Spojte se s námi


eSport

Mistryně světa v racketlonu vs. hráči počítačových her. Zvládnou její náročný trénink?

Publikováno

dne

Cílem iniciativy Zdravý hráč je naučit hráče videoher správnému pohybu a ukázat jim tak, že fyzická aktivita je naší přirozenou součástí. V rámci svých aktivit nyní proti sobě postavila osminásobnou mistryni světa v racketlonu a fitness trenérku Zuzanu Kubáňovou a elitní české hráče League of Legends z týmu Inside Games.

Dokázali profesionální gameři udržet se Zuzanou Kubáňovou krok v posilovně a ukázat tak, že hráči nejsou žádní lenoši? Podívejte se na video, které vás provede celou návštěvou Zdravého hráče u týmu Inside Games.

Inside Games se řadí mezi nejlepší české týmy v populární hře League of Legends. Mezi nejdůležitější hráče týmu patří Michal „Defflok“ Kratochvíla a Ondřej „MjrDee“ Hrneček.

A právě oni byli vybráni, aby se dozvěděli, jaké cviky jim pomohou k lepšímu výkonu u počítače. Zároveň se pokusili zvládnout trénink, který si pro ně přichystala fitness trenérka Zuzana Kubáňová.

Propojování esportu a sportu

Jedním z hlavních cílů iniciativy Zdravý hráč je propojování elektronického sportu s tím tradičním. I proto si Zuzana Kubáňová nejprve vyzkoušela, co musí hráč League of Legends umět, aby mohl konkurovat těm nejlepším.

Poté už se ale karta obrátila a z herního komunitního centra OGC v Olomouci se všichni přesunuli do posilovny centra sportu a zdraví OMEGA.

Posilovací cviky pro hráče her

Program v posilovně byl uzpůsoben potřebám profesionálních hráčů počítačových her, aby se cítili dobře a dosahovali špičkových výkonů.

Kromě nezbytného rozehřátí a protažení se trénink zaměřil především na rozvoj zrychlení, posílení zad a v neposlední řadě si hráči vyzkoušeli také vzájemný souboj s lany. Lana jsou důležitá především pro trénink vytrvalosti, koordinace a výbušnosti.

Sama jsem si vyzkoušela, kolik věcí musí špičkový esportový hráč umět. Aby všechny dovednosti skutečně ovládal, potřebuje u počítače trávit spoustu času. Proto jsem se zaměřila především na cviky, které pomohou rozvíjet pro ně důležité schopnosti. Mile mě překvapilo, že hráči mají k pohybu vztah a všechny úkoly, které jsem si pro ně připravila, zvládli,“ popisuje své dojmy z natáčení fitness trenérka Zuzana Kubáňová.

Iniciativu Zdravý hráč od samotného vzniku podporuje Česká spořitelna, která ji zařadila do svého programu Sportujeme se Spořkou. V něm dlouhodobě rozvíjí radost z pohybu zejména u dětí a mládeže a ovlivňuje tak jejich zdravý vývoj a kognitivní potenciál.

V rámci programu Sportujeme se Spořkou, který podporuje již 11 různorodých projektů (včetně Zdravého hráče), vede Česká spořitelna k pohybu už téměř 1 milion obyvatel České republiky.

Reklama

eSport

Začíná světový šampionát ve hře Valorant

Během celého letošního roku probíhala série turnajů Valorant Champions Tour, ve které týmy z celého světa mohly získat body a výhry potřebné pro kvalifikaci do závěrečného šampionátu ve Valorantu. V něm se nakonec šestnáct kvalifikovaných týmů utká v Berlíně od 1. do 12. prosince o titul světového šampiona.

Publikováno

dne

Od

Během celého letošního roku probíhala série turnajů Valorant Champions Tour, ve které týmy z celého světa mohly získat body a výhry potřebné pro kvalifikaci do závěrečného šampionátu ve Valorantu. V něm se nakonec šestnáct kvalifikovaných týmů utká v Berlíně od 1. do 12. prosince o titul světového šampiona.

Evropu, Blízký východ a Afriku budou reprezentovat týmy Gambit Esports, Acend, Fnatic a Team Liquid. Za Severní Ameriku se představí trojice Sentinels, Envy a Cloud9 Blue. Team Vikings, Keyd Stars a FURIA přijedou z Brazílie.

Korejci vyšlou celek Vision Strikers, Japonci tým Crazy Raccoon. Z Jihovýchodní Asie přijedou hráči z X10 Crit, Team Secret a FULL SENSE a šestnáctku týmů doplní ještě KRÜ Esports z Latinské Ameriky.

Nejprve se začne hrát ve čtyřech skupinách složených ze čtyř týmů, každý tým ve skupině pochází z jiného regionu. Dohromady se v každé skupině odehraje pět soubojů formátem „best of 3“, zápas tedy vyhraje ten, kdo zvítězí ve dvou hrách ze tří. Z každé skupiny se pak kvalifikují dva týmy, které vyhrají dvakrát buď v upper bracketu, nebo v lower bracketu.

V play-off se tak proti sobě postaví 8 týmů a odehraje se celkem 7 zápasů. Dva nejlepší týmy (se dvěma výhrami v play-off) se proti sobě postaví v grandfinále, kde se tentokrát bude hrát na tři vítězné hry.

Výherce čeká bohatá odměna, pro první místo je připraveno 350 000 dolarů (asi 8 milionů Kč), druhé místo bude odměněno 150 000 dolary (asi 3,5 milionů Kč), třetí až čtvrté místo pak 90 000 dolary (asi 2 miliony Kč) a na páté až osmé místo čeká 40 000 dolarů (asi 900 tisíc Kč).

