Spojte se s námi


Tenis

Medaile jsou jisté, co dál? Vondroušová a Krejčíková se Siniakovou zaútočí na historické zlato

Jana Novotná, Helena Suková, Petra Kvitová či Radek Štěpánek. To jsou největší jména, která dosáhla na olympijské medaile. V historii naši tenisté získali 7 medailí, ta nejcennější jim však stále unikala. To se může během nadcházejícího víkendu změnit.

Publikováno

dne

Jana Novotná, Helena Suková, Petra Kvitová či Radek Štěpánek. To jsou největší jména, která dosáhla na olympijské medaile. V historii naši tenisté získali 7 medailí, ta nejcennější jim však stále unikala. To se může během nadcházejícího víkendu změnit. Budeme totiž mít hned dvojnásobné finálové zastoupení. Jaké má šance Vondroušová a spol.?

V ženském singlu bylo několik kandidátek na medaili. Bartyová, Osakaová, Sabalenková, Muguruzaová. V našem táboře měla velké ambice Krejčíková s Plíškovou. Selhání favoritek na velkých turnajích je ve WTA dost běžné a ani v Tokiu to nebylo výjimkou. Většina favoritek se rozloučila s turnajem už během prvních kol. Bylo tak jasné, že složení medailistek bude nečekané.

Naše reprezentantky vstoupily do turnaje skvěle. Až tři z nich postoupily do osmifinále a měly to perfektně rozjeté. Jejich dominance však v této fázi byla utlumena a do čtvrtfinále se probojovala pouze Vondroušová. Rodačka ze Sokolova překvapivě vyřadila Osakaovou a postarala se o jeden z největších šoků turnaje.

Tímto triumfem na sebe poprvé upozornila. Jak turnaj postupoval, forma Vondroušové rapidně narůstala. Její variabilní tenis na soupeřky platil, dokázala se vyvarovat zbytečným chybám, výborně se bránila. Zvládla i další dva duely a suverénně se probojovala až do olympijského finále.

V bitvě o zlato si to Vondroušová rozdá s Belindou Benčičovou. Také Švýcarka je překvapivou finalistkou. Dvanáctá hráčka světa zde předvádí výborné výkony a skvěle využila snadnějšího losu.

Pro obě tenistky se bude jednat o životní finále. Jejich šance na olympijský titul jsou absolutně vyrovnané. Ve vzájemných zápasech je to 1:1, obě hráčky praktikují běhavý, technický tenis. Švýcarka strávila na kurtu o několik hodin více, což může být pro Vondroušovou mírná výhoda. Náročné podmínky už zničily olympijský sen spoustě hráčů.

Fyzická kondice, psychická odolnost a zvládnutí klíčových momentů budou rozhodujícími aspekty finále. Vondroušová během turnaje ukázala, že jí tyto atributy neschází. Její výkonnost je špičková, má životní formu. Má šanci, která se jí už zřejmě nikdy nenaskytne. Zbývá poslední krůček k tomu, aby se stala nesmrtelnou a zakončila svou pohádkou jízdu zaslouženým happyendem.

Olympijské zlato může také získat Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Českomoravský pár šel do turnaje v pozici jasných favoritek. Jedna z nejlepších deblových dvojic, vítězky několika grandslamů. Nacházely se ve výborné formě.

Jejich cesta byla však pořádně trnitá. Poslední tři zápasy musely vybojovat až v rozhodujícím supertiebreaku. Ve čtvrtfinále byly dokonce krůček od vyřazení. Prokázaly však ohromnou mentální sílu a doslova vydřely postup do finále.

Už teď mají jistou medaili a mohou jít do finále v relativním klidu. Zvlášť pro Krejčíkovou bude tahle medaile ohromně cenná. Po vyřazení v singlu byla ze své prohry zdrcená a zlomená. Ve čtyřhře si však se svou parťačkou spravila chuť a v neděli se může stát olympijskou šampionkou.

O titul si to naše tenistky rozdají se švýcarským párem Benčičová/Golubičová. Pro šampionku Roland Garros 2021 bude mít toto utkání speciální náboj. Krejčíková v osmifinále prohrála právě s Benčičovou. Ideální čas na pomstu.

Krejčíková se Siniakovou budou jasnými favoritami. Jejich soupeřky na okruhu WTA vůbec čtyřhry nehrají. Zkušenosti, kvalita i čas k odpočinku jasně hovoří pro českomoravský pár. Už nebudou pod takovým tlakem, zisk medaile je jistý. Byla by však škoda to nedotáhnout až na samotný vrchol. Zvlášť, když nastoupí proti hráčkám, na které rozhodně mají.

Náš tenis nikdy nebyl tak blízko získání titulu olympijského šampiona, jako je tomu teď. Má dvě ohromné příležitosti. V obou případech mají reprezentantky České republiky velmi solidní vyhlídky. Krejčíková se Siniakovou jsou jasnými favoritkami. Pokud zahrají svůj standart, zlato by jim nemělo uniknout.

Vondroušová předvádí zase skvělý tenis, na který zatím žádná její soupeřka nenašla účinný recept. Už teď může český tenis hodnotit tuhle olympiádu jako ohromně úspěšnou. Jde jen o to, jaké bude mít ono pozlátko barvu. Ať už to dopadne jakkoliv, jedno je jisté. Naše tenistky se vrátí jako hrdinky a budou po právu oslavovány.

Zdroj: LOH Tokio 2020

Reklama

Tenis

Krejčíková titul v Paříži neobhájí! V prvním kole nestačila na teenagerku a vypadne tak z top 10 světového žebříčku

Mohl to být velkolepý comeback. Barbora Krejčíková se po třech měsících vrátila na tenisové kurty. Navíc na grandslamu Roland Garros, kde minulý rok získala titul ve dvouhře i čtyřhře. Nechtěla na sebe vyvíjet tlak, pouze nechtěla vypadnout v prvním kole. Jenže přesně to se stalo.

Publikováno

dne

Mohl to být velkolepý comeback. Barbora Krejčíková se po třech měsících vrátila na tenisové kurty. Navíc na grandslamu Roland Garros, kde minulý rok získala titul ve dvouhře i čtyřhře. Nechtěla na sebe vyvíjet tlak, pouze nechtěla vypadnout v prvním kole. Jenže přesně to se stalo.

Smutný den pro moravskou tenistku. Kvůli zranění lokte nehrála tři měsíce. Nestihla se ani rozehrát na turnaji ve Štrasburku. Hned po zranění naskočila do grandslamu Roland Garros.

Mohl to být velký návrat. Právě v Paříži získala minulý rok Barbora Krejčíková tituly v singlu i čtyřhře. Právě v Paříži odstartovala svůj velkolepý kariérní vzestup ve dvouhře, když se dokázala vypracovat až na druhé místo světového žebříčku.

Krejčíková se na svůj návrat těšila. Nicméně na sebe nechtěla vytvářet velký tlak a nechtěla mít přehnaná očekávání. Jejím přáním bylo pouze to, aby nevypadla v prvním kole.

Ostatně měla i poměrně příznivý los. V cestě jí stála 19letá Francouzka Diane Parryová, která je na 97. místě světového žebříčku. Favoritka tedy byla zřejmá. A podle toho zápas i začal. Krejčíková získala první sadu s přehledem 6:1.

Další dva sety se jí ovšem nevyvedly podle představ a prohrála je 2:6 a 3:6, což znamenalo jediné. Parryová poprvé v kariéře porazila hráčku z první desítky světového žebříčku. Ostatně to pro ni byl vůbec první zápas proti hráčce z top 10.

Krejčíková vypadne z top 10, o ostudu se nejedná

Barbora Krejčíková tak nedokáže ani zčásti obhájit body, které zde před rokem získala. Proto se může rozloučit nejen s druhou pozicí v žebříčku, ale vůbec s první desítkou. Není však jediná. Je už třetí hráčkou top 10, která na turnaji v prvním kole vypadla.

Stejný osud, co se týká konce v prvním kole, ale také vypadnutí z top 10, potkal Ons Jabeurovou, která byla světovou šestkou, a Garbine Muguruzaovou, světovou desítku.

A že by snad byla ostuda, že šampionka grandslamu vypadne v dalším ročníku hned v prvním kole? Kdepak. V open éře vypadly v prvním kole turnaje hned dvě jejich obhájkyně, konkrétně se jednalo o Anastasiu Myskinovou a Jelenu Ostapenkovou.

Zdroj: WTA, Roland Garros

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Bouzková si ve Spojených státech udělala bakalářský titul

Česká tenistka Marie Bouzková se před pařížským grandslamem vydala do Spojených států, aby se zde na univerzitě zúčastnila promoce a definitivně si převzala bakalářský titul.

Publikováno

dne

Od

Česká tenistka Marie Bouzková se před pařížským grandslamem vydala do Spojených států, aby se zde na univerzitě zúčastnila promoce a definitivně si převzala bakalářský titul.

Marie Bouzková studovala na americké univerzitě Indiana University East, kde studium v oboru obchod se zaměřením na sportovní marketinga management úspěšně dokončila a na slavnostní promoci si došla pro bakalářský titul.

Promoci musela vyměnit za přípravný turnaj v Římě před Roland Garros a nemálo bodů do žebříčku WTA. I přesto Bouzková o účasti na promoci dlouho nepřemýšlela.

„Rozhodnutí pro mě bylo celkem lehké, promoce je jednou za život. Šaty jsem si koupila už minulý rok, takže jsem věděla, že pojedu. Jen se mi ulevilo, že se to nekrylo s grandslamem, to nevím, co bych dělala. Jsem ráda, že to vyšlo,“ uvedla česká tenistka dle serveru TenisPortal.

Vzhledem k tomu, že Bouzková svůj obor studovala online, užila si i přímé setkání se svými profesory. „Jsem šťastná, že jsem tu cestu podnikla. Celý den jsem strávila v kampusu, pak jsme měli promoci. Potkala jsem pět set dalších studentů. Taky bylo fajn vidět profesory, naživo jsem je nikdy nepotkala, teď jsme měli možnost si trochu promluvit,“ prozradila Bouzková ze svého důležitého dne.

Marie Bouzková se samozřejmě uživí tenisem, nicméně se nechce na něj plně spoléhat, a tak se rozhodla studovat na univerzitě. Dle její slov si navíc tuto zkušenost užila.

Univerzita Indiana University East spolupracuje s organizací WTA, a tak Bouzková není první tenistkou, která se zde rozhodla studovat. Úspěšně vystudovaný svůj obor na této univerzitě má například Venus Williamsová nebo Leylah Fernandezová.

Zdroj: Twitter, TenisPortal

Pokračovat ve čtení

Tenis

Takhle by to šlo! Muchová a Siniaková jdou v Paříži do dalšího kola, mohou však narazit na těžké soupeřky

Roland Garros, tedy druhý grandslam v sezoně, v neděli odstartoval a do akce šly hned tři tenistky z České republiky. Jmenovitě Karolína Muchová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Jak si vedly?

Publikováno

dne

Roland Garros, tedy druhý grandslam v sezoně, v neděli odstartoval a do akce měly jít hned tři tenistky z České republiky. Jmenovitě Karolína Muchová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Jak si vedly?

Muchová zažila hladký start, další kolo tak snadné mít nebude

Hned tři zástupkyně České republiky se představily při prvním dni druhého grandslamu v sezoně Roland Garros. V první řadě šla do akce jediná rodačka z Moravy Karolína Muchová.

Soupeřkou Muchové byla francouzská naděje Carole Monnet, která je aktuálně 249. hráčkou v žebříčku WTA. Favoritka tedy byla zřejmá, pro moravskou tenistku to byl poměrně příjemný los.

Podle toho se ostatně odvíjel i průběh zápasu. Muchová totiž dokázala zápas vyhrát ve dvou setech, oba získala poměrem 6:3 a oba trvaly téměř identický čas. K první výhře na turnaji potřebovala rodačka z Olomouce hodinu a 45 minut.

Hned v dalším kole však může Muchová narazit na problém. Její soupeřkou se totiž může stát Maria Sakkariová, světová čtyřka. Ta však ještě musí projít přes Claru Burelovou, což by neměl být problém.

Siniaková porazila Petričovou, narazit může na finalistku US Open

Stejně jako Karolína Muchová zvládla svůj zápas skvěle také východočeská rodačka Kateřina Siniaková, která narazila na Petru Martičovou, kterou již v minulosti dokázala jednou porazit.

Oproti tři roky starému zápasu v Dubaji se však nedělní výhra nerodila nijak snadno. Ostatně Chorvatka vstupovala na pařížské kurty v dobré formě. V Římě porazila Muchovou či světovou pětku Anett Kontaveitovou.

První sadu ovládla Siniaková 6:4, druhý set však nebyl nikterak snadný. Hned dvakrát totiž Martičová získala brejk a dostala se tak do vedení, dokonce šla na podání za stavu 6:5 v její prospěch. Češka ovšem zabojovala a vybojovala tie-break.

V tie-breaku už tahala Siniaková za delší konec provazu. Ani jednou nepustila soupeřku do vedení a ovládla jej 8:6.

A co bude dál? Siniakovou nečeká zřejmě nic jednoduchého. Hrozí jí totiž talentovaná světová sedmnáctka a finalistka loňského US Open Leylah Fernandezová, která však musí porazit Kristinu Mladenovičovou.

Bouzková čelí nepříjemné změně soupeřky

Jako poslední půjde do akce Marie Bouzková, která letos nehraje vůbec špatně, když se například probojovala do finále na turnaji v Guadalajaře a v Madridu porazila Karolínu Plíškovou. Neměla to ovšem vůbec jednoduché.

Původně se měla utkat s Lauren Davisovou, nicméně ta ze zápasu poměrně krátce před jeho konáním odstoupila. Náhradou za Davisovou se stala Ruska Anastasia Gasanovová.

Zápas se bude konat podle odhadů okolo 19. hodiny.

Zdroj: Roland Garros

Pokračovat ve čtení

Oblíbené