsou ale remízy. Svěřenci Karla Jarolíma nedokážou dobře rozehrané zápasy dotáhnout do konce a místo 3 bodů odejdou s bodem jedním nebo dokonce žádným.

Středočeši vedli v Opavě (2:2), se Slováckem (2:3), s Příbramí (1:2) nebo naposledy s Olomoucí (1:1). Zápasy, které by opticky měli vyhrát za tři body končí remízou. Jako s Brnem (1:1), kdy domácí celou druhou půli tlačili, vítězný gól ale nepřidali.

Při pohledu na sestavu však má Boleslav více než slušný kádr, alespoň dle jmen. Matějovský, Malínský, Ladra, Škoda, k tomu na lavičce Zmrhal, Takács, Budínský, Janošek. Jen z tribuny navíc sledovali utkání Marco Tulio, Martin Graiciar, Milan Jirásek či Aleksei Tataev.

Mladá Boleslav je prostě v krizi, ze které se těžko dostává ven. Každý tým, který se někdy nacházel v podobném ‚srabu‘ uvádí, že v tuhle chvíli už to není o dovednostech hráčů, ale z 95 % o nastavení v hlavě.

Jako ve středu s Olomoucí. Boleslav kráčela k extrémně důležitému vítězství, 8 minut před koncem ale vytvoří Janošek zbytečnou penaltu a zápas skončí remízou.

Pokud by bylo všechno v pořádku, boleslavský středopolař by pravděpodobně podobnou penaltu neudělal. Když ale máte v hlavě, že musíte za každou cenu vyhrát a udělat pro to všechno, je to obrovský nápor.

Mladá Boleslav však rozhodně kádr na udržení v lize má, navíc má k dispozici velezkušeného trenéra. Je tak spíše otázka času, kdy se vrátí Středočeši do starých kolejí. Aby však nebylo příliš pozdě.

Zdroj: livesport.cz, Twitter

Reklama

Oblíbené