Matěj Vydra vyrovnal v poslední minutě zápasu, jeho Burnley pak slavilo postup na penalty

Na českého útočníka Matěje Vydru se konečně usmálo štěstí. V dnešním zápase v rámci FA Cupu srovnal v 94. minutě stav zápasu na 1:1, Burnley pak zvládlo soupeře udolat na penalty.

Zdroj: hitc.com

Dnes se v Anglii hrála nejstarší pohárová soutěž světa – The Emirates FA Cup, jednalo se o kolo nejlepších 32 týmů a pochopitelně zde nemohlo chybět ani FC Burnley, celek stabilně hrající v nejvyšší anglické Premier League.

Domácím vyšel los na kádr Milton Keynes a zápas se ze začátku pro Vydrův celek nevyvíjel úplně podle představ. Hostující Milton se ujal vedení v 29. minutě, kdy branku vsítil Camerone Jerone po nahrávce Scotta Frasera.

V průběhu zápasu se toho příliš nedělo a proto došlo na střídání, při kterém v 77. minutě na trávník naskočil český útočník Matěj Vydra.

Za své střídaní se trenéru Dychemu náležitě odvděčil, když srovnal stav zápasu na 1:1 v 94. minutě!

Po standardní situaci domácí vyhráli první hlavičkový souboj, prodloužili centr a díky dohrání situace v podání českého forwarda se mohli radovat z vyrovnávací branky v poslední minutě základní hrací doby.

V prodloužení už síť nikdo nerozvlnil. Klání následně dospělo až k pokutovým kopům. Hrdina domácích Vydra ale hned první kop Burnley neproměnil a jeho tým byl v nevýhodě.

Naštěstí pro Burnley, všechny zbylé 4 penalty dokázali hráči proměnit na rozdíl od soupeřů, kteří zaváhali při 3. a 4. kopu.

Zdroje: Twitter, livesport.cz