Reklama

Ministr Kulhánek žádá omluvu od skotské asociace, důvodem je označení českých děti za zkažené ovoce

Jakub Kulhánek, ministr zahraničí České republiky, si předvolal britského velvyslance Nicka Archera a chtěl po něm, aby vyzval Skotskou fotbalovou asociaci k omluvě, případně k distancování se od poradce pro rovnoprávnost a diverzitu Marvina Bartleyho, jenž nazval české děti zkaženým ovocem.

Po čtvrtečním zápase Sparty s Rangers si fanoušci českého týmu užívali povedený výsledek, v zahraničí ale řešili něco naprosto odlišného.

A to údajný rasismus dětí v publiku, proti čemuž se okamžitě většina české fotbalové veřejnosti vymezila. Ve Velké Británii byl ovšem pohled naprosto odlišný.

Může za to především právník Glena Kamary, který opakovaně dával rozhovory, aby kauzu přiživil a opět si stáhl trochu pozornosti na svou osobu.

Vrcholem bylo vyjádření skotského poradce pro rovnoprávnost a diverzitu Marvina Bartleyho, který označil české děti za zkažené ovoce.

I z toho důvodu si ministr zahraničí Jakub Kulhánek předvolal britského velvyslance Nicka Archera, po kterém chce, aby vyzval Skotskou fotbalovou asociaci k omluvě.

Další možností dle něj má být distancování se od výroku pana Bartleyho. Lhůtu pro omluvu mu nedal. Od odmluvy očekává uklidnění vztahů mezi Českou republikou a celou Británií.

Zdroj: iDnes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Na omluvu kašlat ! 3 tis. Správně zdravě “nasra….” fans Sparty to by byla super odpověď Skotikum na ty jejich bláboly o našich dětech !! Invaze fans do Glasgow a tam kralovat v ulicích to by byla pro Skotíky ta pravá potupa a správná facka !! 😊

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené