Místopředseda Dynamo FANS: Pardubice si nedovedu představit v nižší soutěži

Tentokrát se vracíme na tribuny zpátky do Pardubic. Aktivní čtenáři si mohli všimnout, že nedávno vyšel článek, který nesl název – Šéf pardubického fanklubu: Slavit se bude, až majoritní vlastník pochopí, co je pro klub nejlepší”. Bohužel zde došlo k nedorozumění, jelikož jsme následně zjistili, že nešlo o oficiální fanclub. Omlouváme se vám proto za dezinformace a přinášíme vám nyní rozhovor s místopředsedou Dynama FANS – Janem Kašparem.

Facebook Dynamo fans

Dobrý den. Asi nebude mít žádnou cenu vrtat se v nedorozumění, které mezi naší redakcí a vašimi fans v nedávné době nastalo.

Pro vás, jako fanoušky, je momentálně nejpodstatnější jedna jediná věc – záchrana extraligy. Kolik nervového úsilí a kolik šedivých vlasů přibylo na pověstné “Jižní tribuně?”

No, nervózní to bylo beze sporu. Když už není baráž a rovnou se sestupuje, to nenechá v klidu nikoho. Jestli někdo z toho zešedivěl, to je možné, vím i o jednom, komu z té nervozity začaly vlasy i padat.

Poslední sezóny musely být pro diváka Dynama doslova jako zlý sen. Vyhlížíte v dalších letech konečně nějaké světlé časy?

Záleží, jak se vyvine situace ohledně koupě klubu. Pak by se už mohlo blýskat na lepší časy.

V minulosti jste především nebyli spokojeni s formou vedení místního hokejového klubu. To s vámi poté přímo v kotli vedlo nějaké debaty. Můžete prozradit, co bylo předmětem těchto schůzí?

V drtivé většině se zde hovořilo o již zmíněném prodeji klubu, proč byl Rolas vyhozen a proč je situace na ledě taková, jaká je.

Ptal jsem se na to minule, zeptám se i dnes. Zaujal mě názor reportéra ČT Ondřeje Zamazala v jednom z jejich pravidelných podcastů. Nechal se veřejností slyšet, že by po těch letech trápení bylo pro klub nejlepší, kdyby z nejvyšší soutěže spadl. Následně se mohl očistit a vrátit se do extraligy s čistou hlavou. Jak se na tento názor díváte?

V jistém ohledu má pravdu. Ale když se na to podíváme z druhé strany, pro klub by to byla katastrofa. Odešli by sponzoři, odešli by hráči a vše by spolknul Hradec.

Je už situace a pohled na vedení klubu lepší?

V jistém smyslu ano. Ale nejlepší to bude, až to radnice předá a nikdo už do toho nebude mít co mluvit.

Pardubice jsou bezesporu hokejové město. Pravidelná vysoká návštěvnost navzdory špatným výsledkům je v naší lize unikátní. Napadá Vás, čím to je?

Máme to nejspíš zakódované v genech. Motto u našeho posledního titulu bylo „Vítězí ten, kdo věří.“ A hlavně víra v to, že jednou zase budeme úspěšní a že se zde bude hrát supr hokej, to je, dle mě, to, co nás žene na tribuny.

Představili jste si v posledních letech Dynamo v první lize? Nebo jste si tuto variantu vůbec nepřipouštěli?

Někdo to občas z legrace nadhodí, že poznáme nová města a budeme mít nej stadion ze všech. Ale jinak si Pardubice nedovedu představit v nižší soutěži.

S vysokým zájmem o hokej v Pardubicích stoupá i zájem o hokej mimo vaše město. Jak často a v jakém počtu pořádáte výjezdy?

Výjezdy se snažíme pořádat na všechny zápasy. Bohužel, jak se většinou prohrává, tak lidi nechtějí jezdit. Ale když už jde do tuhého, tak se nám lidi hlásí v hojném počtu a poslední výjezdy jsme měli vyprodané.

Vzpomenete si na nejpočetnější výlet na stadion soupeře?

Ještě když hrála Slavie extraligu a aréna byla tehdy Sazka, to jsme tam tehdy jeli tzv. Dynamo expresem. To tam bylo tehdy skoro 10 000 pardubáků a byl to nářez.

