Reklama

Milan Škoda členem Klubu ligových kanonýrů! Kdo by to byl před šesti lety čekal?

V pondělí večer se Milan Škoda konečně dočkal! V zápase Rizesporu s Antalyasporem se legenda Slavie gólově prosadila z penalty a jednalo se již o 100. branku na nejvyšší úrovni. Vytáhlý útočník se tak stal členem Klubu ligových kanonýrů. Kdo by to byl před šesti lety čekal?

Zdroj: www.caykurrizespor.org.tr

Milan Škoda za sebou má pohádkový příběh. Nyní se navíc zapsal do historie, když se mu podařilo nasázet 100 branek v nejvyšších soutěžích. Dnes je již považován za legendu. Jenže jeho cesta se nerodila vůbec nijak lehce. Ještě pár let zpět by jen málokdo čekal, že se takového milníku vůbec dočká.

Do dospělého fotbalu se začal prosazovat v dresu Bohemians. Paradoxně navíc právě proti Slavii vstřelil svůj první ligový gól. Celkově za “klokany” hrál necelých pět sezon, přičemž na prvoligové úrovni za ně vstřelil 17 branek. V zimním přestupovém období sezony 2011/12 přestoupil k sešívaným.

Nutno podotknout, že Slavia se v té době nenacházela v nikterak dobré situace. Zmítaly ji všelijaké finanční i výsledkové problémy. Nešlo se tak divit, že ani Milan Škoda nezářil. V prvních dvou sezonách dal jen šest gólů, třetí ročník odehrál celý na postu stopera. Jenže další sezona byla zlomová.

Zdroj: slavia.cz

Ještě před startem ročníku 2014/15 měl Milan Škoda na kontě 24 prvoligových gólů. To již měl 28 let a maximální počet gólů, co do té doby vstřelil v sezoně, se pohyboval na čísle 8. O to víc všechny v sezoně 2014/15 natolik uchvátil. Nasázel 19 branek a po vynikající sezoně se dočkal pozvánky do reprezentace.

Začalo postupné znovuzrození Slavie a Škoda byl jeho symbolem. V dalších sezonách postupně nastřádal 14, 15, 11, 7 a 5 gólů. Týmu pomohl k zisku dvou titulů, dvou pohárů a jedenkrát se stal nejlepším ligovým střelcem a v klubu se stal legendou. Navíc se přiblížil metě 100 ligových gólů.

Té chtěl dosáhnout v dresu pražské Slavie, jenže bohužel. V zimě odešel do Turecka, neboť v Slavii již nebyl tolik využívaný, a právě tam v dresu Rizesporu vstřelil už šest ligových branek. Tu poslední, 100. jubilejní, si připsal právě v pondělí večer proti Antalyasporu.

Nyní je tak členem Klubu ligových kanonýrů a nezbývá, než pogratulovat. Vynikající počin!

Zdroje: Transfermarkt, SK Slavia Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené