Reklama

Medaile jsou jisté, co dál? Vondroušová a Krejčíková se Siniakovou zaútočí na historické zlato

Jana Novotná, Helena Suková, Petra Kvitová či Radek Štěpánek. To jsou největší jména, která dosáhla na olympijské medaile. V historii naši tenisté získali 7 medailí, ta nejcennější jim však stále unikala. To se může během nadcházejícího víkendu změnit. Budeme totiž mít hned dvojnásobné finálové zastoupení. Jaké má šance Vondroušová a spol.?

V ženském singlu bylo několik kandidátek na medaili. Bartyová, Osakaová, Sabalenková, Muguruzaová. V našem táboře měla velké ambice Krejčíková s Plíškovou. Selhání favoritek na velkých turnajích je ve WTA dost běžné a ani v Tokiu to nebylo výjimkou. Většina favoritek se rozloučila s turnajem už během prvních kol. Bylo tak jasné, že složení medailistek bude nečekané.

Naše reprezentantky vstoupily do turnaje skvěle. Až tři z nich postoupily do osmifinále a měly to perfektně rozjeté. Jejich dominance však v této fázi byla utlumena a do čtvrtfinále se probojovala pouze Vondroušová. Rodačka ze Sokolova překvapivě vyřadila Osakaovou a postarala se o jeden z největších šoků turnaje.

Tímto triumfem na sebe poprvé upozornila. Jak turnaj postupoval, forma Vondroušové rapidně narůstala. Její variabilní tenis na soupeřky platil, dokázala se vyvarovat zbytečným chybám, výborně se bránila. Zvládla i další dva duely a suverénně se probojovala až do olympijského finále.

V bitvě o zlato si to Vondroušová rozdá s Belindou Benčičovou. Také Švýcarka je překvapivou finalistkou. Dvanáctá hráčka světa zde předvádí výborné výkony a skvěle využila snadnějšího losu.

Pro obě tenistky se bude jednat o životní finále. Jejich šance na olympijský titul jsou absolutně vyrovnané. Ve vzájemných zápasech je to 1:1, obě hráčky praktikují běhavý, technický tenis. Švýcarka strávila na kurtu o několik hodin více, což může být pro Vondroušovou mírná výhoda. Náročné podmínky už zničily olympijský sen spoustě hráčů.

Fyzická kondice, psychická odolnost a zvládnutí klíčových momentů budou rozhodujícími aspekty finále. Vondroušová během turnaje ukázala, že jí tyto atributy neschází. Její výkonnost je špičková, má životní formu. Má šanci, která se jí už zřejmě nikdy nenaskytne. Zbývá poslední krůček k tomu, aby se stala nesmrtelnou a zakončila svou pohádkou jízdu zaslouženým happyendem.

Olympijské zlato může také získat Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Českomoravský pár šel do turnaje v pozici jasných favoritek. Jedna z nejlepších deblových dvojic, vítězky několika grandslamů. Nacházely se ve výborné formě.

Jejich cesta byla však pořádně trnitá. Poslední tři zápasy musely vybojovat až v rozhodujícím supertiebreaku. Ve čtvrtfinále byly dokonce krůček od vyřazení. Prokázaly však ohromnou mentální sílu a doslova vydřely postup do finále.

Už teď mají jistou medaili a mohou jít do finále v relativním klidu. Zvlášť pro Krejčíkovou bude tahle medaile ohromně cenná. Po vyřazení v singlu byla ze své prohry zdrcená a zlomená. Ve čtyřhře si však se svou parťačkou spravila chuť a v neděli se může stát olympijskou šampionkou.

O titul si to naše tenistky rozdají se švýcarským párem Benčičová/Golubičová. Pro šampionku Roland Garros 2021 bude mít toto utkání speciální náboj. Krejčíková v osmifinále prohrála právě s Benčičovou. Ideální čas na pomstu.

Krejčíková se Siniakovou budou jasnými favoritami. Jejich soupeřky na okruhu WTA vůbec čtyřhry nehrají. Zkušenosti, kvalita i čas k odpočinku jasně hovoří pro českomoravský pár. Už nebudou pod takovým tlakem, zisk medaile je jistý. Byla by však škoda to nedotáhnout až na samotný vrchol. Zvlášť, když nastoupí proti hráčkám, na které rozhodně mají.

Náš tenis nikdy nebyl tak blízko získání titulu olympijského šampiona, jako je tomu teď. Má dvě ohromné příležitosti. V obou případech mají reprezentantky České republiky velmi solidní vyhlídky. Krejčíková se Siniakovou jsou jasnými favoritkami. Pokud zahrají svůj standart, zlato by jim nemělo uniknout.

Vondroušová předvádí zase skvělý tenis, na který zatím žádná její soupeřka nenašla účinný recept. Už teď může český tenis hodnotit tuhle olympiádu jako ohromně úspěšnou. Jde jen o to, jaké bude mít ono pozlátko barvu. Ať už to dopadne jakkoliv, jedno je jisté. Naše tenistky se vrátí jako hrdinky a budou po právu oslavovány.

Zdroj: LOH Tokio 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené