Ministryně Schillerová o fotbalistech: Poučila jsem se, patří jim moje omluva

Ministryně financí se v posledních dnech vyjádřila ohledně příspěvku 25 tisíc pro OSVČ. Mimo jiné zmínila, že fotbalisté by o tuto částku žádat neměli. Za svůj výrok se v rozhovoru pro iSport.cz omluvila.

Zdroj: wikimedia

„Rozhodně mě mrzí, kolik mé vyjádření vzbudilo emocí. Profesionálním sportovcem jsem měla na mysli vysokopříjmového, a především finančně dobře zajištěného člověka,“ řekla ministryně, která nemá v platech sportovců velký přehled.

Obrázek fotbalisty je totiž takový, že za málo práce obdrží velkou částku peněz. Realita je ale mnohdy opačná. Fotbalisté, kteří hrají mimo nejlepší kluby, pobírají často částky nižší, než pokladní v supermarketu. Fotbalista navíc musí svému povolání podřídit celý život a jeho kariéra mnohdy končí velmi brzy.

„Rozhodně nebylo mým úmyslem jakkoliv poškodit mediální obraz fotbalistů. Naopak, celý život si zakládám na tom, že chovám úctu a pokoru k těm, kteří umí to, co já ne. A asi nikoho nepřekvapím, když řeknu, že fotbal v mém životopise mezi silnými dovednostmi nefiguruje,“ dodala Schillerová.

Dle ní si samozřejmě fotbalisté o podporu pro živnostníky zažádat mohou. I když to v dřívějším vyjádření vypadalo, že je proti tomu. „V dané chvíli jsem vyjádřila své přesvědčení, že pokud někdo záchranný kruh od státu nepotřebuje, nemusel by o něj žádat. Samozřejmě jsem si poté pečlivě přečetla reakce z fotbalového prostředí, které se na má slova snesly.

Rozhodně jsem se tedy poučila, že většina fotbalistů nadstandardních příjmů nedosahuje. Pokud se mé vyjádření kohokoliv dotklo, patří mu má omluva,“ zakončila ministryně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Takový fotbalista je OSVČ, ale musí být pouze v jednom klubu, pokud mu neskončí smlouva. Není to švarc systém?

  2. Chudáci malý, proč šli hrát právě fotbal? Mohli tedy raději jít do toho Supermarketu do pokladny nebo dopl´ˇnovat zboží. Taky zedníci jsou pořád potřeba a jsou placeni ještě víc než ty prodavačky. A nebo mohli dělat pečovatele v sociálních službách. No a nakonec nač podporu, když do teď neměli v těch Mercedesech kam jezdit

  3. Ty jedna mastná krevní tučnice,počkej jak se budeš omlouvat až půjdeš do p.dele i s tím dobytkem estébáckým, Babišem!

    • ty jeden hloupý arogantní pa a blbe neschopen normálního myšlení, od tebe nikdo nikdy ani omluvu žádat nebude

  4. Chudáčci fotbalisté co mají měsíčné jen 10 000 základního platu musí aby přežili dostat od státu dalších 15 000 kč měsíčně. A co lidé kteří pracují za min mzdu 14000 kč a skončí na 60% mzdy ,těm nikdo nic nedá.

  5. Je to ukázkový příklad svarcsystemu…. Vše mají od klubu a sponzorů, ale jinak jako OSVČ vykazují 60%nákladů ..pry soukromý masér, soukromý v buchvico, ale v rámci sportovního vybavení zarizeni, používání jejich náčiní atd. Chudinka… Nasrat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.