Předpokládám, že zápasy v Hradci Králové se bez pardubických fanoušků neobejdou. Jak atraktivní je derby oproti “běžným” zápasům?

Je to víc vyhrocené, a hlavně tu jde o prestiž a možnost ukázat Hradci, že my držíme s Budějkama.

Souhlasíte s tím, že s postupem Hradce do extraligy došlo k odlivu některých sponzorů i fanoušků?

S tím souhlasím. Když byl Hradec o ligu níž, měl poloprázdný stadion, když tam zrovna nebylo Vrchlabí. Ale jakmile tam přišla extraliga, najednou jim tam lidi začali chodit víc a drtivá většina fandila dřív Pardubicím.

Kteří soupeři kromě Hradce ještě zvyšují tep na tribunách Dynama?

Určitě Kometa, pak Sparta, a v poslední době si začíná dovolovat Olomouc a Boleslav.

Jaký je rozdíl pohledem fanouška na zápasy o záchranu extraligy a o titul?

Tak když se hraje o titul, tak jsou všichni nadšení, že se hraje o cenný kov a podle toho vypadá atmosféra. V druhém případě tam je hodně nervozity a strachu ze sestupu, ale když se to podaří, tak to stojí za to.

Během sezóny opustil Pardubice dost kontroverzně Tomáš Rolinek, který se ale po čase do týmu vrátil. Je to momentálně největší ikona klubu, která vám k záchraně nejvíce pomohla?

Je to srdcař a bojovník, jen díky němu tak se kabina dala dohromady a všichni začali tahat za jeden provaz.

Nebudu se ptát, jestli byste zase rádi viděli jednou Dynamo slavit mistrovský titul. Ale zeptám se: Věříte, že se tahle sláva do Pardubic jednoho dne vrátí?

Jak už bylo řečeno, uvidíme, jak se vyřeší prodej klubu. Ale věříme, že letos už to všem muselo otevřít oči, že takhle už ne a začne se dělat vše pro to, abychom měli dobré hráče a mohli se rvát o medaile.

Letos žádné předkolo, žádné play-out. Do začátku další sezóny chybí plus mínus půlrok. Jak budou největší fanoušci Dynama trávit tento čas? Zajímá se město o hokej i mimo sezonu?

Určitě se rozloučíme se sezonou formou společného sezení všech členů Dynamo Fans, kde zhodnotíme sezonu a pak se bude hodovat a koncem léta zase bude fotbalové utkání mezi vedením klubu a námi. A jestli se město zajímá? Těžko říct, do kanceláří nevidím.

Pojďme se na závěr ještě vrátit k samotnému chodu fanclubu. Jakým způsobem funguje financování vašich aktivit? Máte příjmy i mimo členské příspěvky, třeba od klubu, případně nějakých sponzorů?

Všechny naše aktivity si platíme sami a některé z nás to stojí velkou sumu peněz. Samozřejmě, klub nám občas něčím přispěje, třeba že se hráči složí na výjezd. Jinak žádné sponzory nemáme, takže ty lži, které se o nás říkají, že máme od klubu permanentky a vše nám platí, jsou naprosto nemístné.

Kolik členů má fanclub jednoho z nejnavštěvovanějších týmů v lize?

Cca kolem 90 členů.

Já myslím, že jste mi momentálně odpověděl na vše, co mě zajímalo. Děkuji Vám za Vaše postřehy! Popřeji vám jako celému fanclubu mnohem radostnější chvíle u hokeje a hlavně klidnější průběh dalších sezón.

I my děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.

Barcelona hladce porazila Osasunu, Messi po gólu sundal dres a vzhlížel k Maradonovi

V předposledním kole loňského ročníku La ligy dokázala Osasunu na liduprázdném Camp Nou zvítězit. Dnes nedali Katalánci soupeři nejmenší šanci.

6 zajímavostí, které ví o Robertu Lewandowskim málokdo

Polského střelce známe všichni moc dobře, v sezóně 2019/20 byl Robert Lewandowski velice blízko zisku Zlatého míče, jenže všechno překazila pandemie koronaviru.