Od středy 1. prosince až do neděle 12. prosince budou každý den probíhat zápasy v 15:00, 18:00 a 21:00 hodin našeho času. Živé vysílání můžete sledovat na oficiálním YouTube kanále VCT, Twitch kanále Valorantu a dalších.

Pro zkrácení chvíle během čekání mezi zápasy se můžete podívat na videoklip, který byl pro šampionát speciálně vytvořen.

Pokračovat ve čtení

eSport

SINNERS na Vodafone MČR v počítačových hrách suverénně zlatí

Šampionát Vodafone MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive ovládli liberečtí SINNERS a po roce opět zvedli nad hlavu pohár pro české mistry. Během finále na BVV-Brněnském výstavišti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je na naší scéně absolutní jedničkou.

Publikováno

dne

Šampionát Vodafone MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive ovládli liberečtí SINNERS a po roce opět zvedli nad hlavu pohár pro české mistry. Během finále na BVV-Brněnském výstavišti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je na naší scéně absolutní jedničkou. V posledním zápase turnaje přejeli celek ENTERPRISE poměrem 3:0 a odnesli si tak největší část finanční dotace, která v této sezóně dosáhla 1 milionu korun.

Hned 4 české týmy se před Vodafone MČR ve hře CS:GO probojovaly do elitní stovky prestižního světového žebříčku HLTV. Turnaj proto sliboval vysokou kvalitu, které se diváci také dočkali.

Ve skupině A na sebe narazily týmy eSuba, Dynamo Eclot, Entropiq Prague a GLORE. O postup do semifinále se měly utkat první tři jmenované organizace, což se potvrdilo. Z prvního místa si účast v play-off zajistila eSuba, druhé místo v semifinále obsadilo Dynamo Eclot. Černého Petra si pak vytáhli hráči Entropiq Prague, kteří skončili na třetím, tedy nepostupovém místě.

Ve skupině B začali SINNERS svoji cestu za obhajobou proti EERINESS MARVO a následně si poradili i s budoucími finálovými soupeři z týmu ENTERPRISE. Ti v rozhodujícím souboji o postup mezi poslední 4 celky vyřadili Sampi.Tipsport a potvrdili papírové předpoklady.

I v play-off si nejlépe vedli favorité a konečné umístění odpovídá jejich pozici ve světovém žebříčku. SINNERS nenechali nic náhodě a bez ztráty jediné mapy si dokráčeli až pro očekávaný titul. Stříbro berou ENTERPRISE po úspěšném semifinále proti eSubě. Její hráči si spravili chuť alespoň v zápase o bronz, nepopulární čtvrtá příčka připadla Dynamu Eclot.

Do historie šampionátu vstoupil Jindřich „ZEDKO“ Chyba, který dokázal zvítězit již počtvrté a tím vyrovnal rekord Davida „frozen“ Čerňanského. Zajímavý příběh napsal také nejúspěšnější český hráč historie – Tomáš „oskar“ Šťastný. Ten zvítězil na MČR po dlouhých 9 letech a potvrdil roli nejlepšího českého snipera.

Nejužitečnějším hráčem celého turnaje se pak stal další z „hříšníků“, velký talent Adam „Neofrag“ Zouhar, který toto ocenění získal i v loňském roce. Dalšími členy zlaté sestavy SINNERS jsou kapitán Sebastian „beastik“ Daňo a Max „Shock“ Kvapil.

Bylo fantastické vrátit Vodafone MČR v počítačových hrách opět před diváky, byť jsme museli dodržovat přísná opatření. Fanoušci vytvořili neuvěřitelný kotel, který hnal hráče kupředu. Díky tomu jsme si užili opravdovou esportovou show a já věřím, že příští rok se nám podaří posunout turnaj ještě na vyšší úroveň,“ říká Lukáš Pleskot z agentury PLAYzone, která tuto událost pořádá.

Druhý prosincový víkend ukončí celé Vodafone MČR v počítačových hrách on-line turnaj ve hře PUBG.

Pokračovat ve čtení

eSport

Worlds se vrací do Severní Ameriky, Kanada zažije svoji premiéru

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Publikováno

dne

Od

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Bude to šest let od posledního šampionátu, na kterém zvedl pohár nad hlavu Faker. Ve stejném roce 20 000 lidí sledovalo, jak Ambition ukradl Elder Dragona a pomohl tím k vyrovnání finálové série na 2-2.

Na již zmiňovaném mistrovství světa sledovala plná Madison Square Garden nejlepší sérii historie League of Legends mezi týmy ROX Tigers a SKT T1, ve které nakonec SKT brali vítězství 3-2. Takový byl poslední světový šampionát, který se hrál v Americe.

WORLDS 2022

Play-in fáze se odehraje v hlavním městě Mexika – Mexico City, konkrétně pak v hlavním studiu Liga Latinoamericana (LLA). Skupinová fáze a čtvrtfinále se odehrají v newyorské Madison Square Garden. Semifinále pak budete moc sledovat v torontské Scotiabank Areně, kde hrají své domácí zápasy hráči Toronto Maple Leafs.

Finále světového šampionátu budou moci fanoušci sledovat v nové domácí aréně týmu Golden State Warriors, v sanfranciském Chase Centru v Kalifornii. Chase Centre se také stane historicky desátým různým hostitelem finále světového šampionátu, které by mohlo sledovat 18 000 fanoušků.

Tohle bude poprvé, co Riot Games uspořádají turnaj v třech severoamerických zemích. Ale toto není jediná premiéra. Play-ins světového šampionátu budou poprvé v historii odehrány v oblasti minor regionu. V roce 2022 se tak můžete těšit na sledování zápasů v nočních hodinách.

Zdroj: Worlds

Pokračovat ve čtení

Oblíbené