Messi bude potřebovat několik týdnů k tomu, aby se znovu stal tím Messim, kterého známe, říká kondiční trenér z Ruska

S tímto odvážným tvrzením přišel jistý Paulino Granero, jenž zodpovídá za fyzickou přípravu v armádním celku CSKA Moskva a taktéž ruské reprezentaci. Nejen podle něj, ale dle dalších kolegů z branže, bude velkou chybou, když po skončení šíření koronaviru hráči neabsolvují malou předsezonní přípravu v délce trvání dva týdny.

Embed from Getty Images

Leo Messi je nejlepší. Jeho fotbal je založen na velmi komplikované, průnikové hře, ačkoliv se to navenek může zdát jednoduché. Messi bude potřebovat několik týdnů, aby se stal zase takovým, jakým jej známe. Jeho zabijácká hra lze realizovat jen s optimální fyzickou přípravou. Hodně zapojuje svaly, často dochází k otáčení a změnám směru.

Hraje v maximální rychlosti a vyžaduje flexibilitu. Všechno tohle znamená, že nejsem přesvědčen, zdali po tak dlouhé odmlce dokáže Leo dělat to, co dělal před zastavením soutěží – nehledě na to, kolik toho odtrénuje na zahradě nebo na malém hřišti, které má u sebe doma v Castelldefels.

Po třech dnech bez normálního tréninku začne celý oběhový i dýchací systém spolu se svaly odolávat, jelikož nic nelze srovnat se skupinovými aktivitami. Ty jsou jedinou optimální formou fotbalového tréninku na nejvyšší úrovně. Potřebujete postavit kužely, vyběhnout na hřiště, hrát 11 na 11, běhat, cítit míč nebo měnit směry.

Dále sprintovat, akcelerovat a prudce brzdit, střílet a tak dále. Individuální kvalita je určena dobrou úrovní týmu a spoluprací mezi hráči. Lze vidět pouze v týmu a pokud se vrátíme do sezony bez malé přípravy trvající alespoň 15 dní s potřebou mít hráče na nejvyšší úrovni po dobu čtyřiadevadesáti minut, objeví se zranění.

Nikdo totiž nedokáže ustát takové úsilí a to obzvláště, když se plánuje odehrát 2 až 3 zápasy za týden, aby se dokončil ročník.“ Dodejme, že ve Španělsku byly v pondělí oficiálně pozastaveny všechny soutěže až do odvolání, po vzoru dalších evropských lig či pohárů – a to vše do odvolání. Poslední mač odehráli barcelonisté 7. března.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...