Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude zastávat Marek Jankulovski.

Zdroj: fcb.cz

Baník informaci oznámil na svém webu v pondělí 13. července s tím, že se jeden z nejznámějších odchovanců ostravského klubu dohodl s majitelem na odchodu z dané pozice. Tu vykonával dva roky.

“Už při svém nástupu do funkce jsem avizoval, že to pro mě nebude jednoduché a jdu do funkce bez předchozích zkušeností. Obě sezony hodnotím po dlouhých letech jako úspěšné, ale rozhodl jsem se, že už dále v této funkci, která vyžaduje každodenní nasazení, pokračovat nebudu,” cituje prohlášení Jankulovskiho.

Co stojí za jeho odchodem?

“Ty dva roky ve funkci pro mě byly hodně poučné, ale dnes můžu říct, že tato pozice mě úplně nenaplňuje. Budu se snažit být Baníku prospěšný i nadále, ale v trošku jiné roli. Opouštím Baník v dobré kondici, tým má potenciál a v klubu již celkově panuje atmosféra a funguje komunikace tak, aby byl úspěšný,” doplnil třiačtyřicetiletý bývalý reprezentant a hráč Neapole, Udine či AC Milán.

Majitel Baníku Václav Brabec tak má před startem nového ročníku o starost navíc. Kromě toho, že si s trenérem Kozlem zcela jistě láme hlavu nad případnými posilami kádru, musí ještě s kolegy z managementu řešit obsazení pozice sportovního ředitele.

“Marek nás o svém rozhodnutí informoval, samozřejmě je to pro klub určitá ztráta, Marek je člověk, který prošel světem velkého fotbalu, své zkušenosti z kariéry v top klubech byly pro všechny v klubu velice cenné a jeho odchod z každodenního života v Baníku bude ztrátou,” uvedl Brabec.

Oficiální prohlášení klubu zároveň poskytuje informaci o budoucí pozici Jankulovskiho – stát se má předsedou dozorčí rady.

“Marek dále zůstává pevnou součástí klubu a jako nový předseda dozorčí rady, jejíž nová podoba bude brzy konkrétní, bude nadále v kontaktu s trenérem a vedením klubu,” doplnil Brabec.

Jako předseda dozorčí rady bude mít Jankulovski pravděpodobně mnohem více času na to, aby si užil odpočinku po dlouhé a úspěšné kariéře profesionálního fotbalisty. Teď je jen na Baníku, aby jej v pozici plnohodnotně nahradil. Známých a lidsky kvalitních hráčů z řad odchovanců zcela jistě na výběr pár má, bude se na to některý z nich hodit?

Zdroj: fcb.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nové smlouvy ve Slavii! Kontrakt podepsali Bořil s Coufalem

Slavia posiluje nejen po stránce příchodů, ale také smluvně. Nové kontrakty dnes podepsaly dvě velké opory, konkrétně Jan Bořil a Vladimír Coufal!

Lewandowski opět exceloval a pomohl zničit Chelsea! Překoná rekord Cristiana Ronalda?

Robert Lewandowski prožívá životní sezonu a nijak to nezměnila ani koronavirová pauza. Střílí góly na všech frontách, ve všech soutěžích, proti všelijak...

Petr Čech se stane oficiálně novou ikonou ve hře FIFA 21! Doplní tak Pavla Nedvěda

Je to teprve něco přes rok, co oznámila jedna z největších legend českého fotbalu konec aktivní fotbalové kariéry a hned se dočkala...