Spojte se s námi

Fotbal

Messi vrací Abidalovi úder: Když mluvíš o hráčích, řekni konkrétní jména, jinak ničíš image každého

Publikováno

dne

Netrvalo dlouho a prostřednictvím tzv. „story“ na sociální sítí Instagram se Lionel Messi vyjádřil k interview, které pro jeden plátek v Katalánsku podal Éric Abidal, mimochodem jeho bývalý spoluhráč. V něm zaznělo, že „hráči pod trenérem Valverdem nebyli spokojení a nepracovali dostatečně tvrdě“, vůči čemuž se Argentinec silně ohradil.

http://gty.im/109885262

Abych byl upřímný, nemám rád taková vyjádření, ale myslím si, že každý je zodpovědný za své úkoly a činění svých rozhodnutí. My hráči to děláme na hřišti a jsme ti první, kteří uznali, když jsme nehráli dobře. Ředitelé by rovněž měli být zodpovědní za své cíle a hlavně za své tahy. A když už je řeč o hráčích, bylo by dobré dodat i jména, protože jinak se vrhá špatné světlo na všechny a podporují se ty nepravdivé řeči, které byly řečeny.

Na takové slova od jinak klidného Lionela Messiho určitě nejsou příznivci katalánského giganta zvyklí a jen to potvrzuje současnou situaci ve vedení celku s akronymem FCB. Mezi jeho fanoušky byla zaseta nejistota, protože jen zřídka se hráč – kor kapitán – rozhodne takto silně vyjádřit svůj názor a kritizovat někoho přímo z vedení. Tento konflikt se bude muset vyřešit co nejdříve, jinak je v ohrožení harmonický chod klubu.

Není to poprvé, co by se hráči zastali předchozího kouče Ernesta Valverdeho, kterého podporovali i v průběhu jeho působení a také ve zlých okamžicích, jako po vyřazení z Ligy mistrů v Liverpoolu. Paradoxně pak Éric Abidal ve svém rozhovoru, který jsme vám přinesli dříve, mluvil i o možném prodloužení smlouvy pro rodáka z Rosaria, ovšem vzhledem k tomuto rozpoložení se nedá očekávat, že by to bylo v dohledné době.

Deník The Guardian poukazuje na fakt, že Messi může na konci této sezony díky klauzuli zdarma odejít. Druhé největší periodikum v Katalánsku – Mundo Deportivo – pak s spolu se stanicí RAC1 tvrdí, že se prezident Josep Maria Bartomeu ve středu vrátí do Barcelony a na poledne svolal schůzku, kde na základě tohoto rozhovoru Abidala propustí a bude se snažit celou situaci uklidnit. Ať tak či onak, kdysi perfektní a dokonalá Barca nezažívá ideální časy – na hřišti i mimo něj.

Reklama

Oblíbené