Reklama

Mistrovství světa každé dva roky? FIFA plánuje zasahovat do zajetých kolejí fotbalu

FIFA plánuje velké fotbalové změny. Poté, co měla být jedním z iniciátorů Superligy, plánuje pořádat mistrovství světa každé dva roky. Tím by výrazně zasáhla do pořádání mistrovství Evropy i klubových soutěží.

Zdroj: Kremlin, CC BY 4.0

FIFA plánuje pořádat mistrovství světa každé dva roky. Většina členských zemí hlasovala pro vypracování studie, která bude analyzovat, zda je taková změna možná.

S návrhem přišla země, která není silná na poli fotbalu, ale spíše v zákulisí, a to Saúdská Arábie. Prezident jejího svazu na zasedání uvedl, že chce pro fotbal udělat to nejlepší.

“Domníváme se, že budoucnost fotbalu stojí na kritické křižovatce. Je na čase zvážit, co je pro náš sport nejlepší,” řekl na online zasedání.

Tento krok by zásadně zasáhl do pořádání mistrovství Evropy. To ale FIFU příliš nezajímá, turnaj totiž pořádá UEFA. Ta tak po Superlize bude dost možná muset řešit další problém.

Tento krok by se dotkl i klubového fotbalu, jelikož by museli kluby častěji své hráče posílat na reprezentační srazy.

FIFA tímto výrazně dehonestuje světový fotbal. Už návrh Superligy by zničil mnohé ze soutěží, mistrovství světa má být vrcholem a svátkem, nikoliv sběračem peněz za sponzoring a televizní práva.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené