Messi potvrdil, že se hráči shodli na snížení platů a nechápe postoj vedení

Další maškaráda v čele s Barcelonou. Tentokrát katalánským gigantem začíná omývat skandál týkající se nedávného řešení koronavirové krizové situace, kdy se měl klub rozhodnout snížit platy hráčům poté, co se údajně nedomluvili. Nyní však vystoupili prakticky všichni v čele s kapitánem Lionelem Messim a uvedli vše na pravou míru.

Embed from Getty Images

O A-týmu FC Barcelony bylo v souvislosti se snížením mezd hráčů v průběhu nouzového stavu napsáno a řečeno hodně.

V první řadě bychom chtěli ujasnit, že naším úmyslem bylo vždy aplikovat zredukování výplat, které dostáváme, protože plně chápeme, že jde o stav nouze a my jsme ti první, kteří VŽDY pomůžou klubu, když jsme o něco požádáni. Udělali jsme to několikrát, dokonce i z naší vlastní iniciativy a v dalších situacích když jsme cítili, že to je potřebné či relevantní.

Proto nás nepřestává překvapovat, že jsou v klubu lidé, kteří se snažili přenést pozornost na nás a vytvořit dodatečný tlak na nás, abychom udělali to, o čem jsme celou dobu věděli, že to uděláme. Jestli byla dohoda zdržena o několik dní, bylo to jednoduše proto, že jsme hledali správný vzorec, jak pomoci klubu a jeho zaměstnancům v těchto obtížných momentech.

Z naší strany tak nastal čas oznámit, že vedle snížení mezd o 70 % v průběhu nouzového stavu a vedle toho přispějeme, aby kluboví zaměstnanci dostali 100 % ze svého výdělku v této situaci.

Jestli jsme o tom až doposud nehovořili, bylo to proto, že prioritou pro nás bylo najít řešení, které by reálně pomohlo klubu, ale také těm, kteří jsou aktuálně nejvíce znevýhodnění.

Nechceme se loučit bez zaslání pozdravů a přáním hodně sil všem culés, kteří zažívají těžké časy v průběhu těchto momentů a také těm, kteří trpělivě čekají ve svých domovech na to, až tato krize skončí. Brzy se z toho všeho dostaneme a budeme silnější.

Visca el Barca y Visca el Catalunya

Takto zní příspěvek, který na svůj Instagram umístil jako první Lionel Messi, načež drtivá většina jeho spoluhráčů sdílela toto poselství dál na svých profilech, aby došlo k opravdu co největšímu publiku. Jak se tedy minulý týden zdálo, že jsou fotbalisté hamižnými chrty, nemusí to být tak úplně pravda.

A opět je tedy máslo na hlavě na straně vedení v čele s prezidentem Josepem Mariou Bartomeuem, jemuž už delší dobu nemohou fanoušci FCB přijít ani na jméno. Bohužel tak však budou muset činit až do příštího roku, kdy se na podzim uskuteční nové volby. Předčasné podle současného bosse nepřipadají do úvahy.

Poprvé se pod ním letos rozhýbala židle odhalením skandálu s ovlivňováním sociálních sítích, kde vytvořené profily měly zvelebovat tahy aktuálního představenstva Barcy a kritizovat dokonce i některé hráče, včetně třeba právě Messiho a jeho ženy Antonelly Roccuzzové (dalšími dotčenými měli být Carles Puyol s Gerardem Piquém).

Zatím to tedy vypadá na další blamáž ze strany představitelů Blaugranas, kteří neváhali s tvrzením, že se na snížení mezd dohodli všichni členové z ostatních sekcí vyjma právě fotbalistů. Otázkou je, kde leží pravda, ovšem snad neexistuje barcelonský fanoušek, který by jí neviděl jinde, než u klubové ikony s desítkou na zádech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparťanské béčko válcuje ČFL! Kdo jsou největší hvězdy týmu směřujícího za postupem?

Loňské znovuobnovení B-týmů se nese velké oblibě, talentovaní mladíci mají totiž možnost poměřit své schopnosti v dospělém fotbale.

Soupeř Slavie se naladil na Play-off Ligy mistrů výhrou

Dánští šampioni, kteří stojí v cestě pražské Slavii za vysněnou účástí v Lize mistrů, v sobotu zvítězili na domácí půdě v rámci 3. kola dánské Superligy 1:0 nad Randers.

Sparta musí posílit! Na dvou postech má nedostatečnou kvalitu

Sparta vyhrála i v pátém kole a jako jediná z ligy je dosud stoprocentní. Přesto se nedá říci, že by vše bylo růžové. Výkony sparťanů i přes výhry nebyly optimální a ukázalo se, že dva posty je jednoznačně potřeba posílit, pokud chce nadále bojovat o titul a uhrát dobrý výsledek v Evropské lize.