Měl být Bucha za loket na Lingra vyloučen? Podívejte se a posuďte sami

Utkání Plzně se Slavií mělo bojovný charakter. Plzeň od začátku hrála velmi tvrdě a agresivně a to se jí také málem vymstilo. Po Buchově úderu loktem muselo všem fanouškům Viktorie zatrnout. Kdyby šli Západočeši do desíti už v prvním poločase, měli by to velmi složité.

fcviktoria.cz

Tento moment přišel ve třinácté minutě. Lingr si zpracoval vysoký balón a Bucha ho zezadu trefil loktem. Ruka, kterou si chtěl pravděpodobně pomoct při snaze dostat se před slávistického hráče, udeřila Lingra do zátylku. Rozhodčí se poté šel podívat na video, ale kartu udělil pouze žlutou.

Tato situace ihned vyvolala dohady, zda neměl být plzeňský záložník vyloučen. Vždyť Krejčí mladší dostal nedávno za podobný zákrok kartu červenou a ještě stopku na 4 zápasy.

V zápasovém studiu O2 TV Sport se experti shodli, že Bucha měl být vyloučen. Bývalý prvoligový útočník Petr Mikolanda k tomu řekl: “Pavla mám rád, je to skvělý kluk. Tohle od něj ale bylo za hranou. Za mě jednoznačně červená karta.”

Druhý expert Miroslav Koubek k tomu dodal: “Mechanika pohybu je jednoznačná: Když běžíte vedle protihráče, máte normálně ruce při těle. Bucha ale ruku zvedl. Tohle nebyl normální běh.”

Jak disciplinární komise Buchu potrestá zatím nevíme. Svůj názor na tento inkriminovaný moment si můžete udělat sami.

Zdroj: Sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Kdyby to byla jen bezohlednost, jak píše autor, tak by byla žlutá na místě. Přišlo mi ale z opakovaček, že tam byl přímý úmysl protihráče trefit loktem, což je na červenou. Disciplinárka se tím zabývat nebude, protože Bucha tu červenou nedostal a ani svým faulem protihráče nevyřadil ze zápasu.

  • Faul Krejčího byl daleko brutálnější, navíc Krejčí je recidivista, protože za svoje krátké působení ve Spartě měl podobných zákroků několik. Také hráč po jeho faulu spadl nekontrolovaně zády na zem s následným kontaktem hlavy se zemí hráče Solila z Pardubic. Nedávno měl podobný zákrok v derby se Slávií na Ševčíka a dostal jenom žlutou, přestože to bylo jasně na červenou.

   • Hlupáku, tady se řeší hrubý faul Buchy, ne Krejčího. Podle tebe by měl dostat slavista žlutou za simulování. ( myšleno obrazně) .Jsi nesoudný hlupák.

 2. ČK-surováhra -udeření loktem do oblasti krku za použíítí nepřiměřené síly.
  Po shlédnutí videa nemůže nechat ŽK,ale to už je jiný příběh ,to Plzeň hrála od 13 min. o 10

  • Máte pravdu – červená karta, 2x podtržená, takže 2 zápasy. Krejčího faul byl daleko brutálnější na hráče který byl ve výskoku a chvilku před tím faulem odehrál míč, přesto do něj zajel Krejčí loktem s úmyslem zranit ho. Krejčí je magor a Sparta není klub, který je schopen jeho chování ukočírovat. Takže za mně červená karta 4xpodtržená.

   • Neviděl jsem že by někdo ze sparťanských fanoušků bagatelizoval, nebo ospravedlňoval zákrok Krejčího. To co tady předvádíš ty, je na pováženou. Jsi plzeňský bezmozek, ze kterého musí být smutno i ostatním fanouškům Plzně.

   • Asi nerozumím řeči tvého kmene, tady se řeší zákrok Buchy, proč tady popisuješ úplně něco jiného. Jestli jsi myslel jako, že oba zákroky byly úmyslné, tak se omlouvám.

 3. Jasná červená. Nechápu rozhodčího, že po shlédnutí videa dál pouze žlutou kartu. Zákeřnej faul, v plné rychlosti, ze zadu do oblasti hlavy, krku.

 4. Pokud se takové fauly budou pískat jen někdy a jen někomu nikdy v tom nebude pořádek.Hráč je plně zodpovědný za svoje ruce .

