Spojte se s námi

Fotbal

Mikel Arteta prozradil plány Arsenalu pro lednové přestupové okno

Arsenalu se v této sezoně vůbec nedaří a Mikel Arteta si uvědomuje, že s tím musí v lednu něco udělat, na jaře už by totiž mohlo být pozdě.

Publikováno

dne

Arsenalu se v této sezoně vůbec nedaří a Mikel Arteta si uvědomuje, že s tím musí v lednu něco udělat, na jaře už by totiž mohlo být pozdě, pokud budou Gunners i nadále pokračovat v těchto výkonech.

Zdroj: burnleyfootballclub.com

Ze začátku sezony Arsenal šlapal a zdálo se, že Arteta si povede ve své první celé sezoně dobře. Jenomže v listopadu se to začalo otáčet a londýnský celek se ocitl na místech, které jeho fanoušci snad ani nepamatují.

Dvě poslední výhry nad Chelsea a Brightonem však dávají vedení Gunners alespoň malou naději, že příští rok bude o poznání lepší a Arteta nebyl krokem vedle.

Do Londýna přitom v létě zamířila řada hráčů, kteří se uvedli v novém týmu velmi dobře. Například dvojice Thomas Partey a Gabriel budou určitě poté, co se aklimatizují, velmi nápomocní.

Nyní nás však čeká lednové přestupové okno a Arteta prozradil, že budou společně s jeho kolegy velmi aktivní, vlastně už nyní jsou.

„Máme příliš velký tým, to víme. Mnoho věcí, které se měly stát v létě, se z různých důvodů nestaly. Někteří hráči odejdou na hostování, to je pro nás v tuto chvíli priorita,“ rozpovídal se Arteta o plánech Gunners.

„Z finančního hlediska to nejsme jenom my, kteří jsou v Premier League zasaženi krizí. Víme však, že se to tento rok nezmění a proto budeme muset vymyslet jiný způsob, jak zlepšit náš tým,“ nastínil španělský kouč fakt, že koronavirová krize nepochybně ovlivní i přestupové okno, v němž se asi tentokrát rekordy lámat nebudou.

Všeobecně se očekává, že tým by mohli opustit minimálně na hostování Reiss Nelson, Sead Kolašinac, Sokratis, Shkodran Mustafi, William Saliba a Calum Chambers.

U Mesuta Ozila se pak očekává to, že si bude užívat svůj plat až do konce sezony, kdy se s Gunners nejspíše definitivně rozloučí.

Arteta však nijak konkrétní nebyl a nedá se ani čemu divit, jelikož Arsenal by samozřejmě rád některé hráče zpeněžil, jenomže málokterý klub má nyní potřebné finance na přestupy.

Pod cenou Arsenal své hráče také prodávat nehodlá a tak se bude velmi těžko některých fotbalistů zbavovat. Že se o to ale Artetovi kolegové snaží již nějakou tu dobu, to potvrdil.

Zdroj: Sky Sports, Goal

Reklama

Oblíbené