 5. Červená a distanc na 10 zápasů. Tady šlo o život. To si ti hlupáci neuvědomují, že za 10 minut může ležet on. Neucta k soupeři . Dříve fauly loktem byly hodně vzácné, dnes je to běžný likvidační zákrok. Kde že jue chyba. Vzpomínám si jak Řepka tituloval rozhodčí ty č….. a hrál dál. A že Plzeň hrála skoro vždy ve 12ti je fakt i když to neměla zapotřebí.

 6. Smutné je, že rozhodčí na to koukal asi z 8 až 10 metr, běželi přímo k němu. To že ho žádal VAR znamenalo, že to vidí na červenou, protože takové jsou pokyny, žlutou řešit VAR nemá. Ale nakonec dobře, že ho tam nechal, plačky by zase měly důvod, proč Plzeň prohrála.

 7. Naprosto jednoznačně vyloučen a stop na 4 zápasy jako Krejčí! Cokoliv jiného je jen výsměch a nakloněná rovina ve prospěch odporné Plzně!!!
  Rozhodčí, co ho nevyloučil přímo v zápase – stop na celé jaro.

 8. Na Spartě to byla červená a od DK čtyři zápasy stop, v Plzni pouze žlutá a žádný dodatečný trest (předpokládám)…
  Takže všechno při starém 😏😏😏

  • Nebuďte trapní. Krejčí je úplně jiný týpek než Bucha. Bucha je fotbalista, který takto fauluje vyjímečně, kdežto Krejčí je něco podobného jako Vácha, který přišel do Sparty poté co dostal v Liberci 4 červené za sezonu. Pak hrál za Spartu dlouhá léta a už červenou myslím neviděl. Tak si své hloupé přirovnání Buchy ke Krejčímu odpusťte a chce to trochu objektivity.

   • Ty tu píšeš o objektivitě, ty ten největší místní blázen? Kdyby jsi byl objektivní tak napíšeš že to byl faul za hranou, do fotbalu to nedaří, nebo něco podobného. Ale ty tu vytahuješ Krejčího, kterého všichni po právu odsodili, a nemáš v sobě trochu soudnosti.

  • Ty to nemáš v hlavě v pořádku? Myslíš že to nikdo neviděl v televizi? Každý není sociální případ jako ty ,někdo si dokonce může zaplatit O2. Jistě že Krejčího zákrok byl záměr, ale ty si myslíš že Buchův ne? Máš dobře vymeteno v palici.

  • Krejčí červenou dostal. Je jedno jestli po upozornění VAR, ale dostal, stejnou možnost mě sudí l i v zápase Plzně.

 9. Tyto zákeřné fauly se nám ,nějak začínají v lize šířit nevidaným tempem.Problám je v rozhodčích,kteří toto tolerují a ani Var to nechce vidět.Na to je jednoduché řešení stop na 10 utkání i pro rozhodčí a ono to půjde vyléčit.Je to napříč ligou v každém týmu se najde hráč,jenž si tímto spůsobem vybíjí osobní flustraci.

 10. Mě spíš udivuje, že tak skáčou skoro všichni hráči, s rukama roztaženýma. Prostě je to učí na tréninku a možná je i učí, jak to nenápadně udělat, aby to vypadalo jako neúmyslné. Podle mého by se červenou měl trestat už i jen ten výskok provedeným tím způsobem. Pár zápasů by se asi nedohrálo, protože by tam bylo 8 vyloučených, ale oni by si zvykli, že to dělat nesmí.
  Takto, když se o tom stále jen diskutuje, to nikam nevede. Diskuse afuly neodstraní, ty musí odstranit tresty.
  Jen se podívejte, jak třeba brání Tiago Silva – s rukama za zády, aby se vyhnul nastřelené ruce. A s těmi lokty by to bylo stejné. Vyskočíš, máchneš rukama a jdeš ven.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sigma a Slovácko premianty v Evropě, Slavia propadla! Statistice s odchovanci vládne Žilina

Sigma Olomouc či Slovácko mezi evropskými premianty a Žilina jako lídr? V jedné ze statistik to možné je. Přišla s ní společnost CIES Football Observatory. Čeho se týká?